Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baansprintster Van Riessen naar halve finales op EK

Baansprintster Van Riessen naar halve finales op EK

MÜNCHEN (ANP) - Laurine van Riessen heeft bij de Europese kampioenschappen baanwielrennen in München de halve finales bereikt op de sprint. Op de gelegenheidspiste in de Messe versloeg Van Riessen haar landgenote Hetty van der Wouw in twee heats. Het sprinttoernooi wordt maandagmiddag voortgezet.

Van Riessen, die met de derde tijd in de kwalificaties goed was begonnen, had in de achtste finales de Britse Lauren Bell uitgeschakeld. Van der Wouw was te sterk geweest voor de Italiaanse Miriam Vece. In de strijd om een plaats in de finale neemt Van Riessen het op tegen de Duitse Emma Hinze. In de andere halve finale staan de Duitse Lea Sophie Friedrich en de Française Mathilde Gros tegenover elkaar.

Titelverdedigster Shanne Braspennincx ontbreekt op de sprint in München. Met het oog op de WK in oktober, vond zij een optreden op de 200 meterbaan van München niet passen in haar voorbereiding. De wereldtitelstrijd wordt, zoals vrijwel alle grote toernooien, op een 250 meterbaan afgewerkt.

Op de puntenkoers bij de vrouwen eindigde Lonneke Uneken als tiende. Het goud was voor de Belgische Lotte Kopecky, de regerend wereldkampioen. De Italiaanse Silvia Zanardi werd tweede, voor de Française Victoire Berteau.

Yoeri Havik miste op de afvalkoers net het podium. De Noord-Hollander werd vierde. Het goud was voor de Italiaan Elia Viviani, de regerend wereldkampioen. Opmerkelijk genoeg had Viviani eerder op de dag ook al de wegwedstrijd gereden. De Duitser Theo Reinhardt werd tweede, de Belg Jules Hesters derde.

Meer uit Sport

Wiebes net als in 2022 in gele trui na winst eerste Touretappe

LAUSANNE (ANP) - Lorena Wiebes (27) heeft net als in 2022 de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime veroverde zo voor de tweede keer in haar loopbaan de gele trui. Wiebes was in het Zwitserse Lausanne de snelste in een massasprint na een etappe van 138 kilometer.

1 uur geleden
Wiebes wint openingsetappe en pakt geel in Tour de France Femmes

LAUSANNE (ANP) - Lorena Wiebes heeft de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De Nederlandse renster van Team SD Worx - Protime veroverde net als in 2022 de gele trui.

2 uur geleden
Belg Evenepoel wint Clásica San Sebastián voor de vierde keer

SAN SEBASTIÁN (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel (26) heeft zaterdag de Clásica San Sebastián gewonnen. De renner van Red Bull-Bora-hansgrohe was voor de vierde keer de snelste in de eendaagse koers met start en finish in de Noord-Spaanse havenstad. De Ecuadoraan Richard Carapaz (33) werd tweede. De Brit Ben Tulett werd op 29 seconden derde.

3 uur geleden
Tour de France Femmes van start gegaan in Lausanne

LAUSANNE (ANP) - De Tour de France Femmes is zaterdag in het Zwitserse Lausanne van start gegaan. Het is de vijfde editie van de Tour bij de vrouwen in de moderne uitvoering. De vier voorgaande edities kenden twee keer een Nederlandse winnaar: Annemiek van Vleuten (2022) en Demi Vollering (2023).

5 uur geleden
Drie op een rij voor Van Aert in Ronde van Denemarken

VEJLE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft de eerste drie etappes van de Ronde van Denemarken gewonnen. Vrijdag was de Belg van Visma - Lease a Bike de beste in een heuvelachtige rit van Fredericia naar Vejle. De Slowaak Lukáš Kubiš van Unibet Rose Rockets werd tweede, voor Van Aerts Franse ploeggenoot Christophe Laporte.

1 dag geleden
Nederland met zestig atleten naar EK in Birmingham

ARNHEM (ANP) - Nederland doet met zestig sporters mee aan de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. Dat meldt de Atletiekunie donderdag. De EK zijn van 10 tot en met 16 augustus in het vernieuwde Alexander Stadium.

2 dagen geleden
Turnster Sanne Wevers (34) in EK-selectie, Ubbink (15) debuteert

ARNHEM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgenomen in de selectie voor de EK turnen in het Kroatische Zagreb. De olympisch balkkampioene van 2016 maakt daarmee over twee weken haar rentree op internationaal niveau. Vera Ubbink (15) debuteert bij de Europese titelstrijd.

2 dagen geleden