Baanrensters Wild en Pieters weer wereldkampioen koppelkoers
ROUBAIX (ANP) - Kirsten Wild en Amy Pieters zijn op de wielerbaan van Roubaix wereldkampioen geworden op de koppelkoers. Het Nederlandse duo hield in de finale Clara Copponi/Marie Le Net uit gastland Frankrijk en de Britsen Katie Archibald/Neah Evans achter zich. Het was de derde wereldtitel op rij voor de Nederlandse baanrensters op dit onderdeel.
De 39-jarige Wild, voor het laatst actief tijdens een WK baan, en Pieters verzamelden in de tussensprints tijdens de koers over 120 ronden 35 punten. Het zilver was voor de Françaises met 30. Het Britse tweetal bleef met 24 punten nog net de Italiaansen Letizia Paternoster en Rachele Barbieri voor. Deze wonnen de slotsprint met dubbele punten. Het gouden Oranje-koppel werd daarin met Wild als afmaker tweede vóór Frankrijk, dat met een achterstand van 3 punten aan de laatste ronden begon.
Wild en Pieters waren vanaf het begin zeer alert en vrijwel steeds met succes betrokken bij de in totaal twaalf sprints om de punten. Al vroeg in de race werd duidelijk dat de grootste concurrentie uit Frankrijk en Groot-Brittannië kwam. Pogingen van onder meer Denemarken een ronde voorsprong te pakken waren tot mislukken gedoemd.
Wild kan zondag nog een tiende wereldtitel aan haar toch al rijke carrière op de baan toevoegen. Dan staat voor haar de puntenkoers op het programma.
Meer uit Sport
CLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
2 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
3 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
16 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
18 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
19 uur geleden