Baauw ontbreekt opnieuw in BMX-selectie voor WK
PAPENDAL (ANP) - Judy Baauw ontbreekt opnieuw in de Nederlandse BMX-selectie voor het WK, op 12 en 13 augustus in Glasgow. Nederland wordt in de Schotse hoofdstad vertegenwoordigd door het drietal Laura Smulders, Merel Smulders en Manon Veenstra. De 29 jaar oude Baauw haalde in 2021 nog zilver op het WK, dat toen op Nederlandse bodem plaatsvond.
Bij de mannen maken Niek Kimmann, Dave van der Burg, Jaymio Brink en Mitchel Schotman hun opwachting. "Deze groep is geselecteerd op basis van hun prestaties in de eerste vier wereldbekers van dit jaar. Deze sporters hebben laten zien voor finaleplekken en podiumplaatsen in hun categorie mee te doen. Ook hebben we vertrouwen dat de eliterijders op dit wereldkampioenschap veel punten kunnen scoren met het oog op de olympische ranking", aldus bondscoach Martijn Jaspers.
Vorig jaar ontbrak Baauw ook al op de mondiale titelstrijd, die toen in Nantes plaatsvond. Ze brak toen bij een training haar duim.
Meer uit Sport
LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
55 minuten geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
1 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
20 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
23 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
23 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 dag geleden