Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Babboe zegt toe eigenaren van onveilige bakfiets terug te betalen

Babboe zegt toe eigenaren van onveilige bakfiets terug te betalen

DEN HAAG (ANP) - Babboe gaat eigenaren van een onveilige bakfiets van de fabrikant geld teruggeven. Die toezegging heeft de bakfietsfabrikant gedaan richting de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Consumenten die hiervoor in aanmerking denken te komen, kunnen zich vanaf eind januari melden bij Babboe, aldus de toezichthouder.

Babboe moest eerder dit jaar op last van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen en duizenden verkochte fietsen terugroepen. Verschillende modellen bleken onveilig. Eigenaren kregen aanvankelijk een voucher voor een vervangende fiets aangeboden, maar volgens de ACM wilden sommige klanten juist geld terug.

"Op basis van het consumentenrecht heb je recht op een veilig product. Is er sprake van een onveilig product dan heb je recht op herstel of vervanging", legt de ACM uit. "Lukt dat niet of duurt dat te lang dan kun je de overeenkomst ontbinden. Vervolgens heb je recht op geld terug."

Geldbedrag

De Consumentenbond vroeg de ACM eerder al om op te treden tegen Babboe. Volgens de bond moesten consumenten maanden wachten op controle, reparatie of een nieuwe fiets en was een groot deel van de fietsen niet leverbaar.

Babboe heeft nu besloten de terugroepactie uit te breiden, zodat klanten ook voor een geldbedrag kunnen kiezen in plaats van voor een vervangende fiets. De hoogte van het bedrag dat consumenten krijgen, is afhankelijk van de leeftijd van de bakfiets, aldus de ACM.

'Losse eindjes'

Babboe laat weten dat inmiddels ruim 80 procent van de bakfietsen is opgehaald bij klanten. Klanten die kozen voor een vervangende fiets, hebben deze ontvangen of krijgen binnen enkele dagen bericht over hun levering. Het bedrijf verwacht dat alle bestelde fietsen voor eind januari zijn geleverd. In het eerste kwartaal wil Babboe een "passende oplossing" hebben gevonden voor alle klanten.

De Consumentenbond vindt het fijn dat de ACM deze kwestie zo heeft opgepakt. Toch zijn er nog wel wat "losse eindjes", ziet de organisatie. "Zo zijn er klanten die een voucher hebben ingezet, maar wilden zij misschien toch niet hun geld terug?", vraagt een woordvoerster zich af. "Dat weten we niet en daar hebben we geen zicht op. Het is dan ook zuur dat klanten zo lang hebben moeten wachten op Babboe."

Meer uit Financieel

AEX-index verder omhoog na renteverlaging in VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging donderdag verder omhoog, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente in de Verenigde Staten conform verwachting met een kwart procentpunt te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank vooral de werkgelegenheid stimuleren, na de recente zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.

58 minuten geleden
Zwitserse export naar VS fors omlaag door hoge importheffingen

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De export van Zwitserse producten naar de Verenigde Staten is in augustus fors gedaald door de hoge importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump, die vorige maand van kracht werden. Trump heeft Zwitserland een heffing van 39 procent opgelegd, het hoogste tarief van de VS voor een ontwikkeld land.

1 uur geleden
Roche neemt biofarmaceut over om concurrentie in obesitasmiddelen

BASEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse farmacieconcern Roche wil biofarmaceut 89bio overnemen voor 3,5 miljard dollar, ongeveer 3 miljard euro. Daarmee wil Roche zijn achterstand in middelen tegen obesitas op het Deense Novo Nordisk en het Amerikaanse Eli Lilly inhalen, de bedrijven achter populaire middelen als Ozempic en Zepbound.

1 uur geleden
Aandeel buitenlanders op koopwoningmarkt in vijf jaar verdubbeld

UTRECHT (ANP) - Het aandeel internationale kopers op de Nederlandse huizenmarkt is in de afgelopen vijf jaar verdubbeld. Zij kopen nu vaker een woning dan dat zij huren, vanwege de hoge huren en het krappe aanbod. Dit meldt dochteronderneming brainbay van makelaarsvereniging NVM gespecialiseerd in vastgoeddata.

1 uur geleden
Werkloosheid loopt licht op tot 3,9 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in augustus licht gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In juli was dat 3,8 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 5000 per maand toe.

3 uur geleden
Gemengd beeld op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.

11 uur geleden
Fed blijft zich inzetten voor onafhankelijkheid, zegt voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.

12 uur geleden