Baanwielrenster Van de Wouw pakt op WK zilver op de sprint
BALLERUP (ANP) - Hetty van de Wouw heeft bij de WK baanwielrennen in Denemarken zilver gehaald op de sprint. De 26-jarige baanwielrenster moest in de finale het goud laten aan de Britse titelverdedigster Emma Finucane. Het brons ging naar de Japanse Mina Sato.
De WK-finale was een herhaling van de strijd om het brons op de Olympische Spelen van Parijs afgelopen zomer. Finucane hield Van de Wouw toen van een tweede medaille af. De uit Kaatsheuvel afkomstige baanwielrenster had eerder op het olympisch toernooi zilver veroverd op de keirin.
Finucane, die in de halve finales tegen de Japanse Mina Sato een race minder had gereden, won de eerste heat overtuigend. In de tweede heat slaagde Van de Wouw er niet in haar opponente te passeren.
Tevreden
Voor Van de Wouw is het de tweede zilveren medaille bij de WK in Ballerup. Ze won eerder zilver op de teamsprint met Kyra Lamberink en Steffie van der Peet. Op dat onderdeel moesten ze de wereldtitel laten aan de Britse vrouwen.
De sprintster gaf na afloop bij de NOS aan dat ze niet meer fris genoeg was voor de finale. "Ik denk dat de halve finale me iets te veel heeft gekost om in de finale nog echt mee te doen. Ik merkte dat ik tegen Emma Finucane van betere huize moest komen dan ik nu was."
Van de Wouw was desondanks tevreden en keek al uit naar de keirin. "Ik ben superblij eigenlijk. Er zaten best goede tactische ritten bij en met de vorm die ik nu heb, ben ik tweede geworden. Ik ga morgen goed herstellen en dan hoop ik dat ik zondag weer mijn beste benen heb."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
6 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
1 dag geleden