Baansprinter Lavreysen geklopt in finale Nations Cup
CALI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in een wedstrijd uit de Nations Cup in Cali een zeldzame nederlaag geleden op de sprint. De wereld- en olympisch kampioen verloor in de finale van Nicholas Paul. De renner van Trinidad en Tobago had aan twee heats genoeg om de Brabander te verslaan.
Jeffrey Hoogland veroverde het brons. Na zijn nederlaag tegen Paul in de halve finales was hij in de 'troostfinale' te sterk voor de Colombiaan Cristian David Ortega. Beide Nederlanders hadden eerder op de piste van het Colombiaanse Cali naast een finaleplaats op het onderdeel keirin gegrepen. Op de teamsprint was Nederland bij de mannen niet in actie gekomen.
Bij de vrouwen pakte Shanne Braspennincx op de slotdag het brons op de keirin. De olympisch kampioene op het onderdeel, waarbij zes rensters sprinten om de winst, moest thuisrijdster Martha Bayona en de Nieuw-Zeelandse Ellesse Andrews voor zich dulden. Laurine van Riessen finishte als vijfde, Steffie van der Peet won de B-finale om de zevende plaats. Braspennincx, Van Riessen en Hetty van der Wouw hadden op de openingsdag het zilver gepakt op de teamsprint.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
1 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
4 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
6 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
11 uur geleden