Baanrensters pakken brons op teamsprint EK
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse baansprintsters hebben op de Europese kampioenschappen op de wielerpiste van Apeldoorn het brons gepakt op de teamsprint. Kyra Lamberink, Steffie van der Peet en Hetty van de Wouw waren in de strijd om het brons sneller dan het Poolse trio: 46,754 tegen 47,189 seconden.
Bij de EK van vorig jaar veroverden de Nederlandse teamsprintsters eveneens het brons. Op de WK werden ze later dat jaar vierde. De Europese titel ging opnieuw naar Duitsland dat te sterk was voor het team van Groot-Brittannië.
"Het kan beter en het moet beter", zei Van der Peet. "Al rijden we wel twee keer een persoonlijk record met zijn drieën. Vandaag zat er niet meer in."
Net niet, omschreef Lamberink de derde plek. "Gedurende de dag werden we wel beter, maar het moet sneller." Over de ambities voor de Olympische Spelen van Parijs was Van de Wouw duidelijk: "Podium."
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
29 minuten geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
18 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
21 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
1 dag geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
2 dagen geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geleden