Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baanwielrenner Havik verovert wereldtitel puntenkoers

Baanwielrenner Havik verovert wereldtitel puntenkoers

SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Yoeri Havik heeft bij de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Saint-Quentin-en-Yvelines de puntenkoers gewonnen. De 31-jarige Noord-Hollander was onderweg de enige renner die het peloton op drie rondes wist te zetten. Dat leverde voldoende punten op voor de winst.

Het zilver ging naar de Duitser Roger Kluge, brons was voor de Belg Fabio van den Bossche.Op de puntenkoers rijden de renners 160 rondes, om de tien is er een sprint om de punten. Het dubbelen van het peloton levert telkens 20 punten op.

Havik kwam uit op een puntentotaal van 76, Kluge bleef steken op 67. Uiteraard moest hij denken aan Amy Pieters, zijn collega uit de Nederlandse selectie die al bijna een jaar revalideert van een zwaar trainingsongeval. Ze lag maanden in coma. "Zij was een van die mensen die erin geloofden dat ik op de individuele nummers iets kon bereiken. Ik hield het altijd lekker veilig bij de koppelkoers. Ik heb nooit geloofd dat ik dit kon, ik snap het nu nog niet."

Havik is de kleinzoon van Cees Stam, drie keer de beste van de wereld in het stayeren. "Hier op de baan hangt een poster van hem."

Het was zijn eerste medaille ooit op een WK. Wel was hij vorig jaar Europees kampioen op de koppelkoers, samen met Jan-Willem van Schip. Van Schip was in 2019 de laatste Nederlandse wereldkampioen op de puntenkoers. "Dat het op dit onderdeel en op deze manier lukt is geniaal."

Zondag start Havik nog op de koppelkoers, dan met Van Schip.

Meer uit Sport

Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

6 uur geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

13 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

23 uur geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

23 uur geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

1 dag geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

1 dag geleden
Schaatser Bergsma wint klassement massastart, zege voor Jilek

INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.

1 dag geleden