
Baanwielrenster Van de Wouw wint EK-goud op kilometer tijdrit
HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Hetty van de Wouw is de eerste Europees kampioene geworden op de kilometer tijdrit. De 26-jarige Brabantse kwam tot een wereldrecord van 1.04,497 en was daarmee ruim sneller dan Martina Fidanza uit Italië en Clara Schneider uit Duitsland.
De kilometer tijdrit staat voor de baanwielrensters voor het eerst op het programma van de EK. Waar de mannen het nummer al jaren rijden, reden de vrouwen voorheen de 500 meter tijdrit. Van de Wouw dook onder het wereldrecord van de Nieuw-Zeelandse Ellesse Andrews van 1.04,697 van een dag eerder.
Van de Wouw had eerder op de dag al de beste tijd neergezet in de kwalificaties met 1.04,729. Toen was ze 0,75 seconden sneller dan de Duitse Clara Schneider en ruim een seconde sneller dan Martina Fidanza uit Italië. Het verschil was nu nog groter. Fidanza kwam tot 1.05,696. Schneider stortte in en was met 1.06,745 ruim twee seconden langzamer.
Sprints
Van de Wouw had woensdag met Steffie van der Peet en Kim Kalee goud gewonnen op de teamsprint. Op de individuele sprint werd ze uitgeschakeld in de kwartfinales. Ze won vorig jaar op de WK in Denemarken zilver op de individuele sprint. Op de Spelen van Parijs stuntte ze met zilver op de keirin.
De Europees kampioene was blij met haar titel en ook trots op het record. "Dat is alle twee supermooi", reageerde ze bij de NOS. "Ik wist dat ik nog dingen kon verbeteren in de finale. Mijn start was beter en ik kon ook nog beter uit de startmachine gaan", zei Van de Wouw, die eerder op de dag haar eerste kilometer tijdrit ooit had gereden. "Iedereen was langzamer dan in de kwalificaties, maar ik was uiteindelijk nog sneller in de finale."
De baanwielrenster zei dat het vooraf veel puzzelwerk was geweest, bijvoorbeeld welk verzet ze moest kiezen. Daarnaast ging ze ook echt kapot. "Ik dacht dat ik misselijk zou worden en ik kreeg na afloop wel heel veel hoofdpijn. Maar ik ben blij dat ik niet misselijk ben geworden."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jannik Sinner is op ietwat fortuinlijke wijze doorgedrongen tot de kwartfinales van Wimbledon. De nummer 1 van de tenniswereld stond met 2-0 in sets achter tegen Grigor Dimitrov, toen de Bulgaar in de vierde game van de derde set zichzelf blesseerde bij het slaan van een ace. Met een pijnlijke borstspier moest de nummer 19 van de plaatsingslijst opgeven. Huilend verliet de 34-jarige Bulgaar het centre court.
17 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de kwartfinales bereikt van Wimbledon. De nummer 8 van de plaatsingslijst versloeg in een overtuigend optreden de Deense Clara Tauson in twee sets: 6-4 6-1.
49 minuten geledenDUINKERKE (ANP/Belga) - De wedstrijdjury van de Ronde van Frankrijk heeft Bryan Coquard bestraft voor het veroorzaken van de val bij de tussensprint in de derde etappe. De Franse renner van de Cofidis-ploeg kreeg een boete van ruim 500 euro, 13 punten aftrek in het puntenklassement en een gele kaart. Bij een tweede gele kaart in deze Tour kan Coquard uit de koers worden gezet.
51 minuten geledenDUINKERKE (ANP) - Jasper Philipsen heeft bij zijn val in de derde etappe van de Tour de France meerdere breuken opgelopen. Dat meldt zijn ploeg Alpecin-Deceuninck. De Belgische sprinter, winnaar van de eerste etappe, ging gehuld in de groene puntentrui 60 kilometer voor de finish onderuit.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft met zijn 101e zege op Wimbledon de kwartfinales bereikt. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen ontdeed zich in de vierde ronde van de Australiër Alex De Minaur. De 38-jarige Serviër had wel vier sets nodig om voor de zestiende keer in zijn carrière de laatste acht te bereiken: 1-6 6-4 6-4 6-4.
4 uur geledenASSEN (ANP) - Atleet Nick Smidt wacht een lange revalidatie. De 28-jarige vijfvoudig Nederlands kampioen op de 400 meter horden is maandag geopereerd aan een gescheurde achillespees. De atleet meldt op Instagram dat zijn rechterbeen acht weken in het gips moet en dat hij twaalf maanden nodig heeft voor een volledig herstel. Hij mist daarmee in ieder geval de WK atletiek in Tokio in september.
4 uur geledenDUINKERKE (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit over 178 kilometer van Valenciennes naar Duinkerke. De Europees kampioen van Soudal - Quick-Step hield in de massasprint de Italiaan Jonathan Milan en de Duitser Phil Bauhaus achter zich.
4 uur geleden