
Baas Wagner-huurlingenleger zegt weer munitie te krijgen
MOSKOU (ANP/RTR) - De baas van het Russische huurlingenleger Wagner zegt dat hij weer munitie begint te krijgen voor de strijd in Oekraïne. Volgens Jevgeni Prigozjin wordt weer de munitie geleverd die nodig is, hoewel daadwerkelijk nog niets is ontvangen, zo meldt hij in een audioboodschap op sociale media.
De Wagner-baas had onlangs al gezegd dat de Russische defensie hem plotseling toch meer munitie en wapens had beloofd om door te vechten in de al maanden felbevochten Oost-Oekraïense stad Bachmoet, nadat hij eerder had gedreigd zijn troepen daar terug te trekken.
Prigozjin meldt verder zware gevechten in Bachmoet. "Er wordt hevig gestreden, maar de troepen blijven oprukken."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Volgens Kyiv zijn woensdag acht burgers gedood door Russische droneaanvallen en luchtbombardementen. De slachtoffers vielen in de regio Donetsk, in het oosten van het land.
1 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Griekenland schort de behandeling van asielverzoeken van Noord-Afrikaanse migranten voor drie maanden op. Het besluit volgt na een stijging in het aantal aankomsten op het eiland Kreta, aldus premier Kyriakos Mitsotakis.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan is begonnen aan zijn grootste militaire oefeningen ooit. Op die manier bereidt de eilandstaat zich voor op een eventuele aanval van China.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Een grote natuurbrand in de Spaanse kustregio Catalonië is grotendeels onder controle. Inwoners van meerdere plaatsen in het gebied mogen weer naar buiten, meldt het regionale medium Catalan News. Voor de plaats Paüls geldt nog een uitzondering, vooral omdat de hulpdiensten daar massaal actief zijn.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt in Libanon wapenopslagplaatsen en andere infrastructuur van Hezbollah te hebben verwoest. Dat gebeurde op meerdere locaties in het zuiden van het land, bericht nieuwssite Times of Israel.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De burgemeester van Boedapest Gergely Karácsony heeft woensdag in het Europees Parlement een staande ovatie gekregen die enkele minuten duurde. Dat gebeurde nadat parlementsvoorzitter Roberta Metsola memoreerde dat tientallen Europarlementariërs eind juni konden deelnemen aan de Pride Boedapest, dankzij de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben een inval gedaan in het hoofdkwartier van Rassemblement National (RN), de uiterst rechtse oppositiepartij van Marine Le Pen. Dat maakte partijkopstuk Jordan Bardella bekend via sociale media.
3 uur geleden