Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas Dortmund deelt zorgen Duitse politie over voetbalfans niet

Baas Dortmund deelt zorgen Duitse politie over voetbalfans niet

DORTMUND (ANP/DPA) - Directeur Hans-Joachim Watzke van de Duitse topclub Borussia Dortmund deelt de zorgen van de politie niet dat zich mogelijk massa's voetbalfans verzamelen bij de stadions als de Bundesliga wordt hervat. "Ik ken geen supportersgroep die een grote toeloop bij de stadions zal veroorzaken. De zorgen van de politie zijn ongegrond, je kunt het voetbal niet zo in het algemeen verdenken", zei hij tegen het Duitse Sky.

Watzke reageerde op uitlatingen van de baas van de Duitse politievakbond Jörg Radek naar aanleiding van het voornemen de Duitse competitie ergens in mei te hervatten. De wedstrijden zullen sowieso zonder publiek worden gespeeld. Radek sprak de vrees uit dat fans zich dan toch massaal naar de stadions zullen begeven. "Dat zou tijdens deze coronapandemie een ramp zijn. Het is niet alleen verboden, maar ook onverantwoord", aldus Radek.

Watzke denkt niet dat het zal gebeuren. "Maar als zo'n exces zich voordoet en daarmee de regels van het afstand bewaren worden overtreden, dan is het over en uit met wedstrijden spelen."

Veiligheidsprotocollen

De directeur van de huidige nummer 2 van de Bundesliga vindt dat de competitie in Duitsland moet worden afgemaakt. Er zijn nog negen speelronden te gaan. "Gebeurt dat niet, dan zullen er ongetwijfeld clubs failliet gaat", vreest Watzke. De stilgevallen competitie kost ook de profclubs veel geld.

Hij benadrukte dat er stevige veiligheidsprotocollen zijn gemaakt om weer te kunnen voetballen. "We hebben maximale veiligheid ontwikkeld, ik denk niet dat het beter kan dan wat er nu is afgesproken. Het is nu eenmaal zo dat er in het veld duels plaatsvinden; er is fysiek contact. Maar dat ondervangen wij door onze spelers zo veel mogelijk te isoleren."

Meer uit Voetbal

Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

4 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

7 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

8 uur geleden
Coach Parker vertrekt bij gedegradeerd Burnley

BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.

10 uur geleden
Gevluchte Afghaanse voetbalsters dromen van Olympische Spelen LA

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.

12 uur geleden
Coach Arteta van Arsenal woedend op arbiter Makkelie

MADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.

13 uur geleden
Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

23 uur geleden