Baanwielrenster Wild in voorselectie voor nieuwe Champions League
PARIJS (ANP) - Baanwielrenster Kirsten Wild is een van de vijf duurwielrensters die zijn opgenomen in de voorselectie van de nieuwe Champions League in het baanwielrennen. De eerste wedstrijd daarvan vindt op 6 november plaats op Mallorca. Eerder was de regerend wereldkampioen en olympisch kampioen sprint, Harrie Lavreysen, al opgenomen in de voorselectie.
De 39-jarige Wild is achtvoudig wereldkampioene op de baan. Ze is nu net als bijvoorbeeld olympisch kampioene op de koppelkoers, de Britse Katie Archibald, al zeker van deelname aan de nieuwe reeks topwedstrijden van de internationale wielerunie UCI. Naast de 24 vooraf geselecteerde deelnemers bij zowel de sprintonderdelen als de duuronderdelen, kunnen zich tijdens de WK baanwielrennen in het Franse Roubaix van deze week nog 48 baanwielrenners kwalificeren.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
7 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
48 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Hij finishte na 36,16 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Ties van Seumeren eindigde als tweede (36,19) en Jur Veenje reed de derde tijd (36,83).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Meike Veen heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Ze finishte na 38,88 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Marijke Groenewoud eindigde met een minieme achterstand als tweede (38,88), vlak voor Jade Groenewoud (38,95).
3 uur geledenBURIRAM (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi start vanaf pole in de Grote Prijs van Thailand, de eerste race van het nieuwe seizoen in de MotoGP. Hij zette de beste tijd neer in de kwalificatie op het Chang International Circuit bij Buriram en was sneller dan regerend wereldkampioen Marc Márquez uit Spanje.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
18 uur geleden