Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas streaming bij Disney wordt nieuwe baas TikTok

Baas streaming bij Disney wordt nieuwe baas TikTok

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - De baas van de streamingdivisie van Disney, Kevin Mayer, vertrekt om leiding te gaan geven aan TikTok, de populaire maar omstreden videodeelapp. De eigenaar van de app, het Chinese ByteDance, trof vorig jaar een schikking in de Verenigde Staten met marktwaakhond FTC waarmee verdere vervolging wegens het ongevraagd verzamelen van kinderdata werd voorkomen. TikTok is ook onder jonge en oudere kinderen in Nederland een hit.

Mayer begint aan zijn nieuwe functie in juni. "Ik houd van de missie die TikTok heeft, het brengen van vreugde en inspiratie aan mensen wereldwijd", aldus de nieuwe baas van TikTok. De app, waar gebruikers korte video's met bijvoorbeeld grappen of een dansje delen, vormt dankzij de sterke groei in de afgelopen jaren een serieuze concurrent voor socialmediagiganten als Facebook. TikTok, dat in thuisland China onder de naam Douyin actief is, telt inmiddels ruim een miljard gebruikers.

Voor entertainmentreus Disney komt het vertrek van Mayer op een moeilijk moment. De streamingtak, waar bijvoorbeeld alle films van Star Wars bekeken kunnen worden, is een van de weinige onderdelen die nog geld in het laatje brengen. Pretparken en de filmstudio kampen juist nu met de gevolgen van de lockdown. Volgens Mayer staat de streamingdivisie stevig op eigen benen. Disney+, zoals de streamingdienst heet, bestaat pas sinds november vorig jaar.

Meer uit Financieel

Wall Street opent lager in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen geopend. Beleggers op Wall Street zijn vooral in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omhoog door een dreiging van Iran voor nieuwe vergeldingsaanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten na een aanval op een groot Iraans gasveld door Israël.

26 minuten geleden
Politie België neemt maatregelen tegen tanktoerisme Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP/BELGA) - De politie van het Belgische Lanaken-Maasmechelen gaat in Maasmechelen ingrijpen vanwege verkeershinder. Die wordt volgens de politie veroorzaakt door tanktoerisme.

1 uur geleden
ProRail-topman John Voppen vertrekt, gaat naar Total Care

UTRECHT (ANP) - Topman John Voppen van spoorbeheerder ProRail stapt per 1 juli op. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de raad van bestuur van Total Care, het familiebedrijf achter CSU en Tzorg. Voppen is sinds december 2019 topman van ProRail.

1 uur geleden
Olie- en gasbedrijven investeren minder in schonere energie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De grootste olie- en gasbedrijven ter wereld geven minder geld uit aan schonere energie. Bedrijven hebben hun investeringen in koolstofarme technologieën in 2025 voor het eerst in acht jaar teruggeschroefd, meldt onderzoeksbureau BloombergNEF. Olie- en gasbedrijven scherpen hun budgetten aan om aan de eisen van aandeelhouders te voldoen en richten zich meer op hun belangrijkste activiteiten.

2 uur geleden
ING verwacht wereldwijd 1250 banen te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - ING verwacht dit jaar wereldwijd zo'n 1250 banen van operationele medewerkers te schrappen. Dat meldt de bank in een presentatie over digitalisering en de inzet van kunstmatige intelligentie (AI). Vooral op afdelingen voor klantenonderzoek en aanverwante activiteiten denkt ING met minder mensen verder te kunnen.

2 uur geleden
Brussel wil registratie bedrijf in hele EU voor max 100 euro

BRUSSEL (ANP) - Het moet mogelijk worden om binnen 48 uur en voor maximaal 100 euro digitaal een bedrijf op te zetten dat kan werken in de hele EU. Dat staat in een plan van de Europese Commissie, genaamd EU Inc.

2 uur geleden
Pomphouders: omzet tankstations keldert door hoge benzineprijzen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse tankstations zagen hun omzet de afgelopen weken met gemiddeld 10 tot 20 procent dalen als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen. Dat zegt Martin van Eijk, voorzitter van de Nederlandse brancheorganisatie van tankstations Drive. Vooral in de grensstreken en bij tankstations langs de snelweg is het volgens hem opvallend rustig.

4 uur geleden