Baanrensters treuren om vierde plek op Spelen
PARIJS (ANP) - Ze reden goed, beter dan ooit, maar een medaille zat er voor de teamsprintsters op de Spelen net niet in. Met veruit hun snelste tijd ooit (45,690) bleven Kyra Lamberink, Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet steken op plek vier.
"Je komt hier voor een medaille en ik denk dat het mogelijk was", vertelde Lamberink, die het meest ontdaan was. Voor de uit Bergentheim afkomstige startster zit het olympisch toernooi erop. "Het gaat nu in golven bij mij. Aan de ene kant denk ik realistisch: we hebben er alles aan gedaan en veel harder gereden dan ooit eerder. Maar emotioneel gezien is een vierde plaats natuurlijk teleurstellend."
"Na de kwalificaties (46,086) wisten we dat we nog veel harder konden", vertelde Van de Wouw. "Dat hebben we de tweede keer laten zien en in de finale deden we er nog een tandje bovenop. Het is wel fijn om te weten dat we echt beter kunnen worden in zo'n toernooi, maar we kwamen niet voor de vierde plek."
Sprint en keirin
Het ene na het andere wereldrecord werd gereden op de wielerpiste van Saint-Quentin-en-Yvelines. De teamsprint met drie vrouwen, van wie er elke ronde één uitstapt en de derde de tijd zet, is een jong onderdeel. Lamberink: "We wisten dat je hier een wereldrecord moet rijden om te winnen." Met de vijfde verbetering (naar 45,186) pakte Groot-Brittannië het goud.
Van de Wouw komt net als Van der Peet nog in actie op de onderdelen sprint en keirin. "Ik heb vandaag pr's gereden en voel dat ik goed in vorm ben. Ik moet hier niet te lang mee blijven zitten, er komen nog vijf dagen aan."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
16 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
20 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
21 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
23 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
1 dag geleden