Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas ING ziet klimaataanpak als grote, maar ingewikkelde uitdaging

Baas ING ziet klimaataanpak als grote, maar ingewikkelde uitdaging

AMSTERDAM (ANP) - De klimaataanpak is een van de grootste uitdagingen die we hebben in de wereld, zo niet de grootste. Maar tegelijkertijd is het ook ingewikkeld, heeft topman Steven van Rijswijk van ING gezegd bij de presentatie van de jaarcijfers van de bank. Daarmee reageert hij op de klimaatzaak die Milieudefensie onlangs aanspande tegen het financiële concern.

Volgens de milieuorganisatie is ING "Nederlands invloedrijkste bankier van de klimaatcrisis". Van Rijswijk benadrukt echter dat de bank kiest voor een "op wetenschap gebaseerde aanpak", waarbij ING luistert naar de inzichten van klimaatwetenschappers en probeert met klanten in gesprek te gaan om ze te bewegen hun vervuilende uitstoot te minderen. "We sluiten klanten uit die niet bereid zijn om verandering door te voeren."

Milieudefensie, dat eerder succes behaalde in een klimaatzaak tegen Shell, wil via de rechter afdwingen dat ING de samenwerking met vervuilende bedrijven stopt. Dat zou nodig zijn om het beleid in lijn te brengen met het Klimaatakkoord van Parijs. Van Rijswijk zegt evenwel dat dit laatste bij zijn bank al het geval is. Hij wijst er ook op dat het concern al aankondigde tegen 2040 te stoppen met het financieren van de exploratie en productie van olie en gas.

Zaak Milieudefensie

De milieuorganisatie wil verder dat de uitstoot waar ING met zijn financieringen verantwoordelijk voor zou zijn met bijna de helft wordt teruggebracht voor 2030. Wetenschappers hebben volgens de organisatie namelijk vastgesteld dat dit nodig is om de wereldwijde temperatuurstijging voorlopig onder 1,5 graad te houden. Volgens Van Rijswijk gaat het hier echter meer om een opdracht voor de wereld als geheel en niet een opdracht voor een specifiek bedrijf zoals ING. "De wereld heeft dat nodig, maar wij zijn geen exacte kopie van de wereld."

ING heeft nog geen geld apart gezet voor mogelijke financiële consequenties van de zaak van Milieudefensie. Formeel is er volgens Van Rijswijk zelfs nog geen sprake van een rechtszaak, omdat ING tot nu toe alleen aansprakelijk is gesteld en een bepaalde periode de tijd heeft gekregen om een reactie op stellen. Het is in de ogen van het concern nu absoluut nog niet te zeggen of de zaak impact zal hebben voor ING en wat die impact dan zal zijn.

Meer uit Financieel

Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

27 minuten geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

44 minuten geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

55 minuten geleden
Bunq beboet voor laat reageren op door fraude gedupeerde klanten

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.

1 uur geleden
Bronnen: VS willen dat Europa met defensiegeld Huawei uitkoopt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.

1 uur geleden
Nasdaq herstelt op Wall Street na verkoopgolf in chipsector

NEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.

3 uur geleden
Nintendo schikt zaak om defecte controllers voor 35 miljoen euro

PARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.

3 uur geleden