Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas van UEFA herhaalt zijn dreigementen

Baas van UEFA herhaalt zijn dreigementen

NYON (ANP) - Voorzitter van de UEFA heeft nogmaals benadrukt dat voetbalcompetities niet zo maar hun seizoen kunnen beëindigen. "Clubs uit die landen riskeren het dan om volgend seizoen niet toegelaten te worden tot Europees voetbal", benadrukte hij in een interview met de Duitse omroep ZDF.

De UEFA stuurde donderdagavond een brief naar alle bonden, competities en clubs, waarin de bond oproept om het seizoen indien mogelijk af te maken. De federatie benadrukt dat landen die nu al een punt achter het seizoen zetten mogelijk minder clubs kunnen afvaardigen voor de Europese toernooien in het seizoen 2020-2021.

Peter Croonen, topman van de Belgische Pro League, nuanceerde dat dreigement. Volgens hem zou het zo'n vaart niet lopen. Maar Ceferin zegt dat het hem menens is. "België en de andere competities die eraan denken hun seizoen stop te zetten, riskeren om volgend seizoen niet toegelaten te worden tot Europees voetbal", zegt hij stellig. "Dit is niet de juiste manier. Solidariteit is geen eenrichtingsverkeer. Je kunt niet om hulp vragen en dan zelf bepalen wanneer het goed uitkomt."

Competities

Ceferin wil proberen de competities toch nog af te werken, desnoods zonder supporters. "Zonder fans is voetbal niet hetzelfde. Maar het is toch beter om weer voetbal te kunnen zien op televisie zonder fans, dan helemaal geen voetbal."

De KNVB trekt voorlopig gelijk op met de UEFA. Maar Ajax, AZ, PSV, Fortuna Sittard, PEC Zwolle en RKC Waalwijk hebben aangeven dat ze de eredivisie niet meer willen hervatten. Alle clubs uit het betaalde voetbal praten dinsdag met de KNVB over de gevolgen van niet meer hervatten of toch weer voetballen als het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu dat veilig vindt.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht huurt Noorse jeugdinternational van Lille

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de selectie versterkt met Marius Broholm. De 21-jarige Noorse jeugdinternational komt op huurbasis over van de Franse club Lille.

2 uur geleden
Openingsduel en finale WK vrouwenvoetbal 2027 in Maracanã

ZÜRICH (ANP) - De openingswedstrijd en de finale van het WK vrouwenvoetbal van volgend jaar in Brazilië vinden plaats in het iconische stadion Maracanã. Het stadion in Rio de Janeiro met een capaciteit van zo'n 80.000 toeschouwers heeft ook een kwartfinale en een halve finale toegewezen gekregen. Maracanã was ook het decor van de WK-finale van 2014 bij de mannen.

2 uur geleden
FC Barcelona rondt terugkeer verdediger Cancelo af

BARCELONA (ANP/AFP) - Verdediger João Cancelo heeft zijn terugkeer naar FC Barcelona afgerond. De 32-jarige Portugees international komt transfervrij over van het Saudische Al Hilal, waar hij zijn contract liet ontbinden. Cancelo heeft bij de landskampioen van Spanje een contract voor drie seizoenen getekend.

3 uur geleden
FC Twente neemt afscheid van linksbuiten Ltaief

ENSCHEDE (ANP) - Sayf Ltaief heeft afscheid genomen van FC Twente. De 26-jarige aanvaller vervolgt zijn loopbaan bij KS Cracovia SA. Volgens de Poolse club heeft hij een tweejarig contract ondertekend.

3 uur geleden
Zes clubs tekenen eerste gezamenlijke cao in vrouwenvoetbal

ZEIST (ANP) - Zes clubs hebben de eerste gezamenlijke cao in het vrouwenvoetbal gesloten. Kampioen PSV, Ajax, AZ, Feyenoord, FC Twente en het gedegradeerde HERA United kwamen deze overeen met vakbonden VVCS en ProProf. Tot deze zomer hadden clubs ieder een eigen collectieve arbeidsovereenkomst.

4 uur geleden
Van Dijk wil zich met Liverpool revancheren voor slecht seizoen

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Virgil van Dijk roept zijn ploeggenoten van Liverpool op de tegenvallende prestaties van afgelopen seizoen recht te zetten.

4 uur geleden
NEC-trainer Schreuder vond Bodø/Glimt nog beter dan verwacht

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC vond het Noorse FK Bodø/Glimt nog beter dan verwacht. "Als je ze echt live ziet dan zijn ze nog veel beter. Ze kunnen goed verdedigen. Ze kunnen goed counteren. Ze durven te voetballen. Toch is het jammer dat we zo makkelijk goals weg hebben gegeven", zei Schreuder na afloop van de heenwedstrijd van NEC in de play-offs van de Champions League. De Nijmegenaren verloren in De Goffert met 3-1 van FK Bodø/Glimt. De return is dinsdag in Noorwegen.

16 uur geleden