Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas Spelen Tokio sluit nieuw uitstel uit

Baas Spelen Tokio sluit nieuw uitstel uit

TOKIO (ANP) - De voorzitter van het organisatiecomité van de Olympische Spelen sluit uitstel van de Olympische Spelen van Tokio uit. In Japan groeit de weerstand tegen het evenement, dat in 2020 vanwege de coronapandemie met een jaar werd verschoven. Onder meer vooraanstaande medici vragen zich af in hoeverre de Spelen veilig kunnen worden georganiseerd, terwijl enquêtes uitwijzen dat een groot deel van de Japanse bevolking inmiddels ook voor uitstel of zelfs afgelasting is.

"We kunnen de Spelen niet opnieuw uitstellen", zegt Seiko Hashimoto, oud-schaatsster en voorzitter van de lokale organisatie, in de krant Nikkan Sports. Premier Yoshihide Suga zal waarschijnlijk vervroegde verkiezingen uitschrijven na de Olympische en Paralympische Spelen, meldde de krant Asahi, die daaruit de conclusie trekt dat ook hij vastbesloten is om door te gaan met het evenement.

Steden waar buitenlandse sporters hun trainingskamp willen opslaan voor de Spelen hebben hun zorg geuit dat de bezoekers varianten van het coronavirus meebrengen, met gevolgen voor de voorraad medische middelen en ziekenhuisbezetting. Het gemeentebestuur van Ota City kreeg tal van klachten toen bekend werd dat hotelpersoneel dat Australische sporters ontvangt voorrang heeft gekregen bij de vaccinatie. De stad herbergt de Australische softbalploeg, het eerste nationale team dat zich deze week in Japan meldde.

Kurume City liet ondertussen weten dat een trainingskamp van Keniaanse atleten in die stad niet kan doorgaan.

Japan kampt met een vierde golf besmettingen, acht weken voordat de Spelen op 23 juli moeten beginnen. Het vaccinatieprogramma komt maar langzaam op gang, terwijl in tien regio's waaronder Tokio de noodtoestand is verlengd tot 20 juni. Shigeru Omi, een van Japans meest vooraanstaande medici, zei tegenover een parlementaire commissie dat het "niet normaal" is onder huidige omstandigheden de Spelen te laten doorgaan.

Meer uit Sport

President Mattarella van Italië opent 25e editie Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.

4 uur geleden
Vlaggendrager Van 't Wout leidt TeamNL op Spelen San Siro in

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.

5 uur geleden
Amerika weigert contributie aan antidopingbureau WADA te betalen

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.

7 uur geleden
Sportpers dient klacht in bij Verheijen over 'persboycot' Leerdam

MILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.

8 uur geleden
Schaatsster Schulting zet meningen over dubbel programma opzij

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.

11 uur geleden
Vance prijst Meloni voor Italiaanse organisatie Olympische Spelen

MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.

13 uur geleden
Beune tegen Weidemann op 3000 meter, Groenewoud treft Wiklund

MILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.

13 uur geleden