Baanwielrenner Hoogland denkt nog na over deelname aan Spelen
KOPENHAGEN (ANP) - Jeffrey Hoogland weet nog niet of hij tot en met de Spelen van Los Angeles doorgaat als baanwielrenner. "Ik neem straks een moment om me mentaal op te laden en te bedenken wat ik wil doen", vertelde hij na zijn wereldtitel met de Nederlandse teamsprinters aan verslaggevers in Kopenhagen. "Mijn insteek is nu om zeker nog twee jaar door te gaan. Mijn lijf voelt goed. We winnen, dus waarom zou ik stoppen? Maar ik ga niet overhaast beslissen. Ik wil daar goed over nadenken."
De 31-jarige Hoogland vormt samen met Harrie Lavreysen (27) en Roy van den Berg (36) een bijna onoverwinnelijke ploeg op het onderdeel waarbij van de drie gestarte renners er na elke ronde één vanaf de koppositie afvalt. De derde renner bepaalt de tijd. Het was donderdag de negende keer op rij dat de Nederlandse sprinters de finale bereikten op de teamsprint. Ook zijn Van den Berg, Lavreysen en Hoogland tweevoudig olympisch kampioen op dit onderdeel.
Lavreysen wil graag door tot de Spelen van 2028. Van den Berg denkt ook nog niet aan stoppen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."
21 minuten geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
12 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
15 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
15 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
19 uur geleden