Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baansprinters overtuigen in laatste teamsprint voor de Spelen

Baansprinters overtuigen in laatste teamsprint voor de Spelen

MILTON (ANP) - De Nederlandse baansprinters hebben op de wielerpiste van het Canadese Milton hun laatste wedstrijd voor de Olympische Spelen gewonnen. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland waren in de finale van de teamsprint veel te snel voor het team van Groot-Brittannië. Als regerend olympisch en wereldkampioenen realiseerden ze in de derde wedstrijd om de Nations Cup een tijd van 41,860 seconden, veel sneller dan de Britten die uitkwamen op 42,712.

Ook de vrouwen pakten het goud in Milton. Kyra Lamberink, Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet versloegen Mexico in de finale: 46,265 tegen 46,818.

De tijd van de mannen was ook beduidend beter dan die waarmee de Australiërs de voorgaande twee wedstrijden om de Nations Cup hadden gewonnen. Nederland deed niet mee in Adelaide en miste in Hongkong kwalificatie door ziekte van Lavreysen. Australië, de grootste concurrent van Nederland in de strijd om de olympische titel, kwam geen enkele keer uit onder de 42 seconden.

Op de teamsprint starten drie renners van wie er na elke ronde één afvalt. De derde renner - in dit geval Hoogland - bepaalt de eindtijd. De Nederlanders rijden tot de Spelen van komende zomer geen wedstrijden meer.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

49 minuten geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

2 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

17 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

18 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

1 dag geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

1 dag geleden