Baas MKB-Nederland wil arbeidsmarkt moderniseren
DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van MKB-Nederland Jacco Vonhof ziet de huidige arbeidsmarkt graag gemoderniseerd worden. Volgens hem moet het Nederlandse arbeidspotentieel beter worden benut, bijvoorbeeld door meer werken aantrekkelijker te maken. Hij wil hierover in gesprek met het kabinet. Dat zei hij dinsdag tijdens het jaarcongres van MKB-Nederland in de Nieuwe Kerk in Den Haag. Ook premier Mark Rutte en de voorzitter van de Sociaal Economische Raad (SER) Kim Putters waren hierbij aanwezig.
Vonhof vroeg zich tijdens zijn toespraak af hoe het nu moet in Nederland, "met een krimpende beroepsbevolking, de effecten van AI, jongeren met vaak heel andere wensen en verwachtingen ten aanzien van werk".
De voorzitter pleitte daarom voor het moderniseren van het arbeidsmarktstelsel. Zo moet volgens hem werk centraal worden gesteld en niet het type contract. Ook wil hij af van de hoge regeldruk voor werkgevers. Vonhof noemde de omstandigheden waarin ondernemers nu verkeren "een knellend korset". Daarmee doelde hij onder meer op de krappe arbeidsmarkt en de investeringen die moeten worden gedaan voor verduurzaming.
Gejojo
Hij sprak rechtstreeks tot Rutte: "Heb het geloof en het vertrouwen dat ondernemers intrinsiek het goede willen doen. Maak geen regels meer voor de kleine minderheid die iets fout doet, maar focus op de overgrote meerderheid die het goed doet. Vertrouwen vergt een overheid die echt kijkt naar wat wij als ondernemers nodig hebben."
Rutte kon zich vinden in de kritiek, maar zei dat de regels niet morgen zomaar weg zijn. Volgens hem gaat het niet alleen om de zoektocht naar wantrouwen en vertrouwen. "We moeten kijken welke regels wel goed zijn, want ze zorgen voor een gelijk speelveld of ze zorgen ervoor dat grote transities worden waargemaakt," aldus de premier. Daar voegde hij aan toe dat de overheid als grootste inkoper haar inkoopkracht moet gebruiken om veranderingen vooruit te brengen.
Vonhof reikte de minister-president ook een plan aan waarin hij onder meer vraagt om een stop op "lastenverzwaringen voor ondernemers en gejojo met tarieven". Ook ziet Vonhof graag dat alle voorschriften voor verduurzaming onder een overzichtelijke regeling worden gebracht.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenGENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.
3 uur geledenROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.
4 uur geledenBEEK EN DONK (ANP) - De 56-jarige man die ervan wordt verdacht een vrouw om het leven te hebben gebracht in Beek en Donk, had een relatie met haar. Dat bevestigt de politie desgevraagd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Frankrijk aangepast. Het ministerie waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor gewelddadige demonstraties in het land. De kleur van het reisadvies blijft geel.
4 uur geleden