Baanwielrenner Van Schip eindigt als zesde op olympisch omnium
IZU (ANP) - Jan-Willem van Schip is er net niet in geslaagd een medaille te veroveren op het olympische omnium. De 26-jarige Schalkwijker was het slotonderdeel, de puntenkoers, nog begonnen als tweede in het klassement. Maar hij moest uiteindelijk genoegen nemen met een zesde eindklassering
De Brit Matthew Walls veroverde het goud. Hij reed 153 punten bij elkaar. Campbell Stewart uit Nieuw-Zeeland (129 punten) pakte het zilver en de brons was voor de Italiaanse titelverdediger Elia Viviani (124 punten). Van Schip bleef steken op 112 punten.
Van Schip stond er na drie van de vier onderdelen nog uitstekend voor. Hij was als derde geëindigd op het openingsonderdeel scratch, waarna hij de temporace had gewonnen. Hij werd vierde op de afvalkoers.
Van Schip veroverde al twee keer zilver op WK's op het omnium. Hij komt met Yoeri Havik zaterdag ook nog uit in de koppelkoers.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
3 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
13 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
17 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
17 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
18 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
18 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
20 uur geleden