Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas Spelen Tokio sluit nieuw uitstel uit

Baas Spelen Tokio sluit nieuw uitstel uit

TOKIO (ANP) - De voorzitter van het organisatiecomité van de Olympische Spelen sluit uitstel van de Olympische Spelen van Tokio uit. In Japan groeit de weerstand tegen het evenement, dat in 2020 vanwege de coronapandemie met een jaar werd verschoven. Onder meer vooraanstaande medici vragen zich af in hoeverre de Spelen veilig kunnen worden georganiseerd, terwijl enquêtes uitwijzen dat een groot deel van de Japanse bevolking inmiddels ook voor uitstel of zelfs afgelasting is.

"We kunnen de Spelen niet opnieuw uitstellen", zegt Seiko Hashimoto, oud-schaatsster en voorzitter van de lokale organisatie, in de krant Nikkan Sports. Premier Yoshihide Suga zal waarschijnlijk vervroegde verkiezingen uitschrijven na de Olympische en Paralympische Spelen, meldde de krant Asahi, die daaruit de conclusie trekt dat ook hij vastbesloten is om door te gaan met het evenement.

Steden waar buitenlandse sporters hun trainingskamp willen opslaan voor de Spelen hebben hun zorg geuit dat de bezoekers varianten van het coronavirus meebrengen, met gevolgen voor de voorraad medische middelen en ziekenhuisbezetting. Het gemeentebestuur van Ota City kreeg tal van klachten toen bekend werd dat hotelpersoneel dat Australische sporters ontvangt voorrang heeft gekregen bij de vaccinatie. De stad herbergt de Australische softbalploeg, het eerste nationale team dat zich deze week in Japan meldde.

Kurume City liet ondertussen weten dat een trainingskamp van Keniaanse atleten in die stad niet kan doorgaan.

Japan kampt met een vierde golf besmettingen, acht weken voordat de Spelen op 23 juli moeten beginnen. Het vaccinatieprogramma komt maar langzaam op gang, terwijl in tien regio's waaronder Tokio de noodtoestand is verlengd tot 20 juni. Shigeru Omi, een van Japans meest vooraanstaande medici, zei tegenover een parlementaire commissie dat het "niet normaal" is onder huidige omstandigheden de Spelen te laten doorgaan.

Meer uit Sport

Langebaanschaatsen op Winterspelen 2030 definitief naar Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.

13 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.

14 uur geleden
Tennisser Griekspoor zakt flink op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.

19 uur geleden
Griekspoor dinsdag in laatste partij op baan 6 op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.

1 dag geleden
Coureur Russell blij dat hij weer op het hoogste treetje staat

SPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.

1 dag geleden
Opnieuw titel voor Visser en Enser op slotdag NK, ook goud Wevers

ROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).

1 dag geleden
Hitte heeft amper vat op bezoekersaantallen TT van Assen

ASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."

1 dag geleden