Baanwielrenner Lavreysen wint sprintklassement Champions League
LONDEN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft het sprintklassement van de Champions League op zijn naam geschreven. De Nederlander, regerend wereldkampioen en olympisch kampioen, eindigde bij de vierde en laatste wedstrijd van de cyclus in Londen als eerste op de sprint. Op de keirin werd Lavreysen tweede.
In de eindstand kwam Lavreysen door die resultaten uit op 147 punten. De Duitser Stefan Bötticher werd tweede met 133 punten. Jeffrey Hoogland, de andere Nederlandse deelnemer in de wedstrijdenreeks, was afwezig in Londen. Hij is de partner van Shanne Braspennincx, die net als teamgenote Laurine van Riessen positief testte op het coronavirus en daarom niet konden deelnemen in Londen. Hoogland had zelf niet positief getest, maar was afgeraden om naar Londen te reizen. In het klassement kwam Hoogland uit op plek 11 met 47 punten.
Bij de duuronderdelen won Roy Eefting de scratch en eindigde de Nederlander als derde op de afvalkoers. Eefting schoof in het klassement op naar de achtste plek.
Kirsten Wild verzekerde zich van de tweede plaats in de eindstand bij de duuronderdelen. De 39-jarige wielrenster, die stopt na dit jaar, werd vijfde op de scratch en tweede op de afvalkoers. Wild verzamelde in totaal 100 punten. De Britse Katie Archibald won met 145 punten.
De wedstrijd in Londen was de laatste van de reeks. De vierde en laatste ontmoeting in de Champions League, volgende week in Israël, is afgelast vanwege de oplopende coronacijfers.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
5 minuten geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
1 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
2 uur geledenINZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.
2 uur geledenINZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.
2 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse heeft de laatste test voor het WK veldrijden van volgende week in Hulst gewonnen. De 23-jarige Amersfoortse schreef in het Brabantse Hoogerheide de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen op haar naam, nadat ze zaterdag in Maasmechelen al haar eerste cross van deze wereldbeker had gewonnen. In het zonnige Hoogerheide had ze daarbij geen last van de concurrentie van haar ontbrekende landgenoten Lucinda Brand en Ceylin del Carmen Alvarado.
3 uur geleden