Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas Lazio wil zo snel mogelijk weer voetbal in Italië

Baas Lazio wil zo snel mogelijk weer voetbal in Italië

ROME (ANP/DPA) - De grote baas van voetbalclub Lazio roept op de Italiaanse Serie A zo spoedig mogelijk te hervatten. Claudio Lotito noemt hiervoor voornamelijk financiële en psychologische redenen. "Voetbal in Italië is een grote industrie en garandeert de staatskas 1,2 miljard euro aan belastinggeld", vertelde hij op tv-zender Rai 3.

Een herstart van de competitie zou ook andere sporten en het Italiaans olympisch comité CONI ten goede komen, aldus Lotito. "Het CONI wordt gefinancierd met 460 miljoen euro, voetbal genereert miljarden aan inkomsten."

Het voetbal ligt geruime tijd stil in Italië, dat zwaar is getroffen door het coronavirus. De twintig clubs in de Serie A hopen dat ze begin mei de trainingen kunnen hervatten. Het is nog altijd de bedoeling dat de competitie in Italië wordt uitgespeeld met als einddatum 2 augustus.

Lazio-baas Lotito, wiens team tweede staat in de Seria A en met Juventus strijdt om het kampioenschap, refereert ook aan de grote maatschappelijke betekenis van het voetbal in Italië: "Voetbal heeft een enorme sociale waarde en onze geschiedenis, de geschiedenis van de Romeinen, wordt gekenmerkt door brood en spelen. Met dat aspect moeten we rekening houden."

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

7 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

7 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

7 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

7 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

7 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

13 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

19 uur geleden