Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baansprinter Van Loon kijkt verder na missen Spelen

Baansprinter Van Loon kijkt verder na missen Spelen

APELDOORN (ANP) - Natuurlijk wist baanrenner Tijmen van Loon dat de kans op een plaats op de teamsprint voor de Olympische Spelen klein was. Op de EK in Apeldoorn was zijn opdracht simpel: sneller zijn dan Jeffrey Hoogland, die samen met Roy van den Berg en Harrie Lavreysen al vijf keer wereldkampioen werd.

Dat lukte niet. Van Loon reed in de kwalificaties het laatste rondje in 13,301 seconden. De ervaren Hoogland was bij zijn optreden als afmaker in de eerste ronde ruim een halve seconde sneller dan de 22-jarige Amstelvener. "Het is heel dubbel hoe je naar zo'n race kijkt. Je wilt natuurlijk ook dat ze winnen, maar ik wil ook graag naar de Spelen", vertelde hij na afloop, nog voor zijn drie collega's de finale moesten rijden. "Ik kijk nu verder, naar de WK in het najaar. En ik blijf natuurlijk eerste reserve."

Het was eerder zo bepaald door bondscoach Mehdi Kordi, in overleg met de renners. Van Loon wist dat het moeilijk zou worden. "Als dingen gaan zoals ze gaan was het aannemelijk dat Jeffrey sneller zou zijn. Maar je weet het nooit. Ik stond hier om te winnen. Het is jammer, maar de wereld vergaat niet."

Meer uit Sport

Norris snelste in kletsnatte kwalificatie GP van São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.

2 uur geleden
Nummer 1 Rybakina laat WTA Finals schieten, Kostjoek vervanger

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.

2 uur geleden
Alcaraz tegen Shelton in finale masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.

5 uur geleden
Brand pakt alsnog Europese titel veldrijden na straf Schreiber

ZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.

7 uur geleden
Monfils nieuwe hoofdcoach van Franse Davis Cup-ploeg

PARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.

12 uur geleden
Tennisser Alcaraz verslaat Fritz in Parijs, Jodar naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.

1 dag geleden
Amerikaanse tennisser Tiafoe naar ATP Finals

PARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.

1 dag geleden