
Baanwielrenner Kool plaatst zich voor EK-finale kilometer tijdrit
HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Daan Kool rijdt donderdagavond om de medailles op de kilometer tijdrit bij de Europese kampioenschappen baanwielrennen in Heusden-Zolder. De 23-jarige baanrenner uit Zevenhoven verraste vorig jaar al met zilver op de EK in Apeldoorn op hetzelfde onderdeel.
Toen moest Kool het goud laten aan de Italiaan Matteo Bianchi, die donderdag in de kwalificaties op de wielerbaan in Belgisch-Limburg opnieuw de snelste was. Bianchi kwam uit op 59,915 en was de enige die minder dan een minuut nodig had. Kool reed de vierde tijd: 1.00,709. De snelste acht renners komen terug voor de finale. Meervoudig wereld- en Europees kampioen Jeffrey Hoogland doet niet mee aan de EK. Hij heeft ook het wereldrecord, gereden op een hooglandbaan in Mexico: 55,433.
Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet plaatsten zich rechtstreeks voor de achtste finales van het sprinttoernooi. Daarin schakelde Van de Wouw, die in de kwalificaties de tweede tijd neerzette achter de Britse Lauren Bell, de Poolse Petri Paulina uit. Voor Van der Peet eindigde het sprinttoernooi. De 25-jarige Haagse verloor in haar heat van de Russische Jana Boerlakova. Samen met Kim Kalee wonnen beide Nederlandse sprintsters woensdag het goud op de teamsprint.
Van de Wouw, die vorig jaar tweede werd op de sprint bij de WK in Denemarken, treft donderdagavond de Italiaanse Miriam Vece in de kwartfinales.
Meer uit Sport
N i e u w bericht, meer informatie na 1e alinea: meer over posities
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen start als vierde in de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De regerend wereldkampioen was met de Red Bull duidelijk langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. Ook de twee McLaren-coureurs Oscar Piastri en Lando Norris waren sneller dan Verstappen
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Kersverse vader Max Verstappen heeft bij de enige vrije training van de Grote Prijs in Miami de derde tijd gereden. De regerend wereldkampioen was in de Red Bull 0,430 seconde langzamer dan de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami blijft nog minimaal zestien jaar op de Formule 1-kalender staan. Het contract met het circuit dat om het Hard Rock Stadium in Miami Gardens is gebouwd, is met tien jaar verlengd tot 2041. Dat heeft de organisatie van de Formule 1 bekendgemaakt. Onlangs werd het contract met het circuit van Mexico-Stad tot 2028 verlengd.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Casper Ruud heeft voor het eerst de finale van het graveltoernooi van Madrid bereikt. De 26-jarige Noor was in twee sets te sterk voor zijn Argentijnse leeftijdsgenoot Francisco Cerúndolo: 6-4 7-5. Ruud speelt de eindstrijd in La Caja Mágica tegen de winnaar van de partij tussen de Brit Jack Draper en de Italiaan Lorenzo Musetti.
13 uur geledenCOSSONAY (ANP) - Jay Vine heeft de derde etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De 29-jarige Australiër van UAE Team Emirates was na 183 kilometer met start en finish in het Zwitserse Cossonay de beste op de oplopende aankomst. De Fransman Lenny Martinez werd tweede en Vines ploeggenoot João Almeida uit Portugal kwam als derde over de streep.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen (27) is vader geworden van een dochter. Zijn partner Kelly Piquet (36) is bevallen van een meisje met de naam Lily. Dat maakte Verstappen via Instagram bekend.
17 uur geleden