Baanwielrenster Wild verovert brons op olympisch omnium
IZU (ANP) - Baanrenster Kirsten Wild heeft op het olympisch omnium brons veroverd. Met 18 punten in de afsluitende puntenkoers wist ze zich nog op te werken naar de derde plaats. Het goud op de wielerpiste van Izu was voor de Amerikaanse Jennifer Valente en het zilver voor de Japanse wereldkampioene Yumi Kajihara.
Wild (38) begon als vijfde aan de puntenkoers, nadat ze in de afvalkoers slechts als elfde was geƫindigd. Daarvoor werd ze vijfde op het openingsonderdeel scratch en tweede in de temporace.
In de puntenkoers reed Wild attent en vooral met het doel om nog brons te pakken, omdat door haar vroege uitschakeling in de afvalkoers de achterstand op Valente en Kajihara wel groot was geworden. Ze moest daarvoor de Noorse Anita Stenberg en de Deense Amalie Dideriksen zien te passeren.
Halverwege de puntenkoers ging Wild achter de ontsnapte Dideriksen aan, die een ronde voorsprong probeerde te pakken. De Nederlandse won de voorlaatste van de acht sprints en passeerde zo de Deense, die derde stond in de tussenstand. Met een derde plaats in de laatste sprint stelde ze het brons zeker.
Wild miste vrijdag met Amy Pieters een medaille op de koppelkoers, waarop ze vierde werden. Ze is tweevoudig wereldkampioene op het omnium. Op haar laatste Spelen pakte Wild eindelijk een olympische medaille.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
3 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
4 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
8 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
11 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden