Baanwielrenner Lavreysen gekozen tot Sportman van het Jaar
ARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is op het Sportgala op Papendal gekozen tot Sportman van het Jaar. De 27-jarige Brabander won op de Olympische Spelen van Parijs afgelopen zomer drie gouden medailles: op de teamsprint, sprint en keirin. Later in het jaar werd hij ook nog drie keer wereldkampioen waarmee zijn totaal aantal wereldtitels op zestien kwam. Lavreysen moest concurreren met marathonloper Abdi Nageeye, wielrenner Mathieu van der Poel en Formule 1-coureur Max Verstappen.
Lavreysen was op de Spelen van Tokio (2021) al goed voor twee keer goud, maar moest toen de titel Sportman van het Jaar aan Verstappen laten. Hij werd eerder deze maand al bekroond met de Vélo d'Or, een prestigieuze wielerprijs van het Franse wielermagazine Vélo Magazine die voor het eerst ook werd toegekend aan de 'beste wielrenner in een olympische discipline'.
Lavreysen is met zijn op twee Spelen veroverde vijf gouden plakken de succesvolste Nederlandse olympiër bij de mannen ooit. Op de ranglijst van gouden medailles moet hij alleen Ireen Wüst nog voor zich dulden. De voormalig schaatsster pakte liefst zes gouden medailles, verdeeld over vijf verschillende Spelen.
Parasportman
Jetze Plat werd uitgeroepen tot Parasportman van het Jaar. De 33-jarige Plat, zowel actief in de para-atletiek, -triatlon als het para-wegwielrennen, pakte tijdens de Paralympische Spelen van Parijs drie keer goud: in de wegrace en de individuele tijdrit bij het wegwielrennen en op de para-triatlon.
Plat, geboren met twee onvolgroeide benen, ontving eerder al drie keer de prijs voor Parasporter van het Jaar. Sinds vorig jaar worden de mannen en de vrouwen apart beoordeeld. De atleet uit Vrouwenakker pakte op de Paralympische Spelen van Tokio (2021) ook al drie keer goud. Hij moest voor de titel concurreren met Rogier Dorsman (para-zwemmen) en Mitch Valize (para-wegwielrennen).
Meer uit Sport
ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
7 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
10 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
12 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
14 uur geleden