Baas Vuelta speculeert over start in Spanje in plaats van Utrecht
MADRID (ANP) - Koersdirecteur Javier Guillén sluit niet uit dat de Ronde van Spanje dit jaar niet in Utrecht start maar gewoon in Spanje. "We kunnen niet ontkennen dat dat een optie is", zei Guillén in een podcast van sportzender Cadena Ser. De Vuelta, die op 14 augustus in Utrecht zou beginnen, is uitgesteld. Het is een gevolg van de verplaatsing van de Tour de France vanwege het coronavirus. Mogelijk start de Ronde van Spanje pas eind oktober.
"We zijn continu in overleg met de Nederlandse instanties en analyseren nu wat de consequenties zijn voor hen van de aanpassingen van de kalender. In Centraal-Europa zijn de weersomstandigheden dan anders en het was gepland als een 'zomerfeestje'. We zullen moeten afwachten hoe de Nederlandse autoriteiten beslissen over de nieuwe data. Het is een buitengewone situatie en we zullen hun standpunt hoe dan ook accepteren. Mochten we de eerste drie etappes niet in Nederland kunnen houden, zullen we over alternatieven moeten denken of de wedstrijd beginnen in Irun." In die Baskische plaats zou de Vuelta na de uitstap naar Nederland verder gaan.
Guillén denkt rond 20 oktober met de Vuelta te kunnen beginnen en sluit zelfs niet uit dat de Giro d'Italia en zijn ronde elkaar deels overlappen.
Giro
Ondertussen blijft het vanuit Italië ook niet stil nu de internationale wielrenunie UCI heeft besloten de Giro te verplaatsten naar eind september in een, volgens de Italianen, mogelijk iets ingekorte versie. "Met de geplande start van de Tour de France op 29 augustus dreigt een inkorting van de Giro", schrijft Gazzetta dello Sport, de krant die de Italiaanse wielerronde in 1909 voor het eerst organiseerde.
De Giro zou aanvankelijk van 9 tot en met 31 mei plaatsvinden, maar het coronavirus verhinderde dat. Giro-directeur Mauro Vegni zegt het gevoel te hebben dat zijn ronde bestraft wordt om de wensen van de ASO, de organisator van de Tour en de Vuelta, te bevredigen. "De afgelopen twee maanden is alleen maar geprobeerd de Giro te treffen, de enige echte concurrent van de Tour. De Fransen willen dat we onze ronde inkorten, maar wij zullen ons verdedigen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
29 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
2 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
4 uur geledenCLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
7 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
8 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
15 uur geleden