Baas Dortmund deelt zorgen Duitse politie over voetbalfans niet
DORTMUND (ANP/DPA) - Directeur Hans-Joachim Watzke van de Duitse topclub Borussia Dortmund deelt de zorgen van de politie niet dat zich mogelijk massa's voetbalfans verzamelen bij de stadions als de Bundesliga wordt hervat. "Ik ken geen supportersgroep die een grote toeloop bij de stadions zal veroorzaken. De zorgen van de politie zijn ongegrond, je kunt het voetbal niet zo in het algemeen verdenken", zei hij tegen het Duitse Sky.
Watzke reageerde op uitlatingen van de baas van de Duitse politievakbond Jörg Radek naar aanleiding van het voornemen de Duitse competitie ergens in mei te hervatten. De wedstrijden zullen sowieso zonder publiek worden gespeeld. Radek sprak de vrees uit dat fans zich dan toch massaal naar de stadions zullen begeven. "Dat zou tijdens deze coronapandemie een ramp zijn. Het is niet alleen verboden, maar ook onverantwoord", aldus Radek.
Watzke denkt niet dat het zal gebeuren. "Maar als zo'n exces zich voordoet en daarmee de regels van het afstand bewaren worden overtreden, dan is het over en uit met wedstrijden spelen."
Veiligheidsprotocollen
De directeur van de huidige nummer 2 van de Bundesliga vindt dat de competitie in Duitsland moet worden afgemaakt. Er zijn nog negen speelronden te gaan. "Gebeurt dat niet, dan zullen er ongetwijfeld clubs failliet gaat", vreest Watzke. De stilgevallen competitie kost ook de profclubs veel geld.
Hij benadrukte dat er stevige veiligheidsprotocollen zijn gemaakt om weer te kunnen voetballen. "We hebben maximale veiligheid ontwikkeld, ik denk niet dat het beter kan dan wat er nu is afgesproken. Het is nu eenmaal zo dat er in het veld duels plaatsvinden; er is fysiek contact. Maar dat ondervangen wij door onze spelers zo veel mogelijk te isoleren."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
2 uur geleden