Baanwielrenner Kool grijpt naast medaille op kilometer tijdrit
HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Daan Kool heeft op de EK baanwielrennen in het Belgische Heusden-Zolder geen medaille kunnen bemachtigen op de kilometer tijdrit. De 23-jarige wielrenner uit Zevenhoven zette in de finale de vierde tijd neer. Zijn tijd was 1.01,125 en daarmee was Kool langzamer dan eerder donderdag in de kwalificaties. De Italiaan Matteo Bianchi prolongeerde zijn titel met 59,965. Hij was de enige die onder de minuut bleef. Kool had op de vorige EK in Apeldoorn nog het zilver gewonnen.
Meervoudig wereld- en Europees kampioen Jeffrey Hoogland deed niet mee aan de EK. Hij heeft het wereldrecord, gereden op een hooglandbaan in Mexico, in bezit met 55,433.
Hetty van de Wouw werd uitgeschakeld in de kwartfinales van het sprinttoernooi. De Italiaanse Miriam Vece troefde haar af. Er waren drie races nodig om de winnaar aan te wijzen. Vece won de eerste sprint, daarna was Van de Wouw de snelste. In de derde en beslissende sprint ging Van de Wouw in de laatste ronde vol aan van kop, maar ze wist geen gat te slaan met de Italiaanse, die vervolgens in de laatste meters naar de finish voorbijstoof.
De 26-jarige Van de Wouw had woensdag wel het goud gewonnen op de teamsprint met Steffie van der Peet en Kim Kalee. Ze won vorig jaar op de WK in Denemarken zilver op de individuele sprint. Op de Spelen van Parijs stuntte ze met zilver op de keirin.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
1 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
18 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
19 uur geleden