Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas Porsche neemt leiding over bij Volkswagen-concern

Baas Porsche neemt leiding over bij Volkswagen-concern

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Topman Oliver Blume van sportwagenmerk Porsche neemt de leiding over bij moederconcern Volkswagen. Met ingang van september volgt hij Herbert Diess op, die sinds 2018 aan het hoofd staat van de Duitse autogroep. Een precieze reden voor de wisseling van de wacht is niet naar buiten gebracht.

Het besluit over het vertrek van de 63-jarige Diess zou met "wederzijdse instemming" zijn genomen. Onder zijn leiding koos Volkswagen, dat in 2015 nog in opspraak raakte om het sjoemeldieselschandaal, ervoor om vol te gaan inzetten op elektrische auto's. Maar de manier van leidinggeven van Diess liep ook weerstand op.

Hij botste veel met vakbonden, die erg machtig zijn bij de Duitse fabrikant en vonden dat Diess veel te hard van stapel liep als het om reorganiseren ging. Eerder gingen er al meerdere keren geruchten rond dat zijn positie wankel werd. Voor hij tot de toppositie opklom was Diess topman van het merk Volkswagen en daarvoor werkte hij bij rivaal BMW.

Dubbelrol

Zijn opvolger Blume is 54 jaar. Hij werkte in het verleden voor de merken Audi, SEAT en Volkswagen. Sinds 2015 is hij de baas bij Porsche. Het is de bedoeling dat hij die positie komende tijd zal blijven bekleden. Anders dan zijn voorganger Matthias Müller bij Porsche, die in 2015 nog zijn rol bij het sportwagenmerk opgaf om hoogste baas van Volkswagen te worden, krijgt Blume dus een dubbelrol.

Porsche, ook wel bekend als Porsche AG, werd opgezet in 1931 door Ferdinand Porsche. Hij heeft in de jaren dertig ook de eerste Volkswagen ontworpen in opdracht van het naziregime. In de loop van hun bestaan hebben de twee autofabrikanten altijd nauwe banden gehad. Maar het sportwagenmerk is pas zo'n tien jaar onderdeel van de Volkswagen Group, waartoe bijvoorbeeld ook Audi, Lamborghini en Bentley behoren.

Eerder dit jaar werd bekend dat Volkswagen ook overweegt Porsche zelfstandig naar de beurs brengen. Daarover was het concern in vergevorderde onderhandelingen met zijn grootaandeelhouder, die Porsche SE heet. Een losse gang naar de beurs van het zeer winstgevende sportwagenmerk zou een makkelijke manier zijn om extra geld op te halen voor investeringen. Het is onduidelijk of Blume deze stap wil doorzetten, nu hij zelf bij beide bedrijven de topman is. Een definitieve beslissing over het plan was sowieso nog niet genomen.

Meer uit Financieel

Albert Heijn wil woensdagavond levering versproducten hervatten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.

39 minuten geleden
ASML wint in hogere AEX-index na goed ontvangen resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.

1 uur geleden
WSJ: Netflix schrapt zo'n 1000 banen, grootste aantal sinds 2022

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.

2 uur geleden
UWV stopt met ontwikkeling systeem waar 55 miljoen aan is besteed

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.

2 uur geleden
Inflatie VS maakt hardste stijging in vijf maanden door

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.

3 uur geleden
Extra getuigen gehoord in zaak Frits van Eerd

ZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.

3 uur geleden
Bank of America daalt op gemengd Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.

3 uur geleden