Baby in VS met coronabesmetting overleden
WASHINGTON (ANP) - In de Amerikaanse staat Illinois is een baby gestorven die besmet was met het coronavirus. De plaatselijke gezondheidsdienst bracht in een verklaring naar buiten dat een "uitgebreid onderzoek" licht moet werpen op de exacte doodsoorzaak. Het kind was nog geen jaar oud.
Gouverneur Jay Robert Pritzker van Illinois liet weten geschokt te zijn door het nieuws. "Ik weet hoe moeilijk dit nieuws kan zijn, vooral omdat het over zo'n jong kind gaat", zei hij tijdens een persconferentie. "Het is vooral verdrietig voor de familie van dit kleine kind. We moeten treuren."
Tot nu toe zijn baby's wel besmet geraakt, maar is zover bekend geen enkele overleden aan de gevolgen van het longvirus. Vooral mensen met een verzwakt immuunsysteem, chronisch zieken, ouderen en zwangere vrouwen lopen extra risico te overlijden als ze geïnfecteerd raken.
In Illinois is 85 procent van de sterfgevallen 60 jaar of ouder. De gezondheidsdienst wees er echter op dat de ziekte bij mensen van alle leeftijden ernstig kan verlopen.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbeving van deze maand in Indonesië is opgelopen naar honderd. Het aantal overleden slachtoffers steeg nadat gewonden waren bezweken aan hun verwondingen, melden de autoriteiten.
6 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne wil vrede, maar zal zich niet zomaar tegen elke prijs overleveren aan Rusland. President Volodymyr Zelensky zei dat in een videotoespraak ter gelegenheid van 35 jaar Oekraïense onafhankelijkheid.
29 minuten geledenKYIV (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is maandag in Kyiv aangekomen voor zijn eerste internationale bezoek als regeringsleider. Ook EU-leider António Costa, de Luxemburgse premier Luc Frieden, de Moldavische president Maia Sandu en de Estse president Alar Karis zijn in Oekraïne op de dag waarop het land 35 jaar onafhankelijkheid viert.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Diefstallen uit musea worden steeds vaker met geweld gepleegd, schrijft Europol. De EU-politiedienst ziet daarnaast dat de daders het steeds vaker hebben gemunt op waardevolle voorwerpen zoals edelmetalen, edelstenen en cultureel erfgoed.
1 uur geledenASTANA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De aan de president gelieerde partij Adilet heeft bij verkiezingen in Kazachstan zo'n 71 procent van de stemmen gekregen. Dat gaat president Kassym-Jomart Tokayev een sterkere positie opleveren. Adilet werd in mei opgericht en de voormalige regeringspartij Amanat ging erin op. Adilet wordt geleid door belangrijke medewerkers van Tokayev. De vier andere partijen die de kiesdrempel haalden, worden ook gezien als pro-Tokayev.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiemateriaal. Daarvoor is goedkeuring gegeven, meldt de Europese Commissie maandag. Het geld maakt deel uit van de EU-lening van 90 miljard euro die eind vorig jaar is afgesproken voor Oekraïne.
3 uur geledenWELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De partij van de premier van Nieuw-Zeeland gaat een wetsvoorstel indienen om het gebruik van sociale media door kinderen onder de 16 jaar te verbieden. Dat maakte premier Christopher Luxon maandag namens de New Zealand National Party bekend.
4 uur geleden