Baanwielrenner Havik verovert wereldtitel puntenkoers
N i e u w bericht, meer informatie na 2e alinea
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Yoeri Havik heeft bij de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Saint-Quentin-en-Yvelines de puntenkoers gewonnen. De 31-jarige Noord-Hollander was onderweg de enige renner die het peloton op drie rondes wist te zetten. Dat leverde voldoende punten op voor de winst.
Het zilver ging naar de Duitser Roger Kluge, brons was voor de Belg Fabio van den Bossche.Op de puntenkoers rijden de renners 160 rondes, om de tien is er een sprint om de punten. Het dubbelen van het peloton levert telkens 20 punten op.
Havik kwam uit op een puntentotaal van 76, Kluge bleef steken op 67. Uiteraard moest hij denken aan Amy Pieters, zijn collega uit de Nederlandse selectie die al bijna een jaar revalideert van een zwaar trainingsongeval. Ze lag maanden in coma. "Zij was een van die mensen die erin geloofden dat ik op de individuele nummers iets kon bereiken. Ik hield het altijd lekker veilig bij de koppelkoers. Ik heb nooit geloofd dat ik dit kon, ik snap het nu nog niet."
Havik is de kleinzoon van Cees Stam, drie keer de beste van de wereld in het stayeren. "Hier op de baan hangt een poster van hem."
Het was zijn eerste medaille ooit op een WK. Wel was hij vorig jaar Europees kampioen op de koppelkoers, samen met Jan-Willem van Schip. Van Schip was in 2019 de laatste Nederlandse wereldkampioen op de puntenkoers. "Dat het op dit onderdeel en op deze manier lukt is geniaal."
Zondag start Havik nog op de koppelkoers, dan met Van Schip.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
20 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden