Baanwielrenner Lavreysen gekozen tot Sportman van het Jaar
ARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is op het Sportgala op Papendal gekozen tot Sportman van het Jaar. De 27-jarige Brabander won op de Olympische Spelen van Parijs afgelopen zomer drie gouden medailles: op de teamsprint, sprint en keirin. Later in het jaar werd hij ook nog drie keer wereldkampioen waarmee zijn totaal aantal wereldtitels op zestien kwam. Lavreysen moest concurreren met marathonloper Abdi Nageeye, wielrenner Mathieu van der Poel en Formule 1-coureur Max Verstappen.
Lavreysen was op de Spelen van Tokio (2021) al goed voor twee keer goud, maar moest toen de titel Sportman van het Jaar aan Verstappen laten. Hij werd eerder deze maand al bekroond met de Vélo d'Or, een prestigieuze wielerprijs van het Franse wielermagazine Vélo Magazine die voor het eerst ook werd toegekend aan de 'beste wielrenner in een olympische discipline'.
Lavreysen is met zijn op twee Spelen veroverde vijf gouden plakken de succesvolste Nederlandse olympiër bij de mannen ooit. Op de ranglijst van gouden medailles moet hij alleen Ireen Wüst nog voor zich dulden. De voormalig schaatsster pakte liefst zes gouden medailles, verdeeld over vijf verschillende Spelen.
Parasportman
Jetze Plat werd uitgeroepen tot Parasportman van het Jaar. De 33-jarige Plat, zowel actief in de para-atletiek, -triatlon als het para-wegwielrennen, pakte tijdens de Paralympische Spelen van Parijs drie keer goud: in de wegrace en de individuele tijdrit bij het wegwielrennen en op de para-triatlon.
Plat, geboren met twee onvolgroeide benen, ontving eerder al drie keer de prijs voor Parasporter van het Jaar. Sinds vorig jaar worden de mannen en de vrouwen apart beoordeeld. De atleet uit Vrouwenakker pakte op de Paralympische Spelen van Tokio (2021) ook al drie keer goud. Hij moest voor de titel concurreren met Rogier Dorsman (para-zwemmen) en Mitch Valize (para-wegwielrennen).
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
6 uur geleden