Baanwielrenner Lavreysen wint sprintklassement Champions League
LONDEN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft het sprintklassement van de Champions League op zijn naam geschreven. De Nederlander, regerend wereldkampioen en olympisch kampioen, eindigde bij de vierde en laatste wedstrijd van de cyclus in Londen als eerste op de sprint. Op de keirin werd Lavreysen tweede.
In de eindstand kwam Lavreysen door die resultaten uit op 147 punten. De Duitser Stefan Bötticher werd tweede met 133 punten. Jeffrey Hoogland, de andere Nederlandse deelnemer in de wedstrijdenreeks, was afwezig in Londen. Hij is de partner van Shanne Braspennincx, die net als teamgenote Laurine van Riessen positief testte op het coronavirus en daarom niet konden deelnemen in Londen. Hoogland had zelf niet positief getest, maar was afgeraden om naar Londen te reizen. In het klassement kwam Hoogland uit op plek 11 met 47 punten.
Bij de duuronderdelen won Roy Eefting de scratch en eindigde de Nederlander als derde op de afvalkoers. Eefting schoof in het klassement op naar de achtste plek.
Kirsten Wild verzekerde zich van de tweede plaats in de eindstand bij de duuronderdelen. De 39-jarige wielrenster, die stopt na dit jaar, werd vijfde op de scratch en tweede op de afvalkoers. Wild verzamelde in totaal 100 punten. De Britse Katie Archibald won met 145 punten.
De wedstrijd in Londen was de laatste van de reeks. De vierde en laatste ontmoeting in de Champions League, volgende week in Israël, is afgelast vanwege de oplopende coronacijfers.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
47 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
1 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
3 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
4 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
13 uur geleden