Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas Rabobank: onduidelijkheid voor boeren is niet goed

Baas Rabobank: onduidelijkheid voor boeren is niet goed

AMSTERDAM (ANP) - Hoe eerder er een landbouwakkoord komt, hoe beter. En hoe duidelijker de afspraken, hoe beter. Dat heeft Rabobank-topman Stefaan Decraene woensdag gezegd in een gesprek met journalisten. De bank heeft van oudsher veel klanten in de agrarische sector en voor hen is er nu nog veel onduidelijkheid over hun toekomst.

"Onduidelijkheid is niet goed", verklaarde de Belg die begin dit jaar aantrad als nieuwe hoogste baas bij Rabobank. Volgens Decraene is "een landbouwer een ondernemer. Die kijkt niet naar de korte of middellange termijn, maar naar de lange termijn. Die wil duidelijkheid." De topbankier geeft daarbij aan dat zijn bank niet alleen aandacht heeft voor het klimaat en verduurzaming maar ook voor het "het verdienmodel van de landbouwer".

De Rabobank kreeg vorige zomer nog de nodige kritiek vanwege zijn rol in de financiering van de landbouw. Sommige politieke partijen wilden dat de financiële instelling meebetaalt aan het oplossen van de stikstofcrisis. De bank stelde eerder ook met gemengde gevoelens terug te kijken op het door Nederland gevoerde landbouwbeleid van schaalvergroting, dat voor een groot deel door Rabobank is gefinancierd.

Onderhandelingsresultaat

Nederlandse banken, inclusief de Rabobank, zijn inmiddels bereid komende jaren miljarden aan financiering beschikbaar te stellen voor duurzamere landbouw, lieten bronnen vorige maand weten. Maar voorwaarde daarvoor zou wel zijn dat het de overheid en land- en tuinbouworganisatie LTO lukt om tot een landbouwakkoord te komen. Decraene wil niet op de laatste voortgang van het landbouwoverleg ingaan, maar onderstreept dat banken "niet de regie" in handen hebben.

De gesprekken over het landbouwakkoord die woensdag in Den Haag werden gevoerd zijn in de middag op verzoek van LTO opgeschort. Het kabinet gaat als het goed is woensdagavond direct met de landbouworganisatie praten. Het is onduidelijk wat dat voor het vooruitzicht van een deal betekent. Het secretariaat van het landbouwakkoord had eerder al uitgesproken woensdag geen conceptakkoord te verwachten. Wel werd een onderhandelingsresultaat nagestreefd dat betrokken organisaties eventueel aan hun bestuur voor kunnen leggen.

Meer uit Binnenland

Schrijfster Yvonne Keuls overleden na kort ziekbed

DEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.

3 uur geleden
Roetdeeltjes en brandresten bij nablussen brand Middelharnis

MIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.

3 uur geleden
Code geel in Waddengebied voor maandagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.

5 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur zakt ook in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.

6 uur geleden
Tweede NL-Alert voor brand in leeg pand Middelharnis

MIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.

7 uur geleden
Lokaal eerste vorst van najaar gemeten, meldt Buienradar

HILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.

8 uur geleden
Aantal schademeldingen na aardbeving Zeerijp boven de duizend

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.

11 uur geleden