Babygorilla Rotterdam en zoon van Bokito heet Ajabu
ROTTERDAM (ANP) - De babygorilla die medio februari werd geboren in Diergaarde Blijdorp heeft de naam Ajabu gekregen. Dat is Afrikaans voor 'wonder'. De geboorte van deze Westelijke laaglandgorilla was ook voor de verzorgers een verrassing. Ajabu is een zoon van de befaamde gorilla Bokito.
Het aantal geboortes van deze gorillasoort wordt gereguleerd vanuit het Europese fokprogramma (EEP). Dat betekent dat vrouwtjes langere tijd aan de pil zijn om te voorkomen dat er te veel jongen worden geboren. Ook moeder Aya kreeg anticonceptie maar raakte toch, eerder dan gepland, zwanger.
Aya is de 26-jarige moeder en de vader is Bokito, die inmiddels 25 jaar oud is. Ajabu is zijn tiende nakomeling. Het publiek kon kiezen uit drie voorgestelde namen. Ajabu kreeg de helft van het aantal uitgebrachte stemmen.
De Westelijke laaglandgorilla is in Afrika ernstig bedreigd door de vernietiging van hun leefgebied, stroperij en oorlogen. Veel van het leefgebied gaat verloren door het delven van de grondstof coltan. Dit is een erts die onder meer wordt gebruikt bij de productie van mobiele telefoons.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
10 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
20 uur geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geleden