Baas Dortmund deelt zorgen Duitse politie over voetbalfans niet
DORTMUND (ANP/DPA) - Directeur Hans-Joachim Watzke van de Duitse topclub Borussia Dortmund deelt de zorgen van de politie niet dat zich mogelijk massa's voetbalfans verzamelen bij de stadions als de Bundesliga wordt hervat. "Ik ken geen supportersgroep die een grote toeloop bij de stadions zal veroorzaken. De zorgen van de politie zijn ongegrond, je kunt het voetbal niet zo in het algemeen verdenken", zei hij tegen het Duitse Sky.
Watzke reageerde op uitlatingen van de baas van de Duitse politievakbond Jörg Radek naar aanleiding van het voornemen de Duitse competitie ergens in mei te hervatten. De wedstrijden zullen sowieso zonder publiek worden gespeeld. Radek sprak de vrees uit dat fans zich dan toch massaal naar de stadions zullen begeven. "Dat zou tijdens deze coronapandemie een ramp zijn. Het is niet alleen verboden, maar ook onverantwoord", aldus Radek.
Watzke denkt niet dat het zal gebeuren. "Maar als zo'n exces zich voordoet en daarmee de regels van het afstand bewaren worden overtreden, dan is het over en uit met wedstrijden spelen."
Veiligheidsprotocollen
De directeur van de huidige nummer 2 van de Bundesliga vindt dat de competitie in Duitsland moet worden afgemaakt. Er zijn nog negen speelronden te gaan. "Gebeurt dat niet, dan zullen er ongetwijfeld clubs failliet gaat", vreest Watzke. De stilgevallen competitie kost ook de profclubs veel geld.
Hij benadrukte dat er stevige veiligheidsprotocollen zijn gemaakt om weer te kunnen voetballen. "We hebben maximale veiligheid ontwikkeld, ik denk niet dat het beter kan dan wat er nu is afgesproken. Het is nu eenmaal zo dat er in het veld duels plaatsvinden; er is fysiek contact. Maar dat ondervangen wij door onze spelers zo veel mogelijk te isoleren."
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
14 uur geleden