Baas van NVWA weg na motie van wantrouwen ondernemingsraad
DEN HAAG (ANP) - De baas van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) vertrekt per 1 mei. Inspecteur-generaal Rob van Lint stapt op omdat de ondernemingsraad geen vertrouwen heeft in het plan van aanpak om de NVWA te verbeteren.
De organisatie kwam de afgelopen jaren verschillende keren onder vuur te liggen. Zo was er stevige kritiek op de aanpak van de fipronil-crisis door de toezichthouder. Verder schoot het toezicht op slachthuizen in het noorden van het land tekort. Ook liep een vernieuwing van het ICT-systeem op een strop uit. Dat project kampte met zware kostenoverschrijdingen en dreigde nog eens tientallen miljoenen euro's duurder uit te vallen dan geraamd. Daarom is het april vorig jaar stilgelegd.
"Het vertrouwen van de ondernemingsraad in mij als inspecteur-generaal en in de door mij voorgestelde aanpak van deze veranderingen in de komende jaren is absoluut noodzakelijk. Daarom heb ik besloten terug te treden. Dit gaat mij aan het hart omdat ik me de komende jaren graag sterk had willen maken voor de NVWA", laat de topman in een verklaring weten.
Reactie Carola Schouten
Minister Carola Schouten (Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) respecteert de keuze van Van Lint. Ze gaat in overleg hoe de hervorming van de NVWA verder vorm gegeven moet worden en hoe de post van inspecteur-generaal per 1 mei wordt ingevuld.
De NVWA houdt zich bezig met het toezicht op de veiligheid van ons voedsel en producten, dierenwelzijn en natuur.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De evacuatie van het cruiseschip Hondius na de dodelijke uitbraak van het hantavirus is afgerond, maar "ons werk is nog niet klaar", benadrukt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is van plan om de recente asielplannen van het kabinet te steunen. De partij stemde eerder juist tegen de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet, waar dezelfde maatregelen in zaten. Dat bevestigt de partij na berichtgeving van De Telegraaf.
5 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Premier Rob Jetten moest dinsdagochtend naar het ziekenhuis van Bonaire nadat hij ergens door was geprikt tijdens het zwemmen. Hij kreeg een allergische reactie, maar heeft er geen ernstige verwondingen aan overgehouden. Het is niet duidelijk waardoor de minister-president werd geprikt.
5 uur geleden