Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas Rabobank: onduidelijkheid voor boeren is niet goed

Baas Rabobank: onduidelijkheid voor boeren is niet goed

AMSTERDAM (ANP) - Hoe eerder er een landbouwakkoord komt, hoe beter. En hoe duidelijker de afspraken, hoe beter. Dat heeft Rabobank-topman Stefaan Decraene woensdag gezegd in een gesprek met journalisten. De bank heeft van oudsher veel klanten in de agrarische sector en voor hen is er nu nog veel onduidelijkheid over hun toekomst.

"Onduidelijkheid is niet goed", verklaarde de Belg die begin dit jaar aantrad als nieuwe hoogste baas bij Rabobank. Volgens Decraene is "een landbouwer een ondernemer. Die kijkt niet naar de korte of middellange termijn, maar naar de lange termijn. Die wil duidelijkheid." De topbankier geeft daarbij aan dat zijn bank niet alleen aandacht heeft voor het klimaat en verduurzaming maar ook voor het "het verdienmodel van de landbouwer".

De Rabobank kreeg vorige zomer nog de nodige kritiek vanwege zijn rol in de financiering van de landbouw. Sommige politieke partijen wilden dat de financiële instelling meebetaalt aan het oplossen van de stikstofcrisis. De bank stelde eerder ook met gemengde gevoelens terug te kijken op het door Nederland gevoerde landbouwbeleid van schaalvergroting, dat voor een groot deel door Rabobank is gefinancierd.

Onderhandelingsresultaat

Nederlandse banken, inclusief de Rabobank, zijn inmiddels bereid komende jaren miljarden aan financiering beschikbaar te stellen voor duurzamere landbouw, lieten bronnen vorige maand weten. Maar voorwaarde daarvoor zou wel zijn dat het de overheid en land- en tuinbouworganisatie LTO lukt om tot een landbouwakkoord te komen. Decraene wil niet op de laatste voortgang van het landbouwoverleg ingaan, maar onderstreept dat banken "niet de regie" in handen hebben.

De gesprekken over het landbouwakkoord die woensdag in Den Haag werden gevoerd zijn in de middag op verzoek van LTO opgeschort. Het kabinet gaat als het goed is woensdagavond direct met de landbouworganisatie praten. Het is onduidelijk wat dat voor het vooruitzicht van een deal betekent. Het secretariaat van het landbouwakkoord had eerder al uitgesproken woensdag geen conceptakkoord te verwachten. Wel werd een onderhandelingsresultaat nagestreefd dat betrokken organisaties eventueel aan hun bestuur voor kunnen leggen.

Meer uit Binnenland

Supporters en spelers van AZ vieren bekeroverwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.

5 uur geleden
Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

7 uur geleden
Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

9 uur geleden
Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

10 uur geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

10 uur geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

12 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

13 uur geleden