Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas MKB-Nederland wil arbeidsmarkt moderniseren

Baas MKB-Nederland wil arbeidsmarkt moderniseren

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van MKB-Nederland Jacco Vonhof ziet de huidige arbeidsmarkt graag gemoderniseerd worden. Volgens hem moet het Nederlandse arbeidspotentieel beter worden benut, bijvoorbeeld door meer werken aantrekkelijker te maken. Hij wil hierover in gesprek met het kabinet. Dat zei hij dinsdag tijdens het jaarcongres van MKB-Nederland in de Nieuwe Kerk in Den Haag. Ook premier Mark Rutte en de voorzitter van de Sociaal Economische Raad (SER) Kim Putters waren hierbij aanwezig.

Vonhof vroeg zich tijdens zijn toespraak af hoe het nu moet in Nederland, "met een krimpende beroepsbevolking, de effecten van AI, jongeren met vaak heel andere wensen en verwachtingen ten aanzien van werk".

De voorzitter pleitte daarom voor het moderniseren van het arbeidsmarktstelsel. Zo moet volgens hem werk centraal worden gesteld en niet het type contract. Ook wil hij af van de hoge regeldruk voor werkgevers. Vonhof noemde de omstandigheden waarin ondernemers nu verkeren "een knellend korset". Daarmee doelde hij onder meer op de krappe arbeidsmarkt en de investeringen die moeten worden gedaan voor verduurzaming.

Gejojo

Hij sprak rechtstreeks tot Rutte: "Heb het geloof en het vertrouwen dat ondernemers intrinsiek het goede willen doen. Maak geen regels meer voor de kleine minderheid die iets fout doet, maar focus op de overgrote meerderheid die het goed doet. Vertrouwen vergt een overheid die echt kijkt naar wat wij als ondernemers nodig hebben."

Rutte kon zich vinden in de kritiek, maar zei dat de regels niet morgen zomaar weg zijn. Volgens hem gaat het niet alleen om de zoektocht naar wantrouwen en vertrouwen. "We moeten kijken welke regels wel goed zijn, want ze zorgen voor een gelijk speelveld of ze zorgen ervoor dat grote transities worden waargemaakt," aldus de premier. Daar voegde hij aan toe dat de overheid als grootste inkoper haar inkoopkracht moet gebruiken om veranderingen vooruit te brengen.

Vonhof reikte de minister-president ook een plan aan waarin hij onder meer vraagt om een stop op "lastenverzwaringen voor ondernemers en gejojo met tarieven". Ook ziet Vonhof graag dat alle voorschriften voor verduurzaming onder een overzichtelijke regeling worden gebracht.

Meer uit Binnenland

Berendsen schakelt Defensie in voor repatriëring rond Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.

25 minuten geleden
Kabinet zint op maatregelen, anders ontstaat cellentekort in 2026

DEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.

3 uur geleden
Afgelopen week toonde zwakte van EU op wereldtoneel, vindt Jetten

DEN HAAG (ANP) - De afgelopen week was "exemplarisch" voor de zwakke positie die de Europese Unie heeft op het wereldtoneel, zei Rob Jetten. Het ging in zijn wekelijkse persconferentie over de uiteenlopende standpunten van EU-landen rond de oorlog in Iran. "Wil Europa de taal van de macht leren spreken en serieus meedoen op het wereldtoneel, dan zal ook op dit vlak de Europese samenwerking aanzienlijk moeten verbeteren."

4 uur geleden
Jetten: Nederlanders kunnen slachtoffer worden van Iran-oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen kunnen mogelijk slachtoffer worden van de oorlog met Iran, zei Rob Jetten vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "We schatten de kans heel klein in dat dit risico er is. Maar 100 procent uitsluiten kan in deze snel escalerende geweldssituatie denk ik nooit." De D66-premier had het specifiek over de mogelijke inzet van een Nederlands marinefregat in de Middellandse Zee. Frankrijk heeft hierom gevraagd en het kabinet wil hier maandag een besluit over nemen.

5 uur geleden
Toeslagenouder mag standbeeld ministerie niet laten veilen

DEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.

7 uur geleden
Limburg houdt vast aan 'nee' tegen nieuwe IJzeren Rijn-spoorlijn

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg blijft bij het standpunt geen nieuwe spoorverbinding voor goederentreinen tussen België en Duitsland over Limburgs grondgebied te willen. Die verbinding was er ooit via de zogenoemde IJzeren Rijn, een oude spoorlijn die al jaren buiten gebruik is. Met name vanuit België leeft de wens om een nieuw traject op te zetten via Limburg, maar de provincie en andere Limburgse overheden vinden dat de lasten voor omwonenden en de natuur niet opwegen tegen de baten.

7 uur geleden
Oproep toezichthouder levert voor nu geen advocaat op voor Taghi

DEN HAAG (ANP) - De zoektocht naar nieuwe advocaten die Ridouan Taghi kunnen bijstaan in het hoger beroep van het grote Marengo-proces, heeft tot nu toe nog niets opgeleverd, meldt de toezichthouder op de advocatuur. Het dekenberaad deed in december een oproep aan alle strafrechtadvocaten die Taghi konden en wilden bijstaan om zich te melden. De zoektocht wordt daarom vanaf maandag verlengd met acht weken.

8 uur geleden