Babboe roept bakfietsmodellen CITY en MINI terug om veiligheid
AMSTERDAM (ANP) - Producent Babboe roept bakfietsmodellen CITY en MINI terug. Uit onderzoek blijkt dat de veiligheid van de modellen CITY, CITY E, MINI en MINI E niet kan worden gegarandeerd, meldt het bedrijf in een verklaring.
De modellen mogen daarom niet meer worden gebruikt. Babboe start dinsdag, in afstemming met de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), een terugroepactie in Nederland. Het gaat in Nederland om een kleine 10.000 fietsen, meldt de fietsproducent. Eigenaren van deze fietsen krijgen een vervanging of een ander passend alternatief aangeboden. Daarnaast zal een compensatie voor de overlast worden gegeven.
Wie een bakfiets van het model CITY of MINI heeft, kan aan de hand van het framenummer op een speciale website checken of hun bakfiets binnen de terugroepactie valt. Babboe is ook in gesprek met autoriteiten van andere landen waar de bakfietsen worden verkocht.
Halt verkoop
Half februari werd bekend dat Babboe van de NVWA moest stoppen met de verkoop van bakfietsen om de veiligheidsrisico's. De frames van de fietsen braken veelvuldig af. Babboe deed hier vervolgens onvoldoende onderzoek naar en nam geen maatregelen, constateerde de toezichthouder.
De producent is met de NVWA in overleg over eventuele maatregelen ten aanzien van andere modellen, zoals de Babboe Curve, Babboe Big, Babboe Dog en nog enkele andere modellen. "Wij hopen hierover op korte termijn meer duidelijkheid te kunnen geven." De maker adviseert ook de overige modellen voorlopig niet te gebruiken.
Haarscheurtjes in frame
De NVWA laat in een verklaring weten dat het gevaarlijk kan zijn om de fietsen te blijven gebruiken. Het kan namelijk leiden tot haarscheurtjes in het frame, dat daardoor kan doorzakken. Dat kan bij gebruik van de bakfiets een onveilige situatie opleveren, met ernstig letsel als mogelijk gevolg.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie heeft woensdag een tweede verdachte aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man in een rolstoel in Utrecht. Het gaat om een 55-jarige man, meldt de politie. Dinsdag werd kort na het incident al een 37-jarige verdachte aangehouden.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde vorig jaar een "zorgwekkend hoog" aantal gevallen van antisemitisme, zegt Eddo Verdoner, Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB). Het gaat om 867 gevallen in 2025, vrijwel gelijk aan de 880 meldingen in het jaar ervoor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er opnieuw meer meldingen van discriminatie. De toename van het aantal meldingen bij twee organisaties kwam door een bericht dat PVV-leider Geert Wilders plaatste op X, staat in een onderzoek dat minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) woensdag in ontvangst neemt.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.
1 uur geledenEPE (ANP) - Epe legt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een zogeheten last onder dwangsom op, omdat het niet is gelukt om de noodopvang in het Fletcher Hotel op tijd te sluiten. Het gemeentebestuur heeft besloten dat het opvangorgaan nog een week de tijd krijgt om de opvang te beëindigen. Vanaf 22 april moet het 63.480 euro per dag betalen, met een maximum van 11,4 miljoen euro.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schoolleiders, zoals schooldirecteuren en rectoren, hebben momenteel te veel taken op hun bord om hun werk goed te kunnen doen. Daardoor kunnen zij hun sleutelrol bij bepaalde grote vraagstukken, zoals hoe om te gaan met kunstmatige intelligentie (AI), niet goed vervullen. Dat constateert de Inspectie van het Onderwijs woensdag in het jaarlijkse rapport de Staat van het Onderwijs.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel leerlingen in Nederland blijven achterlopen wat betreft basisvaardigheden zoals lezen, schrijven en rekenen, meldt de Inspectie van het Onderwijs woensdag in een rapport. "Inspanningen van scholen, besturen en overheid om de trend te keren zijn nog niet duidelijk zichtbaar in de resultaten", aldus de inspectie, die de problemen al enkele jaren benoemt.
1 uur geleden