Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baansprinters overtuigen in laatste teamsprint voor de Spelen

Baansprinters overtuigen in laatste teamsprint voor de Spelen

MILTON (ANP) - De Nederlandse baansprinters hebben op de wielerpiste van het Canadese Milton hun laatste wedstrijd voor de Olympische Spelen gewonnen. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland waren in de finale van de teamsprint veel te snel voor het team van Groot-Brittannië. Als regerend olympisch en wereldkampioenen realiseerden ze in de derde wedstrijd om de Nations Cup een tijd van 41,860 seconden, veel sneller dan de Britten die uitkwamen op 42,712.

Ook de vrouwen pakten het goud in Milton. Kyra Lamberink, Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet versloegen Mexico in de finale: 46,265 tegen 46,818.

De tijd van de mannen was ook beduidend beter dan die waarmee de Australiërs de voorgaande twee wedstrijden om de Nations Cup hadden gewonnen. Nederland deed niet mee in Adelaide en miste in Hongkong kwalificatie door ziekte van Lavreysen. Australië, de grootste concurrent van Nederland in de strijd om de olympische titel, kwam geen enkele keer uit onder de 42 seconden.

Op de teamsprint starten drie renners van wie er na elke ronde één afvalt. De derde renner - in dit geval Hoogland - bepaalt de eindtijd. De Nederlanders rijden tot de Spelen van komende zomer geen wedstrijden meer.

Meer uit Sport

Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

35 minuten geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

1 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

19 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

22 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

23 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 dag geleden