Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas ING ziet klimaataanpak als grote, maar ingewikkelde uitdaging

Baas ING ziet klimaataanpak als grote, maar ingewikkelde uitdaging

AMSTERDAM (ANP) - De klimaataanpak is een van de grootste uitdagingen die we hebben in de wereld, zo niet de grootste. Maar tegelijkertijd is het ook ingewikkeld, heeft topman Steven van Rijswijk van ING gezegd bij de presentatie van de jaarcijfers van de bank. Daarmee reageert hij op de klimaatzaak die Milieudefensie onlangs aanspande tegen het financiƫle concern.

Volgens de milieuorganisatie is ING "Nederlands invloedrijkste bankier van de klimaatcrisis". Van Rijswijk benadrukt echter dat de bank kiest voor een "op wetenschap gebaseerde aanpak", waarbij ING luistert naar de inzichten van klimaatwetenschappers en probeert met klanten in gesprek te gaan om ze te bewegen hun vervuilende uitstoot te minderen. "We sluiten klanten uit die niet bereid zijn om verandering door te voeren."

Milieudefensie, dat eerder succes behaalde in een klimaatzaak tegen Shell, wil via de rechter afdwingen dat ING de samenwerking met vervuilende bedrijven stopt. Dat zou nodig zijn om het beleid in lijn te brengen met het Klimaatakkoord van Parijs. Van Rijswijk zegt evenwel dat dit laatste bij zijn bank al het geval is. Hij wijst er ook op dat het concern al aankondigde tegen 2040 te stoppen met het financieren van de exploratie en productie van olie en gas.

Zaak Milieudefensie

De milieuorganisatie wil verder dat de uitstoot waar ING met zijn financieringen verantwoordelijk voor zou zijn met bijna de helft wordt teruggebracht voor 2030. Wetenschappers hebben volgens de organisatie namelijk vastgesteld dat dit nodig is om de wereldwijde temperatuurstijging voorlopig onder 1,5 graad te houden. Volgens Van Rijswijk gaat het hier echter meer om een opdracht voor de wereld als geheel en niet een opdracht voor een specifiek bedrijf zoals ING. "De wereld heeft dat nodig, maar wij zijn geen exacte kopie van de wereld."

ING heeft nog geen geld apart gezet voor mogelijke financiƫle consequenties van de zaak van Milieudefensie. Formeel is er volgens Van Rijswijk zelfs nog geen sprake van een rechtszaak, omdat ING tot nu toe alleen aansprakelijk is gesteld en een bepaalde periode de tijd heeft gekregen om een reactie op stellen. Het is in de ogen van het concern nu absoluut nog niet te zeggen of de zaak impact zal hebben voor ING en wat die impact dan zal zijn.

Meer uit Financieel

Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

3 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

3 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

3 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

5 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

7 uur geleden
Shell stijgt en chipfondsen dalen in vlak gesloten AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.

8 uur geleden
Wereldwijde goudvraag naar record in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.

9 uur geleden