Baansprinter Lavreysen op WK opnieuw goed voor 'triple'
ROUBAIX (ANP) - Harrie Lavreysen heeft op de WK baanwielrennen in Roubaix zondag zijn derde gouden medaille veroverd. De sprinter uit Luyksgestel versloeg in de finale op de sprint zijn landgenoot Jeffrey Hoogland. Dat deed hij ook bij de vorige twee WK's, net als bij de Olympische Spelen in Japan.
Lavreysen (24) realiseerde voor het tweede jaar op rij de 'triple'. Net als op de WK in Berlijn won hij drie onderdelen: de teamsprint (met Hoogland en Roy van den Berg), de keirin en de sprint. Na zijn twee wereldtitels in 2019 in het Poolse Pruszków (sprint en teamsprint) is hij nu al op acht WK-onderdelen op rij ongeslagen. Het brons ging naar de Fransman Sébastien Vigier, die de Duitser Stefan Bötticher versloeg.
Nederland kwam, met name dankzij het sprintduo, dit WK uit op vijf gouden, drie zilveren en twee bronzen medailles. Naast de drie van Lavreysen, waarvan één met het team, pakte Hoogland het goud op de kilometer tijdrit terwijl Amy Pieters en Kirsten Wild de koppelkoers wonnen.
Kwalificaties
Lavreysen schakelde in de halve finales in twee heats (best-of-three) overtuigend Vigier uit. Hoogland had daarentegen drie heats nodig tegen Bötticher. Het betekende dat hij over beide dagen drie heats meer had moeten rijden. Lavreysen had zaterdag de snelste tijd in de kwalificaties en mocht zodoende net als de nummers 2, 3 en 4 de eerste ronde overslaan. Hoogland, met de zesde tijd, moest een extra ronde (1 heat) rijden en had in zijn kwartfinale ook al een extra heat nodig tegen de Rus Michail Jakovlev.
Hoogland had bovendien in tegenstelling tot zijn trainingsmaatje vrijdag de kilometer tijdrit gereden. Goed voor een gouden medaille maar ook zware benen.
Sur place
In de finale probeerde hij met een 'sur place' - beide renners hielden even stil op de piste van het Vélodrome Jean Stablinski zonder met hun voeten de grond te raken - Lavreysen de kop op te dringen maar die sprintte vervolgens overtuigend naar zijn eerste zege. In de tweede heat deed Hoogland een vroege aanval, ook die was tevergeefs.
Hoogland versloeg Lavreysen voor het laatst in een sprintfinale op de EK van 2019 in Apeldoorn.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
4 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden