Babboe zegt toe eigenaren van onveilige bakfiets terug te betalen
DEN HAAG (ANP) - Babboe gaat eigenaren van een onveilige bakfiets van de fabrikant geld teruggeven. Die toezegging heeft de bakfietsfabrikant gedaan richting de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Consumenten die hiervoor in aanmerking denken te komen, kunnen zich vanaf eind januari melden bij Babboe, aldus de toezichthouder.
Babboe moest eerder dit jaar op last van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen en duizenden verkochte fietsen terugroepen. Verschillende modellen bleken onveilig. Eigenaren kregen aanvankelijk een voucher voor een vervangende fiets aangeboden, maar volgens de ACM wilden sommige klanten juist geld terug.
"Op basis van het consumentenrecht heb je recht op een veilig product. Is er sprake van een onveilig product dan heb je recht op herstel of vervanging", legt de ACM uit. "Lukt dat niet of duurt dat te lang dan kun je de overeenkomst ontbinden. Vervolgens heb je recht op geld terug."
Geldbedrag
De Consumentenbond vroeg de ACM eerder al om op te treden tegen Babboe. Volgens de bond moesten consumenten maanden wachten op controle, reparatie of een nieuwe fiets en was een groot deel van de fietsen niet leverbaar.
Babboe heeft nu besloten de terugroepactie uit te breiden, zodat klanten ook voor een geldbedrag kunnen kiezen in plaats van voor een vervangende fiets. De hoogte van het bedrag dat consumenten krijgen, is afhankelijk van de leeftijd van de bakfiets, aldus de ACM.
'Losse eindjes'
Babboe laat weten dat inmiddels ruim 80 procent van de bakfietsen is opgehaald bij klanten. Klanten die kozen voor een vervangende fiets, hebben deze ontvangen of krijgen binnen enkele dagen bericht over hun levering. Het bedrijf verwacht dat alle bestelde fietsen voor eind januari zijn geleverd. In het eerste kwartaal wil Babboe een "passende oplossing" hebben gevonden voor alle klanten.
De Consumentenbond vindt het fijn dat de ACM deze kwestie zo heeft opgepakt. Toch zijn er nog wel wat "losse eindjes", ziet de organisatie. "Zo zijn er klanten die een voucher hebben ingezet, maar wilden zij misschien toch niet hun geld terug?", vraagt een woordvoerster zich af. "Dat weten we niet en daar hebben we geen zicht op. Het is dan ook zuur dat klanten zo lang hebben moeten wachten op Babboe."
Meer uit Financieel
WIESBADEN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse auto-industrie is gedaald naar het laagste niveau sinds 2005 door de grote ontslagrondes bij autobouwers en toeleveranciers. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het bedrijf Groen Adviespunt stopt met "misleidende verkooppraktijken". Verkopers bellen consumenten volgens de bond ongevraagd op om adviesgesprekken, thuisbatterijen en andere verduurzamingsmaatregelen te verkopen en doen zich daarbij voor als energieleverancier of zeggen namens een energiebedrijf of netbeheerder te bellen.
41 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Bij de Franse belastingdienst is een hack geweest waarbij gegevens van belastingbetalers zijn gestolen. Dat meldt het Franse ministerie van Financiën. Het gaat om gegevens van zowel particulieren als bedrijven. Er wordt nog onderzoek gedaan naar de exacte omvang van de hack en welke gegevens precies zijn buitgemaakt.
1 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is langer verstoord. Door de uitbarsting van vulkaan de Etna zijn alle vluchten van en naar de luchthaven van Catania opgeschort tot zaterdag 02.00 uur. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Luchthaven Zaventem bij de Belgische hoofdstad Brussel heeft in juli de drukste maand in jaren beleefd. Volgens uitbater Brussels Airport reisden er vorige maand ongeveer 2,6 miljoen passagiers via Zaventem. Dat is een toename van bijna 3 procent vergeleken met een jaar eerder en het hoogste maandelijkse passagiersaantal sinds 2019.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft vrijdag het recordniveau verder aangescherpt. Vooral de dataleveranciers RELX en Wolters Kluwer deden het goed in de hoofdindex, met koerswinsten van 3 en 4 procent. De stemming werd gesteund door hogere slotstanden op Wall Street, waar de S&P 500-index een nieuw record bereikte door optimisme dat de Federal Reserve de rente in september niet gaat verhogen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinese toeristen maken naar verwachting in de tweede helft van 2026 minder buitenlandse reizen dan eerder werd voorspeld. Dat becijfert marktonderzoekbureau China Trading Desk. De voornaamste redenen zijn sombere economische vooruitzichten en geopolitieke spanningen.
3 uur geleden