Baansprinter Hoogland mist 'power' en strandt vroeg op WK
GLASGOW (ANP) - Jeffrey Hoogland moest graven in zijn geheugen naar de laatste keer dat hij op een WK baanwielrennen zo vroeg uit het sprinttoernooi werd gestoten. "Voor het laatst in 2018", verzuchtte hij na zijn nederlaag in de achtste finales tegen Nicholas Paul, de sprinter uit Trinidad en Tobago.
Vrijdagavond werd hij in Glasgow samen met Harrie Lavreysen en Roy van den Berg nog wereldkampioen op de teamsprint. Hoogland legde zoals gebruikelijk het laatste rondje alleen af. "Het was een kuttijd", vond hij ook de volgende dag nog, in de emotie ook van de vroege uitschakeling op de sprint.
Onverwacht kwam het niet. "Qua taperen en training ging alles best goed in de voorbereiding, maar er miste wel wat. Dat was vandaag wel zichtbaar."
'Vol aan de bak'
Hoogland vertelde dat er "heel veel" niet naar wens was verlopen de weken voor de WK. "Op meerdere vlakken. Om het bij het fietsen te houden: ik zag dat ik die jongens heel goed bijhield. Ik had wel het vertrouwen dat ik hard kon fietsen. Maar zo gauw ik zelf 'power' moest leveren, hen niet meer voor me had als schild, merkte ik dat ik tekort kwam. Het is iets wat ik totaal niet kende."
Hoogland zocht naar een verklaring. Na de Spelen van Tokio (2021) stond de sport een tijdlang niet op de eerste plaats. Op de WK van vorig jaar bleek de vorm nog redelijk met goud op de kilometer tijdrit en zilver op de keirin waar hij na de finish ten val kwam. Mede ook door buikgriep meldde hij zich af voor de sprint. "Maar hier zie je nu toch het resultaat van bijna anderhalf jaar afstand nemen."
"Eigenlijk weet ik niet wat ik ervan moet denken", vervolgde Hoogland. "Ik moet richting de Spelen van Parijs een jaartje vol aan de bak. Dat is wel duidelijk."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden