Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baansprinter Van Loon kijkt verder na missen Spelen

Baansprinter Van Loon kijkt verder na missen Spelen

APELDOORN (ANP) - Natuurlijk wist baanrenner Tijmen van Loon dat de kans op een plaats op de teamsprint voor de Olympische Spelen klein was. Op de EK in Apeldoorn was zijn opdracht simpel: sneller zijn dan Jeffrey Hoogland, die samen met Roy van den Berg en Harrie Lavreysen al vijf keer wereldkampioen werd.

Dat lukte niet. Van Loon reed in de kwalificaties het laatste rondje in 13,301 seconden. De ervaren Hoogland was bij zijn optreden als afmaker in de eerste ronde ruim een halve seconde sneller dan de 22-jarige Amstelvener. "Het is heel dubbel hoe je naar zo'n race kijkt. Je wilt natuurlijk ook dat ze winnen, maar ik wil ook graag naar de Spelen", vertelde hij na afloop, nog voor zijn drie collega's de finale moesten rijden. "Ik kijk nu verder, naar de WK in het najaar. En ik blijf natuurlijk eerste reserve."

Het was eerder zo bepaald door bondscoach Mehdi Kordi, in overleg met de renners. Van Loon wist dat het moeilijk zou worden. "Als dingen gaan zoals ze gaan was het aannemelijk dat Jeffrey sneller zou zijn. Maar je weet het nooit. Ik stond hier om te winnen. Het is jammer, maar de wereld vergaat niet."

Meer uit Sport

Van Aert wint eindklassement Ronde van Denemarken na rentree

RØDOVRE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike won de eerste drie etappes van de vijfdaagse ronde. De Deen Rasmus Søjberg Pedersen won zondag de slotrit.

35 minuten geleden
Peloton begint tweede Touretappe naar Genève met Wiebes in geel

AIGLE (ANP) - De tweede etappe van de Tour de France Femmes is zondag in het Zwitserse Aigle van start gegaan. Lorena Wiebes (27) rijdt in de gele leiderstrui in de rit over 147,9 kilometer naar Genève. De Nederlandse sprintster van SD Worx - Protime won zaterdag de openingsetappe van de Ronde van Frankrijk in Lausanne.

1 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen Women's Series-toernooi in Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben in de Women's Series het toernooi van Tokio gewonnen. Het is de derde zege van het seizoen voor Nederland. In de finale werd in de nacht van zaterdag op zondag het Japanse team Mitsubishi Electric met 21-16 verslagen. Ilse Kuijt werd verkozen tot beste speelster (MVP) van het toernooi, ze maakte vier tweepunters in de finale.

4 uur geleden
Turner Grünberg wint laatste kwalificatie voor EK

ROTTERDAM (ANP) - Turner Jermain Grünberg (25) heeft in Rotterdam de vierde en laatste kwalificatie voor de EK gewonnen. De Tilburger kwam na zijn rondgang langs de zes toestellen tot 78,834 punten en hield daarmee Jordi Hagenaar (78,350) achter zich. Gijs Franken eindigde als derde (73,917).

18 uur geleden
Wiebes net als in 2022 in gele trui na winst eerste Touretappe

LAUSANNE (ANP) - Lorena Wiebes (27) heeft net als in 2022 de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime veroverde zo voor de tweede keer in haar loopbaan de gele trui. Wiebes was in het Zwitserse Lausanne de snelste in een massasprint na een etappe van 138 kilometer.

21 uur geleden
Wiebes wint openingsetappe en pakt geel in Tour de France Femmes

LAUSANNE (ANP) - Lorena Wiebes heeft de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De Nederlandse renster van Team SD Worx - Protime veroverde net als in 2022 de gele trui.

21 uur geleden
Belg Evenepoel wint Clásica San Sebastián voor de vierde keer

SAN SEBASTIÁN (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel (26) heeft zaterdag de Clásica San Sebastián gewonnen. De renner van Red Bull-Bora-hansgrohe was voor de vierde keer de snelste in de eendaagse koers met start en finish in de Noord-Spaanse havenstad. De Ecuadoraan Richard Carapaz (33) werd tweede. De Brit Ben Tulett werd op 29 seconden derde.

22 uur geleden