Baas Dortmund deelt zorgen Duitse politie over voetbalfans niet
DORTMUND (ANP/DPA) - Directeur Hans-Joachim Watzke van de Duitse topclub Borussia Dortmund deelt de zorgen van de politie niet dat zich mogelijk massa's voetbalfans verzamelen bij de stadions als de Bundesliga wordt hervat. "Ik ken geen supportersgroep die een grote toeloop bij de stadions zal veroorzaken. De zorgen van de politie zijn ongegrond, je kunt het voetbal niet zo in het algemeen verdenken", zei hij tegen het Duitse Sky.
Watzke reageerde op uitlatingen van de baas van de Duitse politievakbond Jörg Radek naar aanleiding van het voornemen de Duitse competitie ergens in mei te hervatten. De wedstrijden zullen sowieso zonder publiek worden gespeeld. Radek sprak de vrees uit dat fans zich dan toch massaal naar de stadions zullen begeven. "Dat zou tijdens deze coronapandemie een ramp zijn. Het is niet alleen verboden, maar ook onverantwoord", aldus Radek.
Watzke denkt niet dat het zal gebeuren. "Maar als zo'n exces zich voordoet en daarmee de regels van het afstand bewaren worden overtreden, dan is het over en uit met wedstrijden spelen."
Veiligheidsprotocollen
De directeur van de huidige nummer 2 van de Bundesliga vindt dat de competitie in Duitsland moet worden afgemaakt. Er zijn nog negen speelronden te gaan. "Gebeurt dat niet, dan zullen er ongetwijfeld clubs failliet gaat", vreest Watzke. De stilgevallen competitie kost ook de profclubs veel geld.
Hij benadrukte dat er stevige veiligheidsprotocollen zijn gemaakt om weer te kunnen voetballen. "We hebben maximale veiligheid ontwikkeld, ik denk niet dat het beter kan dan wat er nu is afgesproken. Het is nu eenmaal zo dat er in het veld duels plaatsvinden; er is fysiek contact. Maar dat ondervangen wij door onze spelers zo veel mogelijk te isoleren."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
5 uur geleden