Baas Spelen Tokio sluit nieuw uitstel uit
TOKIO (ANP) - De voorzitter van het organisatiecomité van de Olympische Spelen sluit uitstel van de Olympische Spelen van Tokio uit. In Japan groeit de weerstand tegen het evenement, dat in 2020 vanwege de coronapandemie met een jaar werd verschoven. Onder meer vooraanstaande medici vragen zich af in hoeverre de Spelen veilig kunnen worden georganiseerd, terwijl enquêtes uitwijzen dat een groot deel van de Japanse bevolking inmiddels ook voor uitstel of zelfs afgelasting is.
"We kunnen de Spelen niet opnieuw uitstellen", zegt Seiko Hashimoto, oud-schaatsster en voorzitter van de lokale organisatie, in de krant Nikkan Sports. Premier Yoshihide Suga zal waarschijnlijk vervroegde verkiezingen uitschrijven na de Olympische en Paralympische Spelen, meldde de krant Asahi, die daaruit de conclusie trekt dat ook hij vastbesloten is om door te gaan met het evenement.
Steden waar buitenlandse sporters hun trainingskamp willen opslaan voor de Spelen hebben hun zorg geuit dat de bezoekers varianten van het coronavirus meebrengen, met gevolgen voor de voorraad medische middelen en ziekenhuisbezetting. Het gemeentebestuur van Ota City kreeg tal van klachten toen bekend werd dat hotelpersoneel dat Australische sporters ontvangt voorrang heeft gekregen bij de vaccinatie. De stad herbergt de Australische softbalploeg, het eerste nationale team dat zich deze week in Japan meldde.
Kurume City liet ondertussen weten dat een trainingskamp van Keniaanse atleten in die stad niet kan doorgaan.
Japan kampt met een vierde golf besmettingen, acht weken voordat de Spelen op 23 juli moeten beginnen. Het vaccinatieprogramma komt maar langzaam op gang, terwijl in tien regio's waaronder Tokio de noodtoestand is verlengd tot 20 juni. Shigeru Omi, een van Japans meest vooraanstaande medici, zei tegenover een parlementaire commissie dat het "niet normaal" is onder huidige omstandigheden de Spelen te laten doorgaan.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
10 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
13 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
17 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
18 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geleden