Baas AF-KLM pleit voor aanpassen personeelsbestand
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Topman Ben Smith van luchtvaartonderneming Air France-KLM wil de personeelsbezetting aanpassen aan de mindere activiteit als gevolg van de coronacrisis. Smith heeft in juni overleg met Franse vakbonden over de kwestie.
Volgens Smith zal Air France-KLM het hele jaar te maken hebben met een lagere capaciteit. De onderneming heeft een aanvraag ingediend in Parijs om loonverplichtingen langer over te nemen. Ook in Nederland hoopt Air France-KLM op een zo lang mogelijke steun via overheidsregelingen.
Smith verwacht dat Europese grenzen tot het einde van het derde kwartaal gesloten zullen blijven. Tegen het einde van het jaar rekent Smith erop dat 60 procent van de vluchten volgens schema uitgevoerd zullen worden. Het verplichten van mondmaskers voor passagiers noemde hij een stap voorwaarts.
Verder ziet de topman in de toekomst een grotere rol weggelegd voor prijsvechter Transavia op luchthaven Orly nabij Parijs, maar ook qua ontwikkelingen in andere Franse steden. Ook zei Smith dat er voorlopig geen nieuwe vliegtuigbestellingen geplaatst zullen worden. Hij sprak ook zijn vertrouwen uit in de lopende gesprekken met de Nederlandse staat over 2 miljard tot 4 miljard euro aan noodsteun.
Meer uit Financieel
NIEUWEGEIN (ANP) - Voor een subsidieregeling voor een elektrische landbouwmachine of tractor is veel interesse bij boeren, nu de energieprijzen flink zijn gestegen door de Iranoorlog. De subsidiepot ging eerder deze week open, maar er is nu al veel meer steun aangevraagd dan er aan budget is. Agrotechniekbrancheclub Fedecom roept de politiek op snel meer geld beschikbaar te stellen.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. Op Wall Street werden chip- en techaandelen donderdag al ingeruild voor meer traditionele bedrijven, waardoor de techzware Nasdaq licht lager sloot. De Dow-Jonesindex, die minder afhankelijk is van de techsector, steeg daardoor naar een nieuw recordniveau.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft zijn Chinese tegenhanger opgeroepen om het "onhoudbare" handelstekort tussen de economieën aan te pakken. Het handelstekort loopt op dit moment volgens hem op tot 1 miljard euro per dag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Belangrijke aandeelhouders van Heineken hebben de bierbrouwer opgeroepen om snel duidelijkheid te geven over de opvolger van de per eind mei vertrokken bestuursvoorzitter Dolf van den Brink. Twee van de vijftien grootste investeerders in het familiebedrijf zeiden tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat Heineken daarbij moet afwijken van de aloude traditie om interne kandidaten te benoemen. Ze willen een externe kandidaat om het concern er weer bovenop te helpen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren en tuinders kregen in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld ruim 10 procent minder betaald voor hun producten vergeleken met een jaar eerder. Volgens nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) leverden vooral aardappelen minder op. Ook de afzetprijzen van fruit, granen, melk en eieren lagen beduidend lager.
2 uur geledenRHENEN (ANP) - Nederlandse wijngaardeniers hebben een succesvol wijnjaar beleefd. Met ruim 1,5 miljoen flessen wijn in 2025 was vorig jaar het op een na succesvolste wijnjaar ooit. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in samenwerking met Vereniging Nederlandse Wijnproducenten (VNWP).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.
10 uur geleden