Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Babboe roept bakfietsmodellen CITY en MINI terug om veiligheid

Babboe roept bakfietsmodellen CITY en MINI terug om veiligheid

AMSTERDAM (ANP) - Producent Babboe roept bakfietsmodellen CITY en MINI terug. Uit onderzoek blijkt dat de veiligheid van de modellen CITY, CITY E, MINI en MINI E niet kan worden gegarandeerd, meldt het bedrijf in een verklaring.

De modellen mogen daarom niet meer worden gebruikt. Babboe start dinsdag, in afstemming met de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), een terugroepactie in Nederland. Het gaat in Nederland om een kleine 10.000 fietsen, meldt de fietsproducent. Eigenaren van deze fietsen krijgen een vervanging of een ander passend alternatief aangeboden. Daarnaast zal een compensatie voor de overlast worden gegeven.

Wie een bakfiets van het model CITY of MINI heeft, kan aan de hand van het framenummer op een speciale website checken of hun bakfiets binnen de terugroepactie valt. Babboe is ook in gesprek met autoriteiten van andere landen waar de bakfietsen worden verkocht.

Halt verkoop

Half februari werd bekend dat Babboe van de NVWA moest stoppen met de verkoop van bakfietsen om de veiligheidsrisico's. De frames van de fietsen braken veelvuldig af. Babboe deed hier vervolgens onvoldoende onderzoek naar en nam geen maatregelen, constateerde de toezichthouder.

De producent is met de NVWA in overleg over eventuele maatregelen ten aanzien van andere modellen, zoals de Babboe Curve, Babboe Big, Babboe Dog en nog enkele andere modellen. "Wij hopen hierover op korte termijn meer duidelijkheid te kunnen geven." De maker adviseert ook de overige modellen voorlopig niet te gebruiken.

Haarscheurtjes in frame

De NVWA laat in een verklaring weten dat het gevaarlijk kan zijn om de fietsen te blijven gebruiken. Het kan namelijk leiden tot haarscheurtjes in het frame, dat daardoor kan doorzakken. Dat kan bij gebruik van de bakfiets een onveilige situatie opleveren, met ernstig letsel als mogelijk gevolg.

Meer uit Binnenland

Lichaam te water geraakte man Amsterdam gevonden

AMSTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Amsterdam is woensdag overleden nadat hij van een plezierjacht viel op het IJ. Na een grote zoekactie met duikers is het lichaam van de man gevonden, bevestigt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland na berichtgeving door Het Parool. De krant meldt dat de politie uitgaat van een noodlottig ongeval.

6 uur geleden
A28-brug weer volledig geopend, herstelwerkzaamheden afgerond

NIJKERK (ANP) - Het verkeer kan beide kanten van de Hardenbergerbrug weer gebruiken, meldt Rijkswaterstaat. Eerder ging de brug waar de A28 overheen loopt al in de richting van Utrecht open, maar nu is ook de richting Zwolle vrijgegeven.

6 uur geleden
Hardenbergerbrug weer open in richting Utrecht

NIJKERK (ANP) - Het verkeer op de A28 kan weer richting Utrecht via de Hardenbergerbrug, meldt Rijkswaterstaat. De wegbeheerder heeft herstelwerkzaamheden aan die kant van de brug afgerond. Het vrijgeven van de rijrichting Zwolle duurt wat langer. "Daar wordt nog hard gewerkt aan het afbouwen van de verkeersmaatregelen", aldus Rijkswaterstaat.

8 uur geleden
Van Campen doet aangifte tegen demonstranten, 'maat is vol'

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen doet aangifte tegen de pro-Palestijnse demonstranten van XR Justice Now! die dinsdag het vragenuur verstoorden met geschreeuw. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. Ook krijgen ze een pandverbod opgelegd.

10 uur geleden
Hardenbergerbrug naar verwachting om middernacht weer open

DEN HAAG (ANP) - De Hardenbergerbrug gaat naar verwachting om middernacht weer open, meldt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) op X. De brug waar de snelweg A28 overheen gaat, is sinds maandag dicht vanwege spoedwerkzaamheden. Die zouden tot uiterlijk donderdagavond duren. Maar die werkzaamheden zijn eerder klaar dan verwacht, aldus de minister.

11 uur geleden
Brekelmans beticht bonden op actiedag van chantage

DEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans heeft woensdag uitgehaald naar vakbonden, die volgens hem in gesprek moeten gaan met het kabinet. "Als je zegt: eerst moet ik volledig mijn zin krijgen en dan pas kom ik aan tafel, dat vind ik chantage."

12 uur geleden
Herstelgeld Groningen beschikbaar voor WK Wielrennen in 2032

GRONINGEN (ANP) - De kandidaat om het WK wielrennen in 2032 in Noord-Nederland te organiseren, kan 20 miljoen euro tegemoetzien vanuit het herstelprogramma Nij Begun. Daarmee komt het evenement in deze regio een grote stap dichterbij, meldt het fonds dat is ingesteld vanwege de schade door de aardbevingen in Groningen. De internationale wielerbond UCI moet nog wel een besluit nemen over de locatie. Dat gebeurt op 23 september.

12 uur geleden