Baansprinter Lavreysen op WK opnieuw goed voor 'triple'
ROUBAIX (ANP) - Harrie Lavreysen heeft op de WK baanwielrennen in Roubaix zondag zijn derde gouden medaille veroverd. De sprinter uit Luyksgestel versloeg in de finale op de sprint zijn landgenoot Jeffrey Hoogland. Dat deed hij ook bij de vorige twee WK's, net als bij de Olympische Spelen in Japan.
Lavreysen (24) realiseerde voor het tweede jaar op rij de 'triple'. Net als op de WK in Berlijn won hij drie onderdelen: de teamsprint (met Hoogland en Roy van den Berg), de keirin en de sprint. Na zijn twee wereldtitels in 2019 in het Poolse Pruszków (sprint en teamsprint) is hij nu al op acht WK-onderdelen op rij ongeslagen. Het brons ging naar de Fransman Sébastien Vigier, die de Duitser Stefan Bötticher versloeg.
Nederland kwam, met name dankzij het sprintduo, dit WK uit op vijf gouden, drie zilveren en twee bronzen medailles. Naast de drie van Lavreysen, waarvan één met het team, pakte Hoogland het goud op de kilometer tijdrit terwijl Amy Pieters en Kirsten Wild de koppelkoers wonnen.
Kwalificaties
Lavreysen schakelde in de halve finales in twee heats (best-of-three) overtuigend Vigier uit. Hoogland had daarentegen drie heats nodig tegen Bötticher. Het betekende dat hij over beide dagen drie heats meer had moeten rijden. Lavreysen had zaterdag de snelste tijd in de kwalificaties en mocht zodoende net als de nummers 2, 3 en 4 de eerste ronde overslaan. Hoogland, met de zesde tijd, moest een extra ronde (1 heat) rijden en had in zijn kwartfinale ook al een extra heat nodig tegen de Rus Michail Jakovlev.
Hoogland had bovendien in tegenstelling tot zijn trainingsmaatje vrijdag de kilometer tijdrit gereden. Goed voor een gouden medaille maar ook zware benen.
Sur place
In de finale probeerde hij met een 'sur place' - beide renners hielden even stil op de piste van het Vélodrome Jean Stablinski zonder met hun voeten de grond te raken - Lavreysen de kop op te dringen maar die sprintte vervolgens overtuigend naar zijn eerste zege. In de tweede heat deed Hoogland een vroege aanval, ook die was tevergeefs.
Hoogland versloeg Lavreysen voor het laatst in een sprintfinale op de EK van 2019 in Apeldoorn.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
6 uur geledenSAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
12 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
18 uur geleden