Baas Lazio wil zo snel mogelijk weer voetbal in Italië
ROME (ANP/DPA) - De grote baas van voetbalclub Lazio roept op de Italiaanse Serie A zo spoedig mogelijk te hervatten. Claudio Lotito noemt hiervoor voornamelijk financiële en psychologische redenen. "Voetbal in Italië is een grote industrie en garandeert de staatskas 1,2 miljard euro aan belastinggeld", vertelde hij op tv-zender Rai 3.
Een herstart van de competitie zou ook andere sporten en het Italiaans olympisch comité CONI ten goede komen, aldus Lotito. "Het CONI wordt gefinancierd met 460 miljoen euro, voetbal genereert miljarden aan inkomsten."
Het voetbal ligt geruime tijd stil in Italië, dat zwaar is getroffen door het coronavirus. De twintig clubs in de Serie A hopen dat ze begin mei de trainingen kunnen hervatten. Het is nog altijd de bedoeling dat de competitie in Italië wordt uitgespeeld met als einddatum 2 augustus.
Lazio-baas Lotito, wiens team tweede staat in de Seria A en met Juventus strijdt om het kampioenschap, refereert ook aan de grote maatschappelijke betekenis van het voetbal in Italië: "Voetbal heeft een enorme sociale waarde en onze geschiedenis, de geschiedenis van de Romeinen, wordt gekenmerkt door brood en spelen. Met dat aspect moeten we rekening houden."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
4 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
16 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden