Baanrensters treuren om vierde plek op Spelen
PARIJS (ANP) - Ze reden goed, beter dan ooit, maar een medaille zat er voor de teamsprintsters op de Spelen net niet in. Met veruit hun snelste tijd ooit (45,690) bleven Kyra Lamberink, Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet steken op plek vier.
"Je komt hier voor een medaille en ik denk dat het mogelijk was", vertelde Lamberink, die het meest ontdaan was. Voor de uit Bergentheim afkomstige startster zit het olympisch toernooi erop. "Het gaat nu in golven bij mij. Aan de ene kant denk ik realistisch: we hebben er alles aan gedaan en veel harder gereden dan ooit eerder. Maar emotioneel gezien is een vierde plaats natuurlijk teleurstellend."
"Na de kwalificaties (46,086) wisten we dat we nog veel harder konden", vertelde Van de Wouw. "Dat hebben we de tweede keer laten zien en in de finale deden we er nog een tandje bovenop. Het is wel fijn om te weten dat we echt beter kunnen worden in zo'n toernooi, maar we kwamen niet voor de vierde plek."
Sprint en keirin
Het ene na het andere wereldrecord werd gereden op de wielerpiste van Saint-Quentin-en-Yvelines. De teamsprint met drie vrouwen, van wie er elke ronde één uitstapt en de derde de tijd zet, is een jong onderdeel. Lamberink: "We wisten dat je hier een wereldrecord moet rijden om te winnen." Met de vijfde verbetering (naar 45,186) pakte Groot-Brittannië het goud.
Van de Wouw komt net als Van der Peet nog in actie op de onderdelen sprint en keirin. "Ik heb vandaag pr's gereden en voel dat ik goed in vorm ben. Ik moet hier niet te lang mee blijven zitten, er komen nog vijf dagen aan."
Meer uit Sport
ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
4 minuten geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
17 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
23 uur geleden