Baanwielrenster Van der Duin zesde op omnium
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Baanwielrenster Maike van der Duin is op de Olympische Spelen als zesde geëindigd op het omnium. Het goud ging naar de Amerikaanse Jennifer Valente.
Op de afsluitende puntenkoers werd Van der Duin vierde. Dat onderdeel werd gewonnen door de Poolse Daria Pikulik, die uiteindelijk het zilver won. Ally Wollaston uit Nieuw-Zeeland pakte het brons.
Op het openingsonderdeel scratch werd Van der Duin nog vierde. In de temporace stelde ze teleur met de twintigste plek en in de afvalrace werd ze zevende.
'Te gretig'
"Ik ging er volledig voor, want op het omnium gaf ik mezelf de grootste kans op een medaille. Ik maakte een heel domme tactische fout in de temporace, omdat ik te gretig was. Dat is heel jammer, want ik denk dat ik daar de kansen op een medaille heb verspeeld", zei de 22-jarige Van der Duin.
"Je weet dat je iets hebt laten liggen, maar je moet altijd blijven geloven. Ik moest iets goedmaken op de laatste onderdelen. Met de zesde plek en wat we vrijdag hebben gepresteerd, ben ik superblij. Nu ga ik even lekker op vakantie en dan richt ik me vooral op Omloop Het Nieuwsblad. Deze Spelen smaken naar meer, dus ik blijf het combineren met het wegwielrennen."
De Drentse Van der Duin won vrijdag samen met Lisa van Belle brons op de koppelkoers.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
9 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden