Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas Signal blij dat scanplicht uit EU-wetsvoorstel is geschrapt

Baas Signal blij dat scanplicht uit EU-wetsvoorstel is geschrapt

AMSTERDAM (ANP) - De versleutelde berichtendienst Signal is blij dat de verplichting voor techbedrijven om chatgesprekken te scannen op mogelijke kinderporno uit het Europese wetsvoorstel is geschrapt dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Dat heeft Signal-topvrouw Meredith Whittaker gezegd in tv-programma Buitenhof.

Woensdag ging een meerderheid van de EU-lidstaten akkoord met een afgezwakte vorm van het oorspronkelijke wetsvoorstel. Tegen dat eerdere plan had Signal eerder flink geageerd, met het dreigement dat het bedrijf Europa ook zou kunnen verlaten als er een verplichting tot massale surveillance en scannen zou komen.

"Het is niet langer een verplichting. En daar zijn we blij mee. Dat was een belangrijk punt van zorg voor ons", zei Whittaker in Buitenhof. "Er zijn echter andere zorgwekkende delen van de wet, en er is ruimte gelaten om in de toekomst mogelijk verplichtingen in te voeren. Dus waakzaamheid is geboden en ik denk dat we zeer alert moeten blijven op hoe dit zich in de toekomst ontwikkelt."

Zorgen over privacy

Het EU-wetsvoorstel verplicht techbedrijven wel om verspreiding van beelden van kinderporno te voorkomen. De wet geeft nationale overheden de bevoegdheid om deze bedrijven te dwingen dergelijk materiaal, of de mogelijkheid om ernaar te zoeken, van hun platforms te verwijderen. Als bedrijven hier niet aan voldoen, kunnen ze worden beboet.

Nederland heeft tegen het voorstel gestemd. Dit gebeurde na druk vanuit de Tweede Kamer, die eerder een motie aannam om zorgen over de privacy. Kamerleden vreesden dat privéberichten in apps zoals WhatsApp en Signal straks kunnen worden meegelezen als bedrijven verplicht worden berichten te controleren op kinderporno.

Meer uit Financieel

Beurzen koersen af op lagere opening na nieuwe heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.

8 minuten geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

48 minuten geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

3 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

6 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

19 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

19 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

20 uur geleden