Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas van UEFA herhaalt zijn dreigementen

Baas van UEFA herhaalt zijn dreigementen

NYON (ANP) - Voorzitter van de UEFA heeft nogmaals benadrukt dat voetbalcompetities niet zo maar hun seizoen kunnen beëindigen. "Clubs uit die landen riskeren het dan om volgend seizoen niet toegelaten te worden tot Europees voetbal", benadrukte hij in een interview met de Duitse omroep ZDF.

De UEFA stuurde donderdagavond een brief naar alle bonden, competities en clubs, waarin de bond oproept om het seizoen indien mogelijk af te maken. De federatie benadrukt dat landen die nu al een punt achter het seizoen zetten mogelijk minder clubs kunnen afvaardigen voor de Europese toernooien in het seizoen 2020-2021.

Peter Croonen, topman van de Belgische Pro League, nuanceerde dat dreigement. Volgens hem zou het zo'n vaart niet lopen. Maar Ceferin zegt dat het hem menens is. "België en de andere competities die eraan denken hun seizoen stop te zetten, riskeren om volgend seizoen niet toegelaten te worden tot Europees voetbal", zegt hij stellig. "Dit is niet de juiste manier. Solidariteit is geen eenrichtingsverkeer. Je kunt niet om hulp vragen en dan zelf bepalen wanneer het goed uitkomt."

Competities

Ceferin wil proberen de competities toch nog af te werken, desnoods zonder supporters. "Zonder fans is voetbal niet hetzelfde. Maar het is toch beter om weer voetbal te kunnen zien op televisie zonder fans, dan helemaal geen voetbal."

De KNVB trekt voorlopig gelijk op met de UEFA. Maar Ajax, AZ, PSV, Fortuna Sittard, PEC Zwolle en RKC Waalwijk hebben aangeven dat ze de eredivisie niet meer willen hervatten. Alle clubs uit het betaalde voetbal praten dinsdag met de KNVB over de gevolgen van niet meer hervatten of toch weer voetballen als het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu dat veilig vindt.

Meer uit Voetbal

Turkije keert met nederlaag tegen Australië terug op WK

VANCOUVER (ANP) - Turkije is na 24 jaar met een nederlaag teruggekeerd op een WK voetbal. De ploeg van bondscoach Vincenzo Montella verloor van Australië (2-0) in Vancouver.

33 minuten geleden
Schotland na kleine zege op Haïti aan kop in groep C op WK

BOSTON (ANP) - Schotland heeft op het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de leiding genomen in groep C. Het elftal van bondscoach Steve Clarke won in Boston met 1-0 van Haïti, dat na 1974 voor de tweede keer aan het toernooi meedoet.

3 uur geleden
Bacuna denkt dat Curaçao iedere tegenstander pijn kan doen

HOUSTON (ANP) - Leandro Bacuna (34) denkt dat Curaçao iedere tegenstander pijn kan doen. "We hebben heel veel vertrouwen", zei de aanvoerder van het nationale elftal, die het afgelopen seizoen afmaakte bij het Turkse Igdir FK. Bacuna speelt zondag met Curaçao de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Duitsland in Houston.

4 uur geleden
Advocaat wil met Curaçao ruimtes op veld benutten tegen Duitsers

HOUSTON (ANP) - Curaçao wil in de eerste groepswedstrijd op het WK proberen de ruimtes op het veld te benutten die de Duitsers zullen laten ontstaan. "De Duitsers zullen de dominante partij zijn, maar we moeten toch wat proberen. We willen het iedereen zo moeilijk mogelijk maken. We zijn een klein land, maar alles is mogelijk", zei bondscoach Dick Advocaat (78) tijdens een persconferentie in Houston in aanloop naar de ontmoeting van zondag.

5 uur geleden
Koeman gelooft in goed resultaat voor Oranje tegen Japan

ARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman verwacht dat het Nederlands elftal in het eerste WK-duel met Japan een stuk beter voor de dag komt dan in de laatste vriendschappelijke duels met Algerije (0-1) en Oezbekistan (2-1). "Ik ben niet in de stress geschoten door die twee oefenwedstrijden, maar we hebben wel heel goed besproken wat beter moet", zei de bondscoach op de persconferentie in het Dallas Stadium. "Als je de kansen niet benut, wordt het lastig. Dan verloopt een duel anders dan als je wel scoort."

5 uur geleden
Marokko en Brazilië spelen gelijk, eerste WK-goal PSV'er Saibari

EAST RUTHERFORD (ANP) - Marokko en Brazilië zijn het WK voetbal in het Amerikaanse East Rutherford in groep C met een 1-1-gelijkspel begonnen. De kampioen van Afrika kwam via PSV'er Ismael Saibari op voorsprong tegen de vijfvoudig wereldkampioen, maar zag Brazilië door een treffer van Vinícius Júnior nog voor rust op gelijke hoogte komen.

6 uur geleden
Herstelde Verbruggen verdedigt doel van Oranje tegen Japan

ARLINGTON (ANP) - Bart Verbruggen verdedigt zondag het doel van het Nederlands elftal in het eerste WK-duel met Japan. "Hij is fit en gaat starten", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de wedstrijd in het Dallas Stadium.

6 uur geleden