Baanwielrenster Van de Wouw pakt op WK zilver op de sprint
BALLERUP (ANP) - Hetty van de Wouw heeft bij de WK baanwielrennen in Denemarken zilver gehaald op de sprint. De 26-jarige baanwielrenster moest in de finale het goud laten aan de Britse titelverdedigster Emma Finucane. Het brons ging naar de Japanse Mina Sato.
De WK-finale was een herhaling van de strijd om het brons op de Olympische Spelen van Parijs afgelopen zomer. Finucane hield Van de Wouw toen van een tweede medaille af. De uit Kaatsheuvel afkomstige baanwielrenster had eerder op het olympisch toernooi zilver veroverd op de keirin.
Finucane, die in de halve finales tegen de Japanse Mina Sato een race minder had gereden, won de eerste heat overtuigend. In de tweede heat slaagde Van de Wouw er niet in haar opponente te passeren.
Tevreden
Voor Van de Wouw is het de tweede zilveren medaille bij de WK in Ballerup. Ze won eerder zilver op de teamsprint met Kyra Lamberink en Steffie van der Peet. Op dat onderdeel moesten ze de wereldtitel laten aan de Britse vrouwen.
De sprintster gaf na afloop bij de NOS aan dat ze niet meer fris genoeg was voor de finale. "Ik denk dat de halve finale me iets te veel heeft gekost om in de finale nog echt mee te doen. Ik merkte dat ik tegen Emma Finucane van betere huize moest komen dan ik nu was."
Van de Wouw was desondanks tevreden en keek al uit naar de keirin. "Ik ben superblij eigenlijk. Er zaten best goede tactische ritten bij en met de vorm die ik nu heb, ben ik tweede geworden. Ik ga morgen goed herstellen en dan hoop ik dat ik zondag weer mijn beste benen heb."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
17 minuten geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
4 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
5 uur geleden