Baansprinter Van Loon kijkt verder na missen Spelen
APELDOORN (ANP) - Natuurlijk wist baanrenner Tijmen van Loon dat de kans op een plaats op de teamsprint voor de Olympische Spelen klein was. Op de EK in Apeldoorn was zijn opdracht simpel: sneller zijn dan Jeffrey Hoogland, die samen met Roy van den Berg en Harrie Lavreysen al vijf keer wereldkampioen werd.
Dat lukte niet. Van Loon reed in de kwalificaties het laatste rondje in 13,301 seconden. De ervaren Hoogland was bij zijn optreden als afmaker in de eerste ronde ruim een halve seconde sneller dan de 22-jarige Amstelvener. "Het is heel dubbel hoe je naar zo'n race kijkt. Je wilt natuurlijk ook dat ze winnen, maar ik wil ook graag naar de Spelen", vertelde hij na afloop, nog voor zijn drie collega's de finale moesten rijden. "Ik kijk nu verder, naar de WK in het najaar. En ik blijf natuurlijk eerste reserve."
Het was eerder zo bepaald door bondscoach Mehdi Kordi, in overleg met de renners. Van Loon wist dat het moeilijk zou worden. "Als dingen gaan zoals ze gaan was het aannemelijk dat Jeffrey sneller zou zijn. Maar je weet het nooit. Ik stond hier om te winnen. Het is jammer, maar de wereld vergaat niet."
Meer uit Sport
TURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
42 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
1 uur geledenLUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft een bijzonder aandenken aan zijn eerste wereldtitel thuis aan de muur hangen. Het is de foto van het moment dat viervoudig wereldkampioen Max Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hem op het podium op de schouders nemen, nadat de Italiaan zich in Mexico kroonde tot de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.
22 uur geleden