Baas Australian Open belooft 'historische' editie
MELBOURNE (ANP) - Toernooibaas Craig Tiley heeft ondanks de omstandigheden hoge verwachtingen van de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van komend jaar begint op 8 februari, drie weken later dan gepland, en zal de deelnemers "een van hun beste ervaringen bieden" in het komende tennisjaar. "Het wordt een historische Australian Open op zo veel terreinen", zei Tiley bij de presentatie van zijn plannen.
Het uitstel met drie weken was al gemeld door mannentennisbond ATP, zoals ook de locaties voor de kwalificatietoernooien (Doha en Dubai van 10-13 januari) al waren bekendgemaakt. Voor de deelnemers ligt er straks in Melbourne een totaal aan prijzengeld van zo'n 45 miljoen euro klaar. Er wordt zoals gebruikelijk zowel om de enkel- als dubbeltitels gestreden, ook door de rolstoeltennissers. Voor deelnemers is er wel een quarantaineperiode. Er is maanden over het doorgaan van het toernooi onderhandeld tussen de tennisbond Tennis Australia en de lokale autoriteiten. Met name Melbourne werd eerder dit jaar zwaar getroffen door het coronavirus.
"Voor de eerste keer in meer dan honderd jaar begint de Australian Open in februari en we kijken ernaar uit", zei Tiley, die de deelnemers vanaf 15 januari wil begroeten. Dan wacht hen eerst een quarantaine van twee weken in een strikt georganiseerde bubbel. Er zijn spelers die komen uit landen waar de pandemie nog volop gaande is. Er worden hotels aangewezen en volgens media kan er tot vijf uur per dag worden getraind op Melbourne Park.
Melbourne kende tot oktober een maandenlange strenge lockdown. Hoewel het virus onder controle leek was er de afgelopen dagen toch een uitbraak ten noorden van Sydney.
Meer uit Sport
GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
38 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
6 uur geleden