Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baansprinter Van Loon kijkt verder na missen Spelen

Baansprinter Van Loon kijkt verder na missen Spelen

APELDOORN (ANP) - Natuurlijk wist baanrenner Tijmen van Loon dat de kans op een plaats op de teamsprint voor de Olympische Spelen klein was. Op de EK in Apeldoorn was zijn opdracht simpel: sneller zijn dan Jeffrey Hoogland, die samen met Roy van den Berg en Harrie Lavreysen al vijf keer wereldkampioen werd.

Dat lukte niet. Van Loon reed in de kwalificaties het laatste rondje in 13,301 seconden. De ervaren Hoogland was bij zijn optreden als afmaker in de eerste ronde ruim een halve seconde sneller dan de 22-jarige Amstelvener. "Het is heel dubbel hoe je naar zo'n race kijkt. Je wilt natuurlijk ook dat ze winnen, maar ik wil ook graag naar de Spelen", vertelde hij na afloop, nog voor zijn drie collega's de finale moesten rijden. "Ik kijk nu verder, naar de WK in het najaar. En ik blijf natuurlijk eerste reserve."

Het was eerder zo bepaald door bondscoach Mehdi Kordi, in overleg met de renners. Van Loon wist dat het moeilijk zou worden. "Als dingen gaan zoals ze gaan was het aannemelijk dat Jeffrey sneller zou zijn. Maar je weet het nooit. Ik stond hier om te winnen. Het is jammer, maar de wereld vergaat niet."

Meer uit Sport

Twee finales turnster Visser bij WK, team elfde

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.

6 uur geleden
UEFA geeft Infantino twee weken om 42 vragen te beantwoorden

NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.

7 uur geleden
Turnster Wevers (35) kondigt afscheid aan na gemiste WK-finale

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.

9 uur geleden
Turnsters lopen definitief teamfinale mis op WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn als team definitief uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam. Na de achtste van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de negende plek in het klassement. De top acht plaatst zich voor de finale.

9 uur geleden
Landenfinale lijkt onhaalbaar voor turnsters op WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.

11 uur geleden
Turnster Wevers op balk al vroeg uitgeschakeld bij WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) is individueel op het onderdeel balk al vroeg uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam.

11 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp klimt drie plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.

18 uur geleden