Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baby van doodgeschoten zwangere Israëlische vrouw gestorven

Baby van doodgeschoten zwangere Israëlische vrouw gestorven

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het kind van een Israëlische vrouw die twee weken geleden werd gedood op de Westelijke Jordaanoever, is volgens het ziekenhuis ook gestorven. Het jongetje kwam met een keizersnede ter wereld nadat zijn moeder op weg naar het ziekenhuis was doodgeschoten door een Palestijn.

Tzeela Gez was vanuit de nederzetting op de Westelijke Jordaanoever, waar zij woonde, onderweg naar Tel Aviv om te bevallen. Ze zat in de auto met haar echtgenoot, die de aanval wel overleefde. De baby Ravid werd in levensgevaar opgenomen op de intensive care. De schutter werd volgens de Israëlische krijgsmacht vorige week gedood.

De Westelijke Jordaanoever wordt sinds 1967 door Israël bezet. Benjamin Netanyahu prees naar aanleiding van de dood van Tzeela Gez en haar kind de kolonisten in het gebied. Hun moed "en hun zelfopoffering zullen al onze vijanden verslaan", aldus de Israëlische premier. Kolonistenleider Yossi Dagan riep op tot "bouw en nog meer bouw ter nagedachtenis aan Ravid en Tzeela".

Meer uit Buitenland

Trump ontslaat baas National Portrait Gallery vanwege diversiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat hij de directeur van de National Portrait Gallery in Washington ontslaat. Op Truth Social laat hij weten dat hij Kim Sajet niet geschikt vindt voor de baan omdat zij in haar beleid diversiteit en inclusie belangrijk vindt. Dat zou haar volgens Trump ongeschikt maken voor deze functie.

10 minuten geleden
Extra hulp van Duitse douane gevraagd voor grenscontroles

BERLIJN (ANP) - De Duitse douane is gevraagd de politie extra te helpen bij de strengere grenscontroles. Het Duitse ministerie van Financiën, waar de douane onder valt, heeft dat bevestigd. Volgens een woordvoerster wordt het verzoek nog beoordeeld.

2 uur geleden
Israëlische media: Arabische buitenlandministers geweigerd

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zal toegang weigeren aan Arabische ministers van Buitenlandse Zaken die van plan zijn een bijeenkomst te houden in de Palestijnse stad Ramallah. Dit meldden Israëlische media vrijdag. Het zou volgens de Israëlische tv-zender Channel 12 gaan om een delegatie ministers uit onder meer Jordanië, Egypte, Saoedi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. Nieuwssite Axios meldt dat het bezoek voor zondag gepland was.

3 uur geleden
VS: politie waarschuwt na ontsnapping van 250 miljoen bijen

OLYMPIA (ANP) - Een vrachtwagenongeluk waarbij miljoenen bijen zijn vrijgekomen, heeft geleid tot waarschuwingen in het westen van de Verenigde Staten. De politie heeft mensen opgeroepen de zwermen insecten te vermijden.

4 uur geleden
Biden na kankerdiagnose: 'Ik voel me goed'

DOVER (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Joe Biden is "optimistisch" over de toekomst na zijn onthulling dat hij een agressieve vorm van prostaatkanker heeft. Dat vertelde hij verslaggevers vrijdag. "De prognose is goed. We werken aan alles. Het gaat vooruit. Dus ik voel me goed", zei de 82-jarige Biden na een bijeenkomst in de Amerikaanse staat Delaware.

5 uur geleden
Biden na kankerdiagnose: 'Ik voel me goed'

DOVER (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Joe Biden is "optimistisch" over de toekomst na zijn onthulling dat hij een agressieve vorm van prostaatkanker heeft. Dat vertelde hij verslaggevers vrijdag. "De prognose is goed. We werken aan alles. Het gaat vooruit. Dus ik voel me goed", zei de 82-jarige Biden na een bijeenkomst in de Amerikaanse staat Delaware.

8 uur geleden
Extra hulp van Duitse douane gevraagd voor grenscontroles

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse douane is gevraagd de politie extra te helpen bij de strengere grenscontroles. Het Duitse ministerie van Financiën, waar de douane onder valt, heeft dat bevestigd. Volgens een woordvoerster wordt het verzoek nog beoordeeld.

9 uur geleden