Baanwielrenner Lavreysen gekozen tot Sportman van het Jaar
ARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is op het Sportgala op Papendal gekozen tot Sportman van het Jaar. De 27-jarige Brabander won op de Olympische Spelen van Parijs afgelopen zomer drie gouden medailles: op de teamsprint, sprint en keirin. Later in het jaar werd hij ook nog drie keer wereldkampioen waarmee zijn totaal aantal wereldtitels op zestien kwam. Lavreysen moest concurreren met marathonloper Abdi Nageeye, wielrenner Mathieu van der Poel en Formule 1-coureur Max Verstappen.
Lavreysen was op de Spelen van Tokio (2021) al goed voor twee keer goud, maar moest toen de titel Sportman van het Jaar aan Verstappen laten. Hij werd eerder deze maand al bekroond met de Vélo d'Or, een prestigieuze wielerprijs van het Franse wielermagazine Vélo Magazine die voor het eerst ook werd toegekend aan de 'beste wielrenner in een olympische discipline'.
Lavreysen is met zijn op twee Spelen veroverde vijf gouden plakken de succesvolste Nederlandse olympiër bij de mannen ooit. Op de ranglijst van gouden medailles moet hij alleen Ireen Wüst nog voor zich dulden. De voormalig schaatsster pakte liefst zes gouden medailles, verdeeld over vijf verschillende Spelen.
Parasportman
Jetze Plat werd uitgeroepen tot Parasportman van het Jaar. De 33-jarige Plat, zowel actief in de para-atletiek, -triatlon als het para-wegwielrennen, pakte tijdens de Paralympische Spelen van Parijs drie keer goud: in de wegrace en de individuele tijdrit bij het wegwielrennen en op de para-triatlon.
Plat, geboren met twee onvolgroeide benen, ontving eerder al drie keer de prijs voor Parasporter van het Jaar. Sinds vorig jaar worden de mannen en de vrouwen apart beoordeeld. De atleet uit Vrouwenakker pakte op de Paralympische Spelen van Tokio (2021) ook al drie keer goud. Hij moest voor de titel concurreren met Rogier Dorsman (para-zwemmen) en Mitch Valize (para-wegwielrennen).
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
28 minuten geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geleden