Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baanwielrenner vliegt in publiek bij crash op Gemenebestspelen

Baanwielrenner vliegt in publiek bij crash op Gemenebestspelen

LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse baanwielrenner Matthew Walls is gewond geraakt toen hij tijdens de Gemenebestspelen in Londen op het onderdeel scratch ten val kwam en over de boarding werd gekatapulteerd. Walls (24) belandde daardoor in het publiek. Enkele toeschouwers raakten gewond bij de crash. Een man had snijwonden in zijn arm en een meisje moest worden verzorgd.

Het restant van het baanprogramma van zondagmiddag werd afgelast, de bezoekers kregen het verzoek om het stadion te verlaten. De medische staf verzorgde ondertussen de gewonden. "Matt is bij zinnen en kan spreken. Dat heeft hij de hele tijd kunnen doen. Hij wordt verzorgd in het ziekenhuis", meldde Team England.

Walls, de olympisch kampioen van vorig jaar op het omnium in Tokio en winnaar van zilver op de koppelkoers, probeerde in de slotronde renners die ten val kwamen te ontwijken. George Jackson uit Nieuw-Zeeland en Josh Duffy uit Australië raakten bij een val lager in de baan met de fietsen in elkaar gehaakt en schoven door de hoge snelheid naar boven op de baan. Walls moest hierdoor ook naar boven sturen, raakte nog een ander wiel en vloog tot schrik van het publiek over de boarding.

De Gemenebestspelen (Commonwealth Games) vinden grotendeels plaats in Birmingham. Het baanwielrennen wordt echter in Londen gehouden.

Meer uit Sport

Pitcher Huijer prijst teamgeest Oranje voor duel met Dominicanen

MIAMI (ANP) - Lars Huijer kan zondagavond zomaar oog in oog met Juan Soto staan in de wedstrijd van het Nederlands Koninkrijksteam tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic. De 32-jarige pitcher van de Amsterdamse Pirates overwoog drie jaar geleden serieus te stoppen nadat sportkoepel NOC*NSF de honkballers de A-status had afgenomen. Slagman Soto tekende eind 2024 een contract van 765 miljoen dollar dat hem vijftien jaar aan de New York Mets verbindt.

1 uur geleden
Piastri neemt schuld op zich voor crash vlak voor thuisrace

MELBOURNE (ANP/RTR) - Oscar Piastri heeft de schuld op zich genomen voor zijn dramatische uitvalbeurt bij de Grote Prijs van Australië. De coureur van McLaren was op weg naar de grid voor de start, maar reed iets te wild door een bocht en crashte. Het massaal aanwezige publiek op Albert Park was getuige van de sof voor de populaire thuisrijder. "Dit is natuurlijk heel teleurstellend en zou niet mogen gebeuren, zeker niet tijdens mijn thuisrace", vertelde hij aan verslaggevers ter plaatse. "We moeten bekijken wat er nu precies is gebeurd, maar ik denk dat ik iets te veel de kerbstones raakte. Het is voor een groot deel mijn eigen schuld."

1 uur geleden
Vechtsporter De Ridder verliest opnieuw in UFC

LAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder heeft opnieuw een nederlaag moeten incasseren in de Ultimate Fighting Championship (UFC). De 35-jarige Nederlander verloor in Las Vegas nipt van de Braziliaan Caio Borralho. De jury moest na drie ronden de winnaar aanwijzen en gaf de Braziliaan meer punten.

2 uur geleden
Verstappen ziet ondanks inhaalrace 'niet veel positiefs'

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen begon als twintigste en eindigde als zesde in de Grote Prijs van Australië, maar die inhaalrace kon de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 maar weinig bekoren. "Er zijn niet heel veel positieve dingen te melden, om eerlijk te zijn. Niet over de auto en ook niet over mijn gevoel", zei de coureur van Red Bull na afloop van de openingsrace van het seizoen bij Viaplay.

2 uur geleden
Winnaar Russell bejubelt na 'hels gevecht' motor van Mercedes

MELBOURNE (ANP) - George Russell jubelde na zijn zege in de Grote Prijs van Australië over zijn Mercedes. "Ik vind deze auto geweldig, ik vind deze motor geweldig", zei de Brit in het interview na afloop op het circuit Albert Park. Hij won voor de zesde keer in zijn carrière een Formule 1-race.

2 uur geleden
Verstappen na inhaalrace zesde, Russell wint GP van Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft een inhaalrace in de Grote Prijs van Australië bekroond met de zesde plaats. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest door een crash in de kwalificatie achteraan beginnen op Albert Park in Melbourne, maar werkte zich op ouderwetse manier naar voren.

3 uur geleden
Dramatische uitvalbeurt Piastri vlak voor start GP Australië

MELBOURNE (ANP) - Oscar Piastri mist zijn thuisrace van de Formule 1 in Australië. De coureur van McLaren crashte op weg naar de startopstelling voor de eerste race van het seizoen op circuit Albert Park in Melbourne. Hij reed zijn auto in een van de bochten iets te hard over de kerbstones, spinde en kwam tegen de vangrails tot stilstand. De auto was dusdanig beschadigd dat starten niet meer mogelijk was.

4 uur geleden