Baas ABN AMRO hoopt dat Staat handen aftrekt van bank
DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse staat zou zijn belang in ABN AMRO moeten terugschroeven. Scheidend topman Kees van Dijkhuizen van de bank hoopt dat dat dit jaar zal gebeuren, zo zei hij tijdens het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. De overheid heeft nog altijd een belang van ruim 56 procent in ABN AMRO als gevolg van de nationalisatie van de Nederlandse delen van Fortis en ABN AMRO in 2008.
Recent wilde minister van Financiën Wopke Hoekstra niet ingaan op de vraag hoelang de overheid nog grootaandeelhouder blijft van de bank. Dat was kort nadat ABN AMRO bekendmaakte dat Robert Swaak de beoogd opvolger van Dijkhuizen is. Hoekstra herhaalde dat het kabinet, zoals ook afgesproken in het regeerakkoord, het resterende belang "zo snel als verantwoord mogelijk is" van de hand wil doen.
Dijkhuizen stipte in Davos ook de kwestie rond het witwassen en andere zwartgeldproblemen aan, waar meerdere banken in Europa mee te maken hebben. Hij verwacht dat de sector de kwestie binnen drie jaar volledig heeft opgelost, mede door de inzet van nieuwe technologieën en betere samenwerking tussen financiële instellingen en toezichthouders.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.
5 uur geleden