
Baas Dortmund deelt zorgen Duitse politie over voetbalfans niet
DORTMUND (ANP/DPA) - Directeur Hans-Joachim Watzke van de Duitse topclub Borussia Dortmund deelt de zorgen van de politie niet dat zich mogelijk massa's voetbalfans verzamelen bij de stadions als de Bundesliga wordt hervat. "Ik ken geen supportersgroep die een grote toeloop bij de stadions zal veroorzaken. De zorgen van de politie zijn ongegrond, je kunt het voetbal niet zo in het algemeen verdenken", zei hij tegen het Duitse Sky.
Watzke reageerde op uitlatingen van de baas van de Duitse politievakbond Jörg Radek naar aanleiding van het voornemen de Duitse competitie ergens in mei te hervatten. De wedstrijden zullen sowieso zonder publiek worden gespeeld. Radek sprak de vrees uit dat fans zich dan toch massaal naar de stadions zullen begeven. "Dat zou tijdens deze coronapandemie een ramp zijn. Het is niet alleen verboden, maar ook onverantwoord", aldus Radek.
Watzke denkt niet dat het zal gebeuren. "Maar als zo'n exces zich voordoet en daarmee de regels van het afstand bewaren worden overtreden, dan is het over en uit met wedstrijden spelen."
Veiligheidsprotocollen
De directeur van de huidige nummer 2 van de Bundesliga vindt dat de competitie in Duitsland moet worden afgemaakt. Er zijn nog negen speelronden te gaan. "Gebeurt dat niet, dan zullen er ongetwijfeld clubs failliet gaat", vreest Watzke. De stilgevallen competitie kost ook de profclubs veel geld.
Hij benadrukte dat er stevige veiligheidsprotocollen zijn gemaakt om weer te kunnen voetballen. "We hebben maximale veiligheid ontwikkeld, ik denk niet dat het beter kan dan wat er nu is afgesproken. Het is nu eenmaal zo dat er in het veld duels plaatsvinden; er is fysiek contact. Maar dat ondervangen wij door onze spelers zo veel mogelijk te isoleren."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Voorzitter Nasser Al-Khelaïfi van Paris Saint-Germain beleefde een "droom" tijdens de gewonnen finale van de Champions League tegen Internazionale (5-0). Het was voor PSG en de voorzitter, die sinds 2011 de leiding heeft over de club, de eerste eindzege in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Verdediger Denzel Dumfries van Internazionale sprak van een "zwarte dag" na de zware nederlaag tegen Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League (0-5). "Ik vind het erg jammer voor iedereen, voor de fans, voor iedereen die betrokken is bij Inter", zei de Oranje-international na afloop.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Internazionale begint zaterdagavond met Denzel Dumfries in de basis aan de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De 29-jarige international staat aan de rechterzijde op het middenveld. Ploeggenoot Stefan de Vrij begint de wedstrijd in München (aanvang: 21.00 uur) op de bank.
14 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Trainer Gian Piero Gasperini van Atalanta heeft zijn vertrek bij de club uit Bergamo aangekondigd. De Italiaan is naar eigen zeggen op zoek naar nieuwe uitdagingen.
15 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid is voor het vierde opeenvolgende jaar uitgeroepen tot waardevolste voetbalclub ter wereld. Dat schrijft het Amerikaanse zakentijdschrift Forbes. Manchester United bezet de tweede plaats op de lijst, voor de Spaanse landskampioen FC Barcelona.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - Mitchell van der Gaag is aangesteld als trainer bij FC Zürich. De 53-jarige Nederlander tekent een contract tot de zomer van 2027 in Zwitserland.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John Heitinga is klaar om als hoofdtrainer terug te keren bij Ajax. Dat zei de nieuwe coach nadat de Amsterdamse club had bevestigd dat hij tot de zomer van 2027 tekent, net als zijn assistent Marcel Keizer. "Ik ben klaar om als hoofdtrainer verder te gaan en ik vind het eervol dat ik die kans krijg bij Ajax", zei de opvolger van de opgestapte Francesco Farioli.
20 uur geleden