Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baas Airbus waarschuwt dat crisis voortbestaan bedreigt

Baas Airbus waarschuwt dat crisis voortbestaan bedreigt

TOULOUSE (ANP) - Vliegtuigbouwer Airbus verliest aan alle kanten geld en moet snel in de kosten snijden. Die boodschap heeft topman Guillaume Faury aan zijn werknemers overgebracht in een brief die persbureau Bloomberg inzag. Plannen om de productie met 30 procent te verlagen zijn mogelijk niet voldoende om te overleven.

"We hebben nog nooit zo snel geld verloren en het voortbestaan van ons bedrijf kan daardoor in gevaar komen", schrijft Faury. "We moeten nu snel handelen om die uitstroom te beperken, onze balans weer op orde te krijgen en uiteindelijk weer de baas over ons eigen lot te worden."

Wat voor maatregelen Faury in gedachten heeft, liet hij in het midden. Airbus zou zijn productie verder kunnen verlagen, maar met een veelheid aan toeleveranciers is het zaak om die ook te beschermen tegen een al te grote terugval.

Uitgestelde plannen

Airbus regelde al 15 miljard euro aan extra geld om de gevolgen van de crisis op te kunnen vangen. Ook stelde het plannen voor een extra productielijn voor de A321 uit en voert het de productie van de A220 minder snel op. Bovendien schrapte de vliegtuigbouwer een gezamenlijk project met motorenmaker Rolls-Royce voor de ontwikkeling van een hybride vliegtuig.

In Frankrijk stuurde Airbus al zo'n 3000 werknemers tijdelijk naar huis. Daarbij waarschuwde Faury al dat verdere maatregelen mogelijk noodzakelijk zullen zijn.

Meer uit Financieel

Heinen: Nederlands stroomnet blijft in overheidshanden

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerder TenneT blijft als het aan minister Eelco Heinen (Financiën) ligt volledig in overheidshanden, ook nu de Duitse tak deels in private handen komt. "Het gaat om kritieke infrastructuur", aldus de VVD-bewindsman, die woensdag bekendmaakte dat TenneT Duitsland voor bijna de helft wordt verkocht aan drie investeerders die daarvoor 9,5 miljard euro op tafel leggen.

14 minuten geleden
Drijvend zonnepark op Noordzee weggesleept na branden

DEN HAAG (ANP) - Veel windmolens in de Noordzee staan woensdag- en donderdagavond nagenoeg stil. Dat gebeurt omdat grote groepen vogels over de zee vliegen voor de najaarstrek. Eigenaren van de windparken en de overheid hopen zo het aantal vogels dat overlijdt door botsingen met de windturbines te beperken.

32 minuten geleden
Allianz: vaker cyberaanvallen op kleinere bedrijven

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Cybercriminelen slaan vaker toe bij kleinere bedrijven omdat grote bedrijven steeds beter beveiligd worden tegen cyberaanvallen, waardoor ze een moeilijker doelwit worden. Dat meldt de Duitse verzekeraar Allianz. Ook breiden cybercriminelen hun activiteiten steeds verder uit buiten de Verenigde Staten en Europa naar bedrijven in Latijns-Amerika en Azië, aldus Allianz.

2 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent licht lager, Philips bij verliezers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag licht lager geopend in navolging van de verliezen op Wall Street een dag eerder. Beleggers in Europa reageren op een toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Hij zei dat er nog altijd een risico bestaat dat een te sterke verlaging van de rente de inflatie in de Verenigde Staten te veel aanjaagt.

4 uur geleden
Bloomberg: wereldwijde cacaocrisis lijkt richting einde te gaan

NEW YORK (ANP) - De wereldwijde cacaocrisis lijkt richting een einde te gaan, nu betere oogsten in Zuid-Amerika en een afnemende vraag voor het tweede jaar op rij voor een cacao-overschot lijken te zorgen. Dat concludeert persbureau Bloomberg na gesprekken met analisten en handelaren.

5 uur geleden
Nederland verhandelt meer goederen, vooral meer voedingsmiddelen

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft in de eerste helft van dit jaar meer goederen verhandeld. De waarde van alle export lag 1,9 procent hoger vergeleken met de eerste zes maanden van 2024. De importwaarde groeide met 2 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

7 uur geleden
Aandelenbeurzen New York sluiten lager na speech Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers verwerkten onder andere een toespraak van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Hij waarschuwde dat er nog altijd een risico bestaat dat een te sterke verlaging van de rente de inflatie te veel aanjaagt.

15 uur geleden