Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas Rabobank: onduidelijkheid voor boeren is niet goed

Baas Rabobank: onduidelijkheid voor boeren is niet goed

AMSTERDAM (ANP) - Hoe eerder er een landbouwakkoord komt, hoe beter. En hoe duidelijker de afspraken, hoe beter. Dat heeft Rabobank-topman Stefaan Decraene woensdag gezegd in een gesprek met journalisten. De bank heeft van oudsher veel klanten in de agrarische sector en voor hen is er nu nog veel onduidelijkheid over hun toekomst.

"Onduidelijkheid is niet goed", verklaarde de Belg die begin dit jaar aantrad als nieuwe hoogste baas bij Rabobank. Volgens Decraene is "een landbouwer een ondernemer. Die kijkt niet naar de korte of middellange termijn, maar naar de lange termijn. Die wil duidelijkheid." De topbankier geeft daarbij aan dat zijn bank niet alleen aandacht heeft voor het klimaat en verduurzaming maar ook voor het "het verdienmodel van de landbouwer".

De Rabobank kreeg vorige zomer nog de nodige kritiek vanwege zijn rol in de financiering van de landbouw. Sommige politieke partijen wilden dat de financiële instelling meebetaalt aan het oplossen van de stikstofcrisis. De bank stelde eerder ook met gemengde gevoelens terug te kijken op het door Nederland gevoerde landbouwbeleid van schaalvergroting, dat voor een groot deel door Rabobank is gefinancierd.

Onderhandelingsresultaat

Nederlandse banken, inclusief de Rabobank, zijn inmiddels bereid komende jaren miljarden aan financiering beschikbaar te stellen voor duurzamere landbouw, lieten bronnen vorige maand weten. Maar voorwaarde daarvoor zou wel zijn dat het de overheid en land- en tuinbouworganisatie LTO lukt om tot een landbouwakkoord te komen. Decraene wil niet op de laatste voortgang van het landbouwoverleg ingaan, maar onderstreept dat banken "niet de regie" in handen hebben.

De gesprekken over het landbouwakkoord die woensdag in Den Haag werden gevoerd zijn in de middag op verzoek van LTO opgeschort. Het kabinet gaat als het goed is woensdagavond direct met de landbouworganisatie praten. Het is onduidelijk wat dat voor het vooruitzicht van een deal betekent. Het secretariaat van het landbouwakkoord had eerder al uitgesproken woensdag geen conceptakkoord te verwachten. Wel werd een onderhandelingsresultaat nagestreefd dat betrokken organisaties eventueel aan hun bestuur voor kunnen leggen.

Meer uit Binnenland

Politie houdt 17 mensen aan tijdens koningsnacht in Arnhem

ARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.

13 minuten geleden
Koninklijke familie aangekomen in Dokkum voor Koningsdag

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en hun dochters Amalia, Alexia en Ariane zijn maandag aangekomen in Dokkum. Daar werden ze ontvangen door burgemeester Johannes Kramer en Arno Brok, de commissaris van de Koning in Friesland. De familie viert daar de 59e verjaardag van koning Willem-Alexander.

55 minuten geleden
Koninklijk gezin klaar voor Koningsdag in Dokkum, deelt foto

DOKKUM (ANP) - Het koninklijk gezin is klaar voor Koningsdag in Dokkum, waar maandag de nationale viering van Koningsdag plaatsvindt. De Rijksvoorlichtingsdienst deelde op sociale media een foto van het koningspaar en hun drie dochters. "Dokkum, we hebben er zin in!", staat in het bijschrift. Ook melden ze: "We sjogge der nei út!", Fries voor 'we kijken ernaar uit'.

1 uur geleden
NS: vroege vogels al op pad, drukte in trein later verwacht

UTRECHT (ANP) - De eerste bezoekers van koningsdagevenementen in het land zijn met de trein onderweg, ziet de NS. De reizigersstroom komt volgens de vervoerder rustig op gang. "De vroege vogels zijn nu op pad, maar de grote stroom verwachten we aan het einde van de ochtend en begin van de middag", laat een NS-woordvoerder weten.

2 uur geleden
Striptekenaar Dick Matena (83) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Striptekenaar Dick Matena is zondag op 83-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Amsterdam. Dat laat Rob van Bavel, hoofdredacteur van tijdschrift Eppo en uitgever van Uitgeverij L, waarvoor Matena tekende, maandag weten aan het ANP.

3 uur geleden
Steun voor monarchie en rapportcijfers koningspaar blijven gelijk

HILVERSUM (ANP) - Zowel de steun voor de monarchie als de rapportcijfers voor koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia blijven dit jaar gelijk ten opzichte van vorig jaar. Dat staat in de jaarlijkse NOS Koningsdagenquête 2026, uitgevoerd door Ipsos I&O. In de afgelopen jaren namen de steun voor de monarchie en de rapportcijfers nog licht toe.

4 uur geleden
Utrecht: Kom niet meer naar de stad tijdens Koningsnacht

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.

14 uur geleden