Baanwielrenner Van Schip eindigt als zesde op olympisch omnium
IZU (ANP) - Jan-Willem van Schip is er net niet in geslaagd een medaille te veroveren op het olympische omnium. De 26-jarige Schalkwijker was het slotonderdeel, de puntenkoers, nog begonnen als tweede in het klassement. Maar hij moest uiteindelijk genoegen nemen met een zesde eindklassering
De Brit Matthew Walls veroverde het goud. Hij reed 153 punten bij elkaar. Campbell Stewart uit Nieuw-Zeeland (129 punten) pakte het zilver en de brons was voor de Italiaanse titelverdediger Elia Viviani (124 punten). Van Schip bleef steken op 112 punten.
Van Schip stond er na drie van de vier onderdelen nog uitstekend voor. Hij was als derde geƫindigd op het openingsonderdeel scratch, waarna hij de temporace had gewonnen. Hij werd vierde op de afvalkoers.
Van Schip veroverde al twee keer zilver op WK's op het omnium. Hij komt met Yoeri Havik zaterdag ook nog uit in de koppelkoers.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
6 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden