Babel keert op huurbasis weer terug bij Ajax
DOHA (ANP) - Ryan Babel keert voor de tweede keer terug bij Ajax. De 33-jarige aanvaller komt tijdelijk over van het Turkse Galatasaray en maakt het seizoen af bij de kampioen uit Amsterdam.
Ajax was op zoek naar een aanvaller nadat het vlak voor de winterstop in de problemen was gekomen toen Quincy Promes, David Neres en Zakaria Labyad geblesseerd waren geraakt. Zonder die drie aanvallers werd de club na een goede start uitgeschakeld in de Champions League.
Promes is inmiddels hersteld van een kuitblessure en Neres is ook op de weg terug. Toch besloot Ajax te onderzoeken of een tijdelijke terugkeer van Babel naar Amsterdam mogelijk was. De koploper van de eredivisie wil zo weinig mogelijk risico nemen, ook omdat de kampioen van dit seizoen zich waarschijnlijk rechtstreeks voor de volgende editie van de Champions League kwalificeert.
Ajax heeft inmiddels een akkoord bereikt met Galatasaray. De club maakt de deal bekend als de laatste formaliteiten van een huurcontract zijn afgerond. Babel moet nog een medische keuring ondergaan.
Galatasaray
Babel genoot zijn opleiding bij Ajax en vertrok in 2007 naar Liverpool. In 2012 keerde de Amsterdammer al eens terug bij de club uit zijn geboortestad. Inmiddels is de 63-voudig international onder bondscoach Ronald Koeman opgeleefd bij het Nederlands elftal. Hij scoorde vorig jaar september nog tweemaal in het gewonnen uitduel met Estland (0-4). Babel aast op een prominente rol op het EK, waar de geblesseerde aanvallers Memphis Depay en Donyell Malen komende zomer mogelijk ontbreken.
Galatasaray heeft onlangs met Henry Onyekuru al een mogelijke vervanger voor Babel aangetrokken. De Turkse club beleeft tot dusver een teleurstellend seizoen en staat slechts zevende.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - FC Twente is in de tweede voorronde van de Europa League uitgeschakeld door het Hongaarse Ferencváros. Nadat Twente een week geleden in Enschede met 2-1 had verloren, werd het donderdagavond in Boedapest 2-2.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de derde voorronde van de Conference League bereikt ten koste van het Servische FK Vojvodina. Donderdag werd het in de Johan Cruijff Arena 4-1, nadat de Amsterdammers een week eerder in Servië ook al met 4-1 hadden gewonnen. Vojvodina kwam op voorsprong via Đorđe Crnomarković. Voor Ajax maakte Davy Klaassen de gelijkmaker en scoorde Oscar Gloukh drie keer.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF heeft het voorstel van de FIFA om de commerciële rechten van het WK te verkopen afgewezen. Dat meldt de bond donderdagavond in een verklaring. Eerder op donderdag ging de Europese voetbalbond UEFA over tot een boycot van competities van de FIFA zolang de plannen op tafel liggen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Arne Slot wordt niet de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Dat melden diverse media donderdagavond, waaronder ESPN en het AD. De 47-jarige trainer, die eind mei ontslagen werd bij Liverpool, zou de voorkeur hebben voor een club in een Europese topcompetitie.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - John Stones heeft voor twee jaar getekend bij Internazionale. De Engelse verdediger vertrekt bij Manchester City, waar hij een aflopend contract had.
4 uur geledenSKIVE (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert heeft donderdag na de eerste ook de tweede etappe in de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike maakt in Denemarken zijn rentree na een blessure waardoor hij de Tour de France miste.
6 uur geledenNYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft hard uitgehaald naar de FIFA in verband met de commercialiseringsplannen rond het WK voetbal. In de verklaring waarin de UEFA donderdag kenbaar heeft gemaakt de competities van de FIFA te boycotten, maakt de bond duidelijk dat het WK "niet te koop" is. Alle 55 UEFA-landen stemden donderdag tijdens een spoedberaad in met de boycot, zolang de plannen op tafel liggen.
6 uur geleden