Baanwielrenner Havik verovert wereldtitel puntenkoers
N i e u w bericht, meer informatie na 2e alinea
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Yoeri Havik heeft bij de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Saint-Quentin-en-Yvelines de puntenkoers gewonnen. De 31-jarige Noord-Hollander was onderweg de enige renner die het peloton op drie rondes wist te zetten. Dat leverde voldoende punten op voor de winst.
Het zilver ging naar de Duitser Roger Kluge, brons was voor de Belg Fabio van den Bossche.Op de puntenkoers rijden de renners 160 rondes, om de tien is er een sprint om de punten. Het dubbelen van het peloton levert telkens 20 punten op.
Havik kwam uit op een puntentotaal van 76, Kluge bleef steken op 67. Uiteraard moest hij denken aan Amy Pieters, zijn collega uit de Nederlandse selectie die al bijna een jaar revalideert van een zwaar trainingsongeval. Ze lag maanden in coma. "Zij was een van die mensen die erin geloofden dat ik op de individuele nummers iets kon bereiken. Ik hield het altijd lekker veilig bij de koppelkoers. Ik heb nooit geloofd dat ik dit kon, ik snap het nu nog niet."
Havik is de kleinzoon van Cees Stam, drie keer de beste van de wereld in het stayeren. "Hier op de baan hangt een poster van hem."
Het was zijn eerste medaille ooit op een WK. Wel was hij vorig jaar Europees kampioen op de koppelkoers, samen met Jan-Willem van Schip. Van Schip was in 2019 de laatste Nederlandse wereldkampioen op de puntenkoers. "Dat het op dit onderdeel en op deze manier lukt is geniaal."
Zondag start Havik nog op de koppelkoers, dan met Van Schip.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto.
18 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen denkt ook na zijn machtige zege in de Grote Prijs van Las Vegas niet aan zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, ook al liep hij wel zeven punten in op kampioenschapsleider Lando Norris. "De beste benadering is toch het race voor race te bekijken. Het gat is nog steeds groot, maar ik ga ook de laatste twee races proberen er alles uit te halen en te winnen. En dan zien we in Abu Dhabi wel waar ik ben geëindigd", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in het interview op de baan.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen heeft de titelstrijd in de Formule 1 nog steeds niet opgegeven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull won op dominante wijze de Grote Prijs van Las Vegas en liep daardoor weer punten in op de McLaren-rijders Lando Norris en Oscar Piastri.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
12 uur geleden