Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baanrensters Wild en Pieters weer wereldkampioen koppelkoers

Baanrensters Wild en Pieters weer wereldkampioen koppelkoers

ROUBAIX (ANP) - Kirsten Wild en Amy Pieters zijn op de wielerbaan van Roubaix wereldkampioen geworden op de koppelkoers. Het Nederlandse duo hield in de finale Clara Copponi/Marie Le Net uit gastland Frankrijk en de Britsen Katie Archibald/Neah Evans achter zich. Het was de derde wereldtitel op rij voor de Nederlandse baanrensters op dit onderdeel.

De 39-jarige Wild, voor het laatst actief tijdens een WK baan, en Pieters verzamelden in de tussensprints tijdens de koers over 120 ronden 35 punten. Het zilver was voor de Françaises met 30. Het Britse tweetal bleef met 24 punten nog net de Italiaansen Letizia Paternoster en Rachele Barbieri voor. Deze wonnen de slotsprint met dubbele punten. Het gouden Oranje-koppel werd daarin met Wild als afmaker tweede vóór Frankrijk, dat met een achterstand van 3 punten aan de laatste ronden begon.

Wild en Pieters waren vanaf het begin zeer alert en vrijwel steeds met succes betrokken bij de in totaal twaalf sprints om de punten. Al vroeg in de race werd duidelijk dat de grootste concurrentie uit Frankrijk en Groot-Brittannië kwam. Pogingen van onder meer Denemarken een ronde voorsprong te pakken waren tot mislukken gedoemd.

Wild kan zondag nog een tiende wereldtitel aan haar toch al rijke carrière op de baan toevoegen. Dan staat voor haar de puntenkoers op het programma.

Meer uit Sport

WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

4 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

5 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

5 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

14 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

1 dag geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 dag geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

1 dag geleden