Baas Bosch: warmtepomp nooit goedkoper dan eenvoudige gasketel
BERLIJN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse industrieconcern Bosch acht het onwaarschijnlijk dat de prijs van warmtepompen in de nabije toekomst daalt. In een interview met de Funke Mediengruppe, dat zaterdag is gepubliceerd, stelde Bosch-directeur Stefan Hartung dat "warmtepompen waarschijnlijk nooit goedkoper worden dan een eenvoudige gasketel".
Warmtepompen bevatten volgens hem veel hoogwaardige materialen zoals koper, waarvan de prijs op de wereldmarkt wordt bepaald. Door een afnemende vraag is de productie enigszins teruggeschroefd. Dat maakt een prijsdaling ook onwaarschijnlijk, aldus Hartung.
Bosch zet flink in op de warmtepompmarkt en investeert meer dan 1 miljard euro in de ontwikkeling en productie van de technologie tot 2030. Maar volgens de Duitse branchevereniging voor verwarmingstechniek zijn er na een verkooprecord in 2023, in de eerste helft van dit jaar nog maar zo'n 90.000 warmtepompen verkocht. Dat is nog niet eens de helft van de verkopen in dezelfde periode vorig jaar.
Hartung denkt dat de nieuwe Duitse warmtewet klanten heeft ontmoedigd. "Ze wachten nu liever even af. Maar ik ben ervan overtuigd dat de aankoopbeslissing slechts wordt uitgesteld." Warmtepompen worden gezien als milieuvriendelijker dan verwarmingssystemen op fossiele brandstoffen. De Duitse overheid streeft naar een jaarlijkse installatie van 500.000 warmtepompen vanaf 2024.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijs van een bestaande koopwoning steeg vorige maand iets harder dan een maand eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Een bestaande koopwoning was in mei gemiddeld 4,4 procent duurder dan in dezelfde periode een jaar eerder. In april stegen de prijzen nog met 4,3 procent in vergelijking met diezelfde maand in 2025.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Dit weekend stroomden er miljoenen vaten olie door de Straat van Hormuz, meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. Dat gebeurde ook nadat Iran had geclaimd de waterweg opnieuw te hebben afgesloten.
16 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Het Italiaanse modemerk Moschino heeft per direct twee nieuwe creatief directeuren benoemd. Loris Messina en Simone Rizzo volgen Adrian Appiolaza op, heeft moederbedrijf Aeffe zondag bekendgemaakt.
18 uur geledenLA BAULE-ESCOUBLAC (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - Een van de oprichters van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is omgekomen bij een crash met een privévliegtuig in Frankrijk. Dat meldt het bedrijf. De Franse Claude Guillemot werd 69 jaar.
20 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat nog een extra maand korting geven op de belasting op benzine en diesel. Dat heeft premier Anthony Albanese zondag bekendgemaakt. Het land kampt nog steeds met hoge brandstofprijzen, die het gevolg zijn van de Iranoorlog. De steunmaatregel moet Australiërs helpen bij de stijgende kosten van levensonderhoud.
21 uur geledenBAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.
1 dag geleden