Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas Spaans statistiekbureau weg na rel om inflatieberekening

Baas Spaans statistiekbureau weg na rel om inflatieberekening

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van het Spaanse statistiekbureau INE is opgestapt. Officieel deed Juan Manuel Rodriguez Poo dat om persoonlijke redenen, maar het statistiekbureau kreeg de afgelopen tijd de nodige kritiek te verduren. Onder meer de reden waarop het de inflatie berekende viel niet overal bij de overheid even goed.

De manier waarop de energieprijzen door INE in de inflatie werden meegeteld, zou leiden tot een te hoog inflatiecijfer, zo klonk het vanuit de overheid, maar ook van andere economen. Daarnaast zou het statistiekbureau voor de inflatie ook kijken naar producten die verouderd zijn en daarom niet door een groot deel van de Spaanse bevolking gebruikt worden.

Verdere kritiek was er toen de Spaanse statistici vorig jaar het economische groeicijfer voor het tweede kwartaal scherp naar beneden bijstelden. Dat gebeurde juist nadat er goede cijfers over de banengroei en de hoeveelheid belasting die de overheid had opgehaald naar buiten waren gekomen, wat voor de critici moeilijk verenigbaar was.

Het vertrek van Rodriguez Poo is volgens de conservatieve partij Partido Popular een poging van de regering om haar greep op staatsinstellingen te versterken. De oppositiepartij wordt in haar mening gesterkt omdat de regering van premier Pedro Sanchez niet alleen snel een opvolger aan wil wijzen, maar ook nieuwe regels voor het statistiekbureau wil opstellen. Dat zou meer databronnen moeten gaan gebruiken en ook zogeheten 'big data', massaal vergaarde gegevens, moeten benutten.

Meer uit Financieel

Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

3 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

3 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

3 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

4 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

7 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

8 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

9 uur geleden