Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas Australian Open belooft 'historische' editie

Baas Australian Open belooft 'historische' editie

MELBOURNE (ANP) - Toernooibaas Craig Tiley heeft ondanks de omstandigheden hoge verwachtingen van de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van komend jaar begint op 8 februari, drie weken later dan gepland, en zal de deelnemers "een van hun beste ervaringen bieden" in het komende tennisjaar. "Het wordt een historische Australian Open op zo veel terreinen", zei Tiley bij de presentatie van zijn plannen.

Het uitstel met drie weken was al gemeld door mannentennisbond ATP, zoals ook de locaties voor de kwalificatietoernooien (Doha en Dubai van 10-13 januari) al waren bekendgemaakt. Voor de deelnemers ligt er straks in Melbourne een totaal aan prijzengeld van zo'n 45 miljoen euro klaar. Er wordt zoals gebruikelijk zowel om de enkel- als dubbeltitels gestreden, ook door de rolstoeltennissers. Voor deelnemers is er wel een quarantaineperiode. Er is maanden over het doorgaan van het toernooi onderhandeld tussen de tennisbond Tennis Australia en de lokale autoriteiten. Met name Melbourne werd eerder dit jaar zwaar getroffen door het coronavirus.

"Voor de eerste keer in meer dan honderd jaar begint de Australian Open in februari en we kijken ernaar uit", zei Tiley, die de deelnemers vanaf 15 januari wil begroeten. Dan wacht hen eerst een quarantaine van twee weken in een strikt georganiseerde bubbel. Er zijn spelers die komen uit landen waar de pandemie nog volop gaande is. Er worden hotels aangewezen en volgens media kan er tot vijf uur per dag worden getraind op Melbourne Park.

Melbourne kende tot oktober een maandenlange strenge lockdown. Hoewel het virus onder controle leek was er de afgelopen dagen toch een uitbraak ten noorden van Sydney.

Meer uit Sport

Visma - Lease a Bike wint ploegentijdrit met Jorgenson

PERREUX (ANP) - De wielrenners van Visma - Lease a Bike hebben de ploegentijdrit in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De Amerikaan Matteo Jorgenson was na 28,4 kilometer met start en finish in Perreux 9 seconden sneller dan de Brit Oscar Onley en de Fransman Kévin Vauquelin van Netcompany Ineos.

1 uur geleden
Tennisser De Jong stormt top 100 binnen, Zverev blijft derde

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.

1 dag geleden
Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

1 dag geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

1 dag geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

1 dag geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

1 dag geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

2 dagen geleden