Baas Vuelta speculeert over start in Spanje in plaats van Utrecht
MADRID (ANP) - Koersdirecteur Javier Guillén sluit niet uit dat de Ronde van Spanje dit jaar niet in Utrecht start maar gewoon in Spanje. "We kunnen niet ontkennen dat dat een optie is", zei Guillén in een podcast van sportzender Cadena Ser. De Vuelta, die op 14 augustus in Utrecht zou beginnen, is uitgesteld. Het is een gevolg van de verplaatsing van de Tour de France vanwege het coronavirus. Mogelijk start de Ronde van Spanje pas eind oktober.
"We zijn continu in overleg met de Nederlandse instanties en analyseren nu wat de consequenties zijn voor hen van de aanpassingen van de kalender. In Centraal-Europa zijn de weersomstandigheden dan anders en het was gepland als een 'zomerfeestje'. We zullen moeten afwachten hoe de Nederlandse autoriteiten beslissen over de nieuwe data. Het is een buitengewone situatie en we zullen hun standpunt hoe dan ook accepteren. Mochten we de eerste drie etappes niet in Nederland kunnen houden, zullen we over alternatieven moeten denken of de wedstrijd beginnen in Irun." In die Baskische plaats zou de Vuelta na de uitstap naar Nederland verder gaan.
Guillén denkt rond 20 oktober met de Vuelta te kunnen beginnen en sluit zelfs niet uit dat de Giro d'Italia en zijn ronde elkaar deels overlappen.
Giro
Ondertussen blijft het vanuit Italië ook niet stil nu de internationale wielrenunie UCI heeft besloten de Giro te verplaatsten naar eind september in een, volgens de Italianen, mogelijk iets ingekorte versie. "Met de geplande start van de Tour de France op 29 augustus dreigt een inkorting van de Giro", schrijft Gazzetta dello Sport, de krant die de Italiaanse wielerronde in 1909 voor het eerst organiseerde.
De Giro zou aanvankelijk van 9 tot en met 31 mei plaatsvinden, maar het coronavirus verhinderde dat. Giro-directeur Mauro Vegni zegt het gevoel te hebben dat zijn ronde bestraft wordt om de wensen van de ASO, de organisator van de Tour en de Vuelta, te bevredigen. "De afgelopen twee maanden is alleen maar geprobeerd de Giro te treffen, de enige echte concurrent van de Tour. De Fransen willen dat we onze ronde inkorten, maar wij zullen ons verdedigen."
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
10 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
10 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
10 uur geleden