Baas Air France-KLM blij met versoepeling Amerikaans inreisbeleid
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Vliegtuigmaatschappijen die veel vliegen op trans-Atlantische routes reageren verheugd op de aankondiging dat volledig gevaccineerde reizigers uit de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk vanaf begin november weer welkom zijn in de Verenigde Staten. Topman Ben Smith van Air France-KLM spreekt bijvoorbeeld van "fantastisch nieuws". Het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern zal volgens hem snel extra vluchten naar de VS in zijn boekingssystemen gaan zetten. Ook president-directeur Pieter Elbers van KLM is verheugd.
Afreizen naar de VS is momenteel vrijwel onmogelijk voor mensen die geen Amerikaans paspoort of verblijfsvergunning hebben. Maar het strenge reisbeleid dat aan het begin van de coronapandemie werd ingevoerd, wordt door het Witte Huis versoepeld. Reizigers moeten zich na aankomst straks wel laten testen en een mondkapje dragen.
"Voor KLM en de reisbranche betekent dit een belangrijke volgende stap op de weg naar herstel", geeft KLM'er Elbers aan. Hij roept ook op om internationaal te streven naar heldere en consequente afspraken hierover, zodat reizigers met vertrouwen weer reizen kunnen boeken. KLM vliegt op dit moment met een directe vlucht op negen verschillende bestemmingen in de VS.
Snel herstel
Smith, die aan het hoofd staat van het moederconcern van KLM, voegde toe dat hij rekent op een relatief snel herstel van de markt. De reizigersaantallen van 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis, zouden in de ogen van Smith spoedig weer dichterbij moeten komen. Zowel naar toeristische reizen als naar zakentrips zou veel vraag zijn. Branchegenoot Virgin Atlantic Airways meldde al een toename van 91 procent van zijn Amerikaanse boekingen in het uur na de bekendmaking.
Ook British Airways heeft gereageerd op de stap van de Amerikanen. Topman Sean Doyle noemde het een "historisch moment" en gaf daarbij aan dat het de luchtvaartsector een enorme boost zou kunnen geven. Lufthansa reageerde ook positief, evenals brancheorganisatie IATA. Airlines For Europe, een Europese lobbyorganisatie voor de luchtvaart, merkte daarnaast op dat de ontwikkeling net op tijd komt voor bijvoorbeeld vrienden die aan weerszijden van de Atlantische Oceaan wonen en graag samen de feestdagen zouden doorbrengen.
Verder heeft de aankondiging een warm welkom gekregen van beleggers. Op de Europese beurzen ging Air France-KLM maandag meer dan 5 procent omhoog. IAG, het moederbedrijf van onder meer British Airways en het Spaanse Iberia, won zelfs dik 11 procent aan beurswaarde.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
12 uur geleden